reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i przesądy

Jestem w 14 tc i ostatnio byliśmy z moim J. na USG u dr Wasilewskiego (POLECAM! ;) ) doktorek obejrzał dzidzię i najpierw usłyszeliśmy cudowne słowa, że jest zdrowa i że wszystko w porządku, a za chwilę, że ma... ptaszka :) Maluszek rozłożył nóżki i mały pitolek był bardzo wyraźny w monitorze :) Lekarz nie powiedział jeszcze na 100 %, ale z opinii jakie o nim słyszałam - rzadko się myli i jest bardzo kompetentny. U mojej koleżanki płeć dzidziusia wykrył w ... 12 tc! :) No zobaczymy... Ja marzę o synku :) Może się spełni?

Już bardzo mocno nastawiłam się, że będzie Aleksander :) Wciąż mówimy Olek do brzuszka :) Tak się zastanawiam, czy wybrać się do sklepu już po jakieś ubranka... NA RAZIE UNIWERSALNE (choć troszkę może i pod chłopca ;) )

Co sądzicie ? :)
 
reklama
Kamcia - moje kolezanki pytaly o plec i akurat nie bylo widac. Oczywiscie, ze to USG nie jest robione po to, zeby okreslic plec dziecka ale przy okazji mozna sie dowiedziec.
U mnie znajomi na razie obstawiaja, ale bardzo roznie wiec nic konkretnego :)
USG mam miec przed swietami wiec mam czas podjac decyzje czy w razie czego chce wiedziec czy nie...
 
Poolie - czyżbyś była pierwsza z wstępnie określoną płcią? No gratulacje! A najbardziej gratuluje że maluch zdrowy! :happy:
 
Tak Poolie chyba jest pierwszą z nas, szczęściara! Najważniejsze, że dzidzia zdrowa, gratuluję Synka, trzymam kciuki, że ten ptaszek dalej będzie, skoro pragniesz właśnie chłopca :)
 
Polie na początku Tobie pogratuluje że pierwsza znasz wstępną płeć. i że będzie chłopiec tak jak chcesz i że zdrowusieńki:tak:
VikamciaG mas zracje z tym usg za granica ze nie mowia jaka plec, w Szwecji jest tak samo, nie dosc ze bede miala tylko jedno Usg miedzy 17 a 19 tygodniem to jeszcze mi nie powiedza, bo nie po to jest ono robione.Nie wiem co im to za roznice robi zeby powiedziec.

Ale wracając do tematu to ostatnio czytałam, że w niektórych krajach jest zakaz badania płci dziecka, aby unikać sytuacji że rodzice niezadowoleni płcią zdecydują się na aborcję i będą próbować dalej. Cholera wie czym się kierują w krajach wymienionych przez was.
o tej aborcji pierwsze słyszę ale moe tez być..

no i może być że kobiety popadają w depresję ciążową np jak się okaże ze nie urodzi się wymarzona dziewczynka...
ale w Ie jest też to , że lekarz czasem może się pomylić.. i kiedyś ludzie zaskarżali lekarz że błędnie podał |płeć , a np już wszytsko gotowe i że dziecko się urodziło inej płci... i wogóle...
(znajoma irlandka mi opowiadała) ni i przestali mówić..

fakt jak jakas jest młoda fajna babka, czy coś (bo np u nas nie robi usg lekarz tylko pielęgniarki w szpitalu czy tam położne nie wiem kim one tam są:-p) więc jesli jest jakas spoko to może i powie jak zauważy , ale szczególnie nawet nie zwracają na to uwagi co będzie

Wiecie co,to ja myślałam,że Polska to zacofany kraj,że za granicą jest wszystko lepsze a tu d**a! pierwszy trymestr nie jest brany pod uwagę, USG robione rzadko a w dodatku nawet nie można się płci dowiedzieć. To co kobieta w ciąży jest tam traktowana jakoś gorzej?! Bo mi się wydawało,że kobiety w ciąży traktowane są z jakimiś przywilejami,może nie jesteśmy noszone na rękach ale zawsze inaczej traktowane. To co za granicą jak ciężarna zacznie plamić to też ją do domu wysyłają i mówią albo ci się uda albo stracisz to dziecko???!!!
Sorry że akurat w tym wątku o tym piszę,ale po prostu nawiązuję do tego co jest wyżej napisane

Jolek ja nie uważam ze Irlandia jest zacofana... az tak (bo nie mówię ż enie jest hihih )
ale chodzi o to.. że w 1 trymestrze stawiaja na naturę...
oczywiście jeśli w poprzednich ciążach miałaś problemy to mają cię na uwadze...
ale ogólnie dla nich poronić do 12tc to czysta natura, ponieważ płód jest zbyt słaby żeby walczyć (stąd uważają ze mógłby być chory - a że tu wiele chorych dzieci się rodzi to nie dają na podtrzymanie ciąży tak wczesnej )
po 2 całkiem nawet z 1 strony dobrze że usg jest tylko 2 razy ponieważ byo gdzieś badane że usg szkodzi na dziecko i wogóle... `płci napisałam czemu nie mówią...

i oczywiście że nie każą wracac do domu z plamieniami.. jak widzisz ja może nie plamiłam , ale miałam skrzep krwi w 1 ciąży to wysłali mnie na badanie, teraz miałąm bóle też mnie wysłali... za 2 razem już czekali do wizyty z usg... ale uznali ze ok i jak co to mam do szpitala jechać .. więc nie zostawili mnie tak na pastwę losu....:sorry2:

oki to jak co to nie piszemy już w tym temacie na ten temat... chyba wszystko wyjasnione w razie pytań i wątpliwości piszmmy o tym na maju;-)
 
Poolie gratulacje! Ja też marzę o zdrowym chłopcu :)
marzena9 nie jesteś dziwna :) Ja też mam córeczkę i na początku fascynowały mnie różowe ciuszki,ale w zasadzie kupiłam jedne śpioszki różowe,a resztę zielonych,żółtych,kremowych itp. W pewnym momencie zauważyłam,że mojej córci ładniej w błękitach i raczej kupuję jej niebieskie rzeczy,bo ma błękitne oczki :)
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję Wam za gratulacje, mam tylko nadzieję, że dalej będzie wszystko ok. To moje pierwsze dziecko i żyję od usg do usg, tak się martwię... No, ale jak na razie dzidzia się dobrze rozwija, więc oby tak pozostało :)

A co do określania płci dziecka to jeśli jest okreslana tak szybko jak u mnie (przed 22 tc) to często są pomyłki, poczekam do kolejnego usg - choć ważniejsze dla mnie by dziecko urodziło się zdrowe i szczęśliwe :)

Wam Wszystkim życzę wymarzonych pociech (czyt. płci ;) ) :*
 
Pollie jeżeli Wasilewski określił Ci płeć w 14 tc to mogę Ci powiedzieć, że na pewno będziesz miała chłopca, bo ja też chodzę do tego lekarza i mi też powiedział w 14 tc że będzie chłopiec i się sprawdziło. Z tego co wiem to On raczej nie myli się w określaniu płci.
 
reklama
Alex2712 oo, fajnie, więc też jesteś z Bydgoszczy? ;) A co do dr Wasilewskiego to też już właśnie słyszałam o nim pozytywne opinie, więc wbrew temu, co mówią ludzie (że lekarz mógł się pomylić, że to za wcześnie, itp.) czuję, ze ma rację ;)
 
Do góry