reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze podejście do in vitro. Kto zaczyna?

Nie martw się! Moje in vitro jest w stylu "na NFZ" i kontrole ograniczone są do minimum... Też się bałam, że zastrzyki nie przyniosą efektu - chociażby dlatego, ze do IUI miałam dawki 75-100 (i rósł mi 1, max 3 pęcherzyki), a do IVF zapisano mi tylko 150. Ale uspokojono mnie, że wszystko da się zweryfikować w trakcie - można stymulację przedłużyć, można zwiększyć dawki. A ostatecznie okazało się, że lek zadziałał bardzo dobrze.
Jakie będziesz mieć znieczulenie? Też się początkowo obawiałam, bo zazwyczaj nawet po miejscowym miałam spontaniczne omdlenia np. w autobusie ;-) Ale po narkozie - wszystko super :-) Do punkcji akurat miałam sedację. Nie ma się czego obawiać!
a po transferze miałaś L4 ?
 
reklama
Hej, super pomysł z grupą dla nowicjuszek! W tych innych in vitrowych grupkach już się pogubiłam…
Na początku marca rozpoczynam procedurę. 💪 Na ten moment lekarz przepisał mi tabletki anty na wyciszenie… I czekam na termin, gdzie dowiem się o kolejnych krokach. To czekanie w tym wszystkim jest najgorsze… Własciwie czekamy na IVF od grudnia, ale wiecznie coś nam się przydarza i mam nadzieję, że wreszcie ten marzec przyniesie nam szczęście. 🫣 Wspominałyście o ilości podawanych zarodków, nam lekarz sam pozostawił wybór. Decydujemy się na dwa.
 
Hej, super pomysł z grupą dla nowicjuszek! W tych innych in vitrowych grupkach już się pogubiłam…
Na początku marca rozpoczynam procedurę. 💪 Na ten moment lekarz przepisał mi tabletki anty na wyciszenie… I czekam na termin, gdzie dowiem się o kolejnych krokach. To czekanie w tym wszystkim jest najgorsze… Własciwie czekamy na IVF od grudnia, ale wiecznie coś nam się przydarza i mam nadzieję, że wreszcie ten marzec przyniesie nam szczęście. 🫣 Wspominałyście o ilości podawanych zarodków, nam lekarz sam pozostawił wybór. Decydujemy się na dwa.
hej,
trzymam kciuki abyście w marcu podeszli do procedury :)
 
Hej, super pomysł z grupą dla nowicjuszek! W tych innych in vitrowych grupkach już się pogubiłam…
Na początku marca rozpoczynam procedurę. 💪 Na ten moment lekarz przepisał mi tabletki anty na wyciszenie… I czekam na termin, gdzie dowiem się o kolejnych krokach. To czekanie w tym wszystkim jest najgorsze… Własciwie czekamy na IVF od grudnia, ale wiecznie coś nam się przydarza i mam nadzieję, że wreszcie ten marzec przyniesie nam szczęście. 🫣 Wspominałyście o ilości podawanych zarodków, nam lekarz sam pozostawił wybór. Decydujemy się na dwa.
Hej :) fajnie, że dołącza coraz więcej dziewczyn, w grupie raźniej i zawsze można zapytać o nurtujące kwestie, bo każda z nas ma jakieś doświadczenia z lekarzami. No właśnie to czekanie jest zdecydowanie najgorsze 🙈 (chociaż to zastrzyki mnie początkowo przerażały, to nie są ostatecznie takie straszne). Tak już bym chciała być po transferze 😁🙈
 
Hej :) fajnie, że dołącza coraz więcej dziewczyn, w grupie raźniej i zawsze można zapytać o nurtujące kwestie, bo każda z nas ma jakieś doświadczenia z lekarzami. No właśnie to czekanie jest zdecydowanie najgorsze 🙈 (chociaż to zastrzyki mnie początkowo przerażały, to nie są ostatecznie takie straszne). Tak już bym chciała być po transferze 😁🙈
Jeszcze chwila i już będziesz po transferze :)
Czas leci nieubłaganie, ja dopiero zaczynałam stymulację a jutro już ostatnia wizyta przed punkcja ❤️
 
reklama
Cześć :) dolącze do Was bo choc jestem już po punkcji to jeszcze dużo nie wiem w temacie in vitro :) Moja stymulacja zaczęla się od przyjmowania Puregonu 200 przez 4dni potem dołączony został Orgalutran a nastepnie 36 godzin przed punkcją dwa zastrzyki Dekapeptylu (bardzo bolesne zastrzyki). Z tej stymulacji pobrano u mnie 24 oocyty z czego 22 były dojrzałe i prawidlowe ale wiadomo można zaplodnic tylko 6 wedlug prawa. My zdecydowalismy sie też na wszelki wypadek zamrozić dodatkowo 6 oocytów aby kolejny raz nie podchodzić do pełnej stymulacji tylko do samego zaplodnienia. Z naszych komorek do 3 doby zapłodnily się i dzielily prawidłowo wszystkie 6 sztuk a do 5 doby wytrzymaly 4 blastocysty i teraz mamy 4 mrozaczki 🥰
Pani doktor od razu uznala ze odraczamy transfer do kolejnego miesiąca (dlatego mroziliśmy komórki w stadium blastocysty) gdyz moje jajniki wykonały ogromny wysiłek i muszą się zregenerować tak więc czekaliśmy i tu po okresie niemila niespodzianka bo okazalo się, że jajniki jeszcze nie wrociły do ''formy" i kolejny odroczony transfer więc czekamy...😢 Okres ma przyjśc okolo 15 marca i w drugim dniu cyklu zaczynam brać estrofem na lepsze endometrium a następnie 10 dc kontrola zobaczymy co dalej...
 
Do góry