reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród siłami natury czy cesarskie cięcie?

A ja dowiedziałam się wczoraj, że żona mojego kolegi z pracy będzie miała cesarkę na życzenie!! Kosztuje to 5tys zł. Co Wy o tym myślicie?
Jak dla mnie to bez sensu. Srach przed porodem naturalnym zamienić na strach przed cesarką i jeszcze za to płacić.
 
reklama
Witajcie!!!Miałam cesarkę w 2003 r i teraz w grudniu znów będę miała.Cieszę się, bo prawdopodobnie poród naturalny po wcześniejszej cesarce jest bardziej ryzykowny!!!
Pamiętam z poprzedniej operacji tylko ból wyciąganego drenu. Do kręgosłupa wkłucie było poprzedzone miejscowym znieczuleniem.Gdybym mogła wybierać, to wolę cesarkę.Ból pojawia się po operacji, ale wtedy jest już dzidziuś, który wszystko koi!!!
 
Nie mam porownania do porodu naturalnego bo mialam cesarke ze wzgledu na slabe tetno dzidziusia i malowodzie.a pojechalam do kliniki tylko na KtG i juz tam zostalam.Decyzja zapadla niespodziewanie wiec nie mialam sie nawet jak przygotowac....Ale powiem wam szczerze ze zero stresu i bolu.Bylam przytomna,widzialam jak go wyciagaja,slyszalam pierwszy krzyk.tata Franka dzielnie nam towarzyszyl i pomagal.Odrazu po porodzie moglam karmic synka i byc z nim caly czas.Drugiego dnia moglam juz chodzic(troche bolalo) i opiekowac sie sama Frankiem a w piatej prowadzilam samochod.Zero jakichkolwiek dolegliwosci.No moze troche szwy ciagnely.Dzis 7 miesiecy po szew jest grubosci wlosa i trzeba lupy by go dojrzec.Za to moja siostra po porodzie naturalnym dochodzila do siebie dwa tygodnie...potem miala komplikacje bo dziecku vacum pomogli.Kazda z nas inaczej to przechodzi.A co do cesarki na zyczenie jezeli kobieta boi sie panicznie porodu to nie mozna jej krytykowac ze decyduje sie na taka alternatywe.Jezeli ja stac i lekarz nie widzi przeciwskazan to jej wybor.Wiem ze wlasnie z takich przyczyn jak paniczny lek przed porodem lekarze czesto zalecaja cesarke.
 
a co za roznica jakim sposobem dziecko przyjdzie na swiat? chyba najwazniejsze jest ze juz bedziemy mogly je trzymac. Jak ktos chce placic to juz jego wybor. Nie wolno potepiac. Moze poprostu ktos tak sie boi naturalnego i wie ze nie wytrzyma. Przeciez samopoczucie przyszlej mamy rowniez jest wazne.
 
Nocka osobiście nie potępiam tylko uważam, że to bez sensu. Sama bym raczej tak nie zrobiła. Zupełnie inaczej, gdy to lekarz zaleca cc ze względu na stan psychiczny i nastawienie kobiety (jestem wtedy za i z tego co wiem jest to praktykowane w państwowych szpitalach), a inaczej, gdy ona mówi że chce mieć i tyle. To trochę taka dziecinada, "chcę mieć tą zabawkę więc mi ją kup"...

A co do ceny - to 5tys jest już z kosztem pobytu w szpitalu w warszawskiej klinice (prywatnej oczywiście).
 
dziwne ja tez wogole nie pamietam aby ZZO co kolwiek bolalo...ale chyba dlatego ze ogolnie wszystko mnie tak bolalo....
 
mam pytanie; jak dlugo dochodzi sie do siebie po cc?
ile trzeba lezec w lozku po zabiegu? po jakim czasie mozna wykonywac jakies cwiczenia gimnastyczne? no i ile czasu musi minac, zeby juz nie odczuwac fizycznie ze sie mialo operacje?
 
reklama
Kulka ciezko troche odpowiedziec na twoje pytania bo to kwestia indywidualna.Sa kobiety ktore trzeciego dnia po cc juz smigaja a sa takie ktore dwa tygodnie lub dluzej leza.Duzo zalezy od znieczulenia i rodzaju ciecia od tego jak szybko organizm sie regeneruje.Moge powiedziec Ci tyle ze po 24 h trzeba wstac samodzielnie i zrobic kilka kroczkow tak przynajmniej bylo w klinice gdzie rodzilam.Dziecko dostalam odrazu i odrazu moglam je karmic.A potem pomalu trzeba juz normalnie chodzic.Nie mialam jakichkolwiek przeciwskazan do chodzenia.Tylko dzwigac ciezarow przez 6 tygodni nie mozna ale spokojnie mozna nosic dzidziusia :-)
cwiczenia mozna zaczac robic po okolo 2- 3 miesiacach a odzcucie fizyczne co do przebytego zabiegu to tez kwestia indywidualna.Ja niepamietalam juz po 2 tygodniach.No i nie ma co sie stresowac ;-)
 
Do góry