reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Dziewczyny Mój synek skończył 9 grudnia 6 mc na kolanach ładnie siedzi ale sam jeszcze nie. Na razie nie przekreca się z brzuszka na plecy. Podnosi pupę i próbuje ale nic z tego.

Jak to jest z podawaniem dziecku jajka i jogurtów? Bo widziałam takie jogolino po 6 mc. Tylko ze on je kaszke rano później obiad i podwieczorek to kiedy mu to podawać?
 
reklama
Wg mnie to jak na 6 mcy je bardzo duzo...podstawa do roku jest mleko wiec z wprowadzaniem az tylu posilkow stalych bym sie wstrzymala.
Moj posadzony w sumie tez siedzi,kiwa sie jedynie jak sie go posadzi na podlodze.Byc moze jakos niedlugo dam mu cos tam poprobowac i zobaczymy co to bedzie ;)
 
sylwiammozesz mu dac jajo moja wcina az uszy trzesa . zamiast np kaszki na sniadanie to jajo.. ja daje jej na miekko takie pociapane.. z mlekiem u mnie ostroznie na razie probuje przekonac ja do koziego niestety bez efektow... i niestety wciaz sie doje :/ ja musze kombinowac bo moja zadnych kaszek nie chce widziec na oczy.

pochwale sie jednak ze mloda juz stoi przy mebelkach.. pewnego swiatecznego dnia zaraczkowala do lozka i stanela mi na nogi.. :D teraz tylko patrzy gdzie by tu sie podniesc..
 
Nunka, u rocznego dziecka mleko nie jest podstawą żywienia, w zasadzie roczne dziecko może sobie poradzić bez mleka w ogóle. Od ok 6 miesiąca do roku powoli wprowadza się różne produkty, żeby po roku podstawą było normalne jedzenie :)
Sylwia, ja bym zrobiła tak jak pisze Asiorek - jajo do obiadu, jogurt do śniadania lub na podwieczorek :) Ja daję mojemu normalny jogurt naturalny, czasem dodaję jakieś owoce lub zboża.
 
Czoperka wg zaleceń who mleko jest podstawa do roku.Od 6 mca dziecko PROBUJE roznych pokarmow co nie oznacza ze sie nimi najada.Po roku powoli mozna zaczac dopiero zastepowac posilki mleczne stalymi i powoli przechodzic na zywienie stale ;)
 
Ja tylko na początku rozszerzania diety dawalam małemu PRÓBOWAC nowości tak to normalnie później mi zjadał cały słoiczek czy obiadu czy owocu. Bo co to znaczy próbować? Mam otworzyc słoiczek i dać 2 łyżeczki żeby spróbował i tyle? Ja nie stosuje BLW. Mamy 7 mc skończone i normalnie na śniadanie zjada pół porcji kaszki i na obiad mały słoiczek i na podwieczorek owoc. I już od dłuższego czasu zastępuje karmienie posiłkiem stałym. A nadal jesteśmy na kp. A jeśli mleko jest podstawą do roku to dlaczego mm zalecają w wieku od 7 mc podawać 3x na dobe skoro podstawa jest mleko?

Przy pierwszym dziecku to wszystko takie trudne. Ajj
 
sylwia moja mloda tez wcina obiadek i podwieczorek i drugie sniadanie tyle ze po obiadku domaga sie mleka jeszcze nawet gdy czasem dostanie drugie danie. rano wciaz tylko mleko bo wciaz nie chce sie przekonac do kaszek. zadnych manny ryzowych jaglanych gryczanych prosa sinlaka wszystkim pluje .. wiec moja je budynie jogurty z owocami biszkopty chrupki kukurydziane soki przeciery jarzynowe z miesem z jajkiem zupy na normalnych wywarach juz tez jej wlaczylam ziemniaczka z maselkiem .itp. teraz przekonuje ja do koziego mleka i chcialam jej dac normalny grysik na tym mleku no zobaczymy kiedy polubi.. . do probowania daje jej tylko nowosc jakas jesli widze ze nic jej po tym nie ma to kolejny raz je juz normalna porcje tyle ile chce.. przy pierwszym dziecku czlowiek wiecej sie obawia tych wzystkich rzeczy bardziej pilnuj przy drugim juz sie wie ze pewne rzeczy to nie koniec swiata..

a my mamy zabek pierwszy .. w koncu! mloda ponad miesiac sie meczyla
 
Asiorek czy Twoja juz siada?a zreszta,masz juz starsze dziecko wiec wiesz - czy mozesz mi lopatologicznie opisac w jaki sposob dziecko siada z czworakow?w zyciu tego nie widzialam i nie jestem sobie w stanie tego wyobrazic ;p
Druga sprawa - pisalas jakis czas temu,ze Marysia podpiera sie na raczkach i kolanach i sie buja - dlugo trwal ten okres?i co zrobila potem?bo ten moj juz mnie denerwuje.Od prawie 2 miesiecy wstaje na rece i kolana,buja sie i kladzie ;/ ani usiasc,ani ruszyc sie z miejsca...jeczy tylko non stop,steka,placze,marudzi bo widze ze sam juz jest sfrustrowany ta sytuacja a jakos nie moze ogarnac kolejnego kroku.Musze mu chyba pokazac jakis kolejny,bo juz nie wiem ilez mozna!!!ja juz psychicznie tego jeczenia nie zniose dluzej
 
nunka moja jeszcze nie siedziala calkiem a ja jej dawalam na lezaczku pierwsze marchewki itp. to byl wlasnie etap kosztowania. nie czekalam az zacznie siedziec calkiem sama ale to zalezy od ciebie jak do tego podchodzisz.. u marysi siadanie wyglada tak ze na czworakach robi szpagat taki na boki i pozniej przesowa nogi do przodu.. no marys juz pieknie czworakuje i stoi i probuje przesowac sie przy meblach.. nunka jak pamietam to teo pierwsze zaczal czworakowac a pozniej siadac ale jak to robil to nie umiem sobie przypomniec.. kladz go na szorstkim dywanie i uciekajace zabawki podkladaj przed nim to go postymuluje troche..
 
reklama
wiesz ja jeszcze przekladalam ja przez noge tzn udo. z jednej strony nogi z drugiej rece i dawalam zabawki ona podnosila dupke i cwiczyla nogi i miesnie kregoslupa zmienialam jej nozki i pokazywalam jak moze siedziec ale ona i tak calkiem inaczej siadac zaczela.. to wlasnie pan Pawel Zawitkowski poleca w zabawach podlogowych moze ogladalas.. szczerze polecam zebys sobie zobaczyla na youtube mozna znalesc
 
Do góry