reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze podejście do in vitro. Kto zaczyna?

Hej byłam dzisiaj na wizycie mam 8 dobrze rokujących jajeczek i kilka małych których lekarza nie za bardzo bierze pod uwagę
Trochę martwi mnie ta ilość ;(
Dzisiaj biorę ostatnie zastrzyki a w poniedziałek punkcja
To super, pamiętaj, że ilość nie zawsze ma największe znaczenie. Trzymam mocno kciuki 😉
A ten trzeci rodzaj zastrzyków już brałaś? Bolą Cię jajniki czy znośnie?
 
reklama
Właśnie jestem po usg, wygląda na to, ze bede musiała jeszcze wrócić do stymulacji, ale dowiem się dopiero o 19.20. W jednym jajniku mam ponad 10, w drugim mniej.
Hej byłam dzisiaj na wizycie mam 8 dobrze rokujących jajeczek i kilka małych których lekarza nie za bardzo bierze pod uwagę
Trochę martwi mnie ta ilość ;(
Dzisiaj biorę ostatnie zastrzyki a w poniedziałek punkcja
8 dobrze rokujących to nie tak mało, biorąc pod uwagę, że zapłodnić można tylko 6. Musisz być dobrej myśli:). Najważniejsze, że już kończysz stymulację i w poniedziałek będziesz po punkcji :yes:
🥰
 
Ja jestem po wizycie. U mnie produkcja idzie chyba wolno, bo pani doktor stwierdziła, że muszę jeszcze przynajmniej trzy dni kontynuować stymulację. W poniedziałek idę na kolejne usg i wieczorem znów wizyta, na której mamy już coś wiedzieć. Punkcja najprawdopodobniej w środę, a jeśli by się tak udało, to transfer w kolejny poniedziałek. No nic, czekamy dalej :D
 
Właśnie jestem po usg, wygląda na to, ze bede musiała jeszcze wrócić do stymulacji, ale dowiem się dopiero o 19.20. W jednym jajniku mam ponad 10, w drugim mniej.

8 dobrze rokujących to nie tak mało, biorąc pod uwagę, że zapłodnić można tylko 6. Musisz być dobrej myśli:). Najważniejsze, że już kończysz stymulację i w poniedziałek będziesz po punkcji :yes:
🥰
u mnie tez ilości w jajnikach są rożne, prawy zdecydowanie lepiej sobie radzi :)
w poniedzialek pukncja i najbardziej stresujący okres dla mnie czyli zapłodnienie zarodków i ich rozwoj
 
Dziewczyny a mam do Was prośbę 🙈 Czy mogłabyście mi napisać w jakim dniu zaczynałyście stymulacje (2 dzien cyklu czy 21 cyklu) i ile dokładnie dni u Was to trwało do punkcji? Szukam informacji o tych protokołach i szczerze mówiąc nawet nie wiem jaki protokół będzie u mnie stosowany 🫣😵‍💫 Spodziewam się, że u każdej z nas wygląda to inaczej, ale moj lekarz mi tylko powtarza: „Pani Nino, nie wybiegamy do przodu, wszystko będę mówił na bieżąco”, ale ja bym chciała chociaż wiedzieć czy mam sie nastawiac na 4 tygodnie zastrzykow czy moze tylko na 2 😥
Hej 😊 ja zaczynałam symulację od 2 dnia cyklu na jednym zastrzyku Puregonu potem doszedł drugi zastrzyk Orgalutran. Moja stymulacja trwała równo 2 tygodnie bo w 15 dniu cyklu miałam punkcje. Ale też tak jak Ty wszystkie informacje dostawalam na bieżąco na kolejnych wizytach 😊
 
Jestem już po punkcji, ogólnie miałam 6 jajeczek z oocysta, reszta była pusta z tych 6 jest tylko jedna dobrze rozwinięta, 3 próbują dojrzeć w inkubatorze a 2 były nie rozwinięte
 
Jestem już po punkcji, ogólnie miałam 6 jajeczek z oocysta, reszta była pusta z tych 6 jest tylko jedna dobrze rozwinięta, 3 próbują dojrzeć w inkubatorze a 2 były nie rozwinięte
Oby jeszcze dojrzaly. U mnie nie za dobrze, jestem po wizycie: prawy jajnik nawet nie drgnął, lewy 3 i 4 szt małe. Dostałam jeszcze po 2 zastrzyki i w środę kolejna kontrola.
 
Oby jeszcze dojrzaly. U mnie nie za dobrze, jestem po wizycie: prawy jajnik nawet nie drgnął, lewy 3 i 4 szt małe. Dostałam jeszcze po 2 zastrzyki i w środę kolejna kontrola.
A jakiej są wielkości te 3 jajeczka?
Do mnie właśnie dzwoniła klinika i tylko jedno z tych 3 jajeczek dojrzało także na tą chwilę mamy 2 zapłodnione komórki, jeżeli maluchy ładnie się będą rozwijać to w czwartek będę miała transfer
 
reklama
Jestem już po punkcji, ogólnie miałam 6 jajeczek z oocysta, reszta była pusta z tych 6 jest tylko jedna dobrze rozwinięta, 3 próbują dojrzeć w inkubatorze a 2 były nie rozwinięte
u mnie było 7. Pobrali 5, zaplodnily się 3 a tylko jeden przetrwał do stadium blastocysty. Niestety ciąża biochemiczna ale już jutro mam kolejna punkcję i lecimy dalej z tematem.
Pamiętaj ze wystarczy tylko jeden !
 
Do góry