reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród w luxmedzie

dziękuję bardzo za wsparcie i wypowiedzi <3
już podjęłam decyzję, że nie biorę tego ubezpieczenia. Chciałam się właśnie podpytać jak to wygląda, bo nie dowierzałam, że za 5x taniej będzie to samo co w swiss.
A czytałam trochę po to żeby właśnie się móc przygotować na to co może się wydarzyć i móc temu zapobiec :))
 
reklama
Mi chodzi o porod przedwczesny. Ja sobie wykupiłam ubezpieczenie dodatkowe przed ciążą, mieli super kasę wypłacić za urodzenie dziecka. Karencja 9 miesięcy. Zaszłam w ciążę 2 miesiące po wykupieniu, ale urodzilam w 6m, więc mi przepadło.

Nie wiem jak działają te prywatne porody luxmedowe 🙈 skąd jesteś? Niektóre szpitale oferują prywatne sale poporodowe i prywatną położną, to razem wychodzi o wiele taniej niż 10tys.

Tak, ale nie masz gwaracji że ja dostaniesz.
A np w Warszawie z tego co wiem to jest rozwiązane tak, że oni współpracują ze szpitalem NFZ który ma III stopień i masz właśnie gwarancję tej sali itd
 
Kochana ja od 15 lat mam pakiet z roboty w luxmedzie i on nie gwarantuje tobie tego co myślisz. Jest owszem wiele badań w czasie prowadzenia ciąży, pielęgniarki są i mogą zbadać ci ciśnienie, pobrać krew, coś tam nawet słyszałam że doradztwo laktacyjne czy mini szkoła rodzenia jest, ale to nie jest opieka szpitala współpracującego z luxmedem w ramach tych 240 zł.
Jesteś z Gdańska, a luxmed ma w swissmedzie (placówka współpracująca) opcje porodu prywatnego, ale to koszt z tego co mi wiadomo 9500 zł. Wiem, bo moja położna którą wynajęłam przyjmuje te porody.
Warto zacząć od oswojenia lęków i zrozumienia, że dużo zależy od nastawienia. Nie potrzebujesz czytać o skrajnych lub negatywnych przeżyciach porodowych, bo to nie znaczy że ty będziesz takie miała. Nie przyciągaj stresów to i szybciej się wam uda zajść🫂

Najlepiej byłoby znaleźć zaufaną położną, która zbuduje z tobą bezpieczną przestrzeń i będzie mogła towarzyszyć wam w narodzinach. Tak jest dużo bardziej komfortowo, bo już się znacie ufacie sobie.

Mylisz pakiety. Jest nowy szpitalny, oddzielny
 
Tak, ale nie masz gwaracji że ja dostaniesz.
A np w Warszawie z tego co wiem to jest rozwiązane tak, że oni współpracują ze szpitalem NFZ który ma III stopień i masz właśnie gwarancję tej sali itd
W sensie nie masz gwarancji czego? Sali? U nas jest jeden szpital, w ktorym można za taką zaplacić. Nie wiem, jak oni to robią, że nie ma nadwyżki, ale no jakoś to działa i pretensji nie ma 🤔
 
W sensie nie masz gwarancji czego? Sali? U nas jest jeden szpital, w ktorym można za taką zaplacić. Nie wiem, jak oni to robią, że nie ma nadwyżki, ale no jakoś to działa i pretensji nie ma 🤔

Tak, sali. Warszawie zwykle jest z nimi problem. A u mnie w sumie to właśnie sąsiadka z sali była jednym problemem po porodzie. Gdybym musiała zostać dłużej niż 2 doby to bym się chyba powiesiła w kiblu 😐

Edit. W tym szpitalu w którym to w Warszawie funkcjonuje to taka sala 1200zł za dobę. I w związku z tym, że weszła w pakiet lux med teraz baaardzo ciężko już ja dostać. Dodatkowo według info z grupy hallo gdzie rodzić czuć różnice w pacjentakch prywatnych a nfz niestety 😪
 
To też prawda, ja dostałam dwie oferty: medyczny, czyli wszyscy specjaliści, prowadzenie ciąży badania itp i szpitalny, czyli poród.
A Ty olka11135 korzystałaś ze szpialnego?

Nie, bo to weszło jakoś w okresie kiedy ja juz chyba nawet urodziłam (grudzień 2023)
Nie planuję więcej ciąż, ale gdyby tak to bym wzięła.
Ale ja już mam pakiet za który place prawie 500zł więc mi te 200zł nie robiło by dużej różnicy
 
słuchajcie zadzwoniłam do luxmedu jeszcze dopytać co mam w takim pakiecie porodu i Pani pięknie opowiadała o tym, że nawet jeżeli wybiorę szpital publiczny o 3 referencyjności to porody w ramach tego ubezpieczenia odbywają się w innym skrzydle, wybieram sobie sama lekarza, położną, są na moją wyłączność jak i jednoosobowy pokój. Jedyne wykluczenie to ciąża wysokiego ryzyka, przy czym jeżeli w trakcie porodu dopiero okazałoby się, że są komplikacje to oczywiście otrzymalibyśmy niezbędną pomoc
 
Tak, sali. Warszawie zwykle jest z nimi problem. A u mnie w sumie to właśnie sąsiadka z sali była jednym problemem po porodzie. Gdybym musiała zostać dłużej niż 2 doby to bym się chyba powiesiła w kiblu 😐

Edit. W tym szpitalu w którym to w Warszawie funkcjonuje to taka sala 1200zł za dobę. I w związku z tym, że weszła w pakiet lux med teraz baaardzo ciężko już ja dostać. Dodatkowo według info z grupy hallo gdzie rodzić czuć różnice w pacjentakch prywatnych a nfz niestety 😪
jaką różnicę masz na myśli?
a znasz kogoś kto skorzystał z tego ubezpieczenia?
 
reklama
Tak, sali. Warszawie zwykle jest z nimi problem. A u mnie w sumie to właśnie sąsiadka z sali była jednym problemem po porodzie. Gdybym musiała zostać dłużej niż 2 doby to bym się chyba powiesiła w kiblu 😐

Edit. W tym szpitalu w którym to w Warszawie funkcjonuje to taka sala 1200zł za dobę. I w związku z tym, że weszła w pakiet lux med teraz baaardzo ciężko już ja dostać. Dodatkowo według info z grupy hallo gdzie rodzić czuć różnice w pacjentakch prywatnych a nfz niestety 😪
Nie wiem jak u nas, bo to jest szpital, od ktorego trzymam się z daleka 🙈 ale też słyszalam opinie, ze czuć róznice w traktowaniu pacjentek.

Ja pokoju nie rozważalam, myślalam o prywatnej położnej, ale nie zdązylam 😅 a że jak sie kolejne przydarzą to już tylko cesarki, to w sumie mi niepotrzebne.
 
Do góry