reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszkowanie, jakie pampersy itp

Mam być może i błachy problem ale dla mnie to ogromny problem. Moja córka ma 6 tygodni otóż jak tylko zaczynam odpinac body badz spioszki by dobrac sie do pampersa zaczyna sie histeria Mała zaczyna wierzgac nóżkami i krzyczeć w wniebogłosy tak, ze dostaje bezdechu. nie lepiej jest tez z załozeniem nowego nie moge zapiąć rzepów bo mi nie pozwała. nie wiem co robić, najgorzej jest w nocy. Dodam, ze po kazdej zmianie papmersa smaruje pupe sodocremem, zrezygnowałam tez z chusteczek nawilżających bo myślałam, ze mała uczulaja teraz stosuje tylko waciki i przegotowana letnia wode. Pupa jest ładna różowiutka nie ma żadych zaczerwień ani podrażnień. pampersa zmieniam po jedzeniu bo przed jedzeniem na głodniaka to tez koszmar.najcześciej zakładam jej spioszki byle bylo szybciej zdjąć i założyć nie ma mowy o jakiś fajnych np. spodenkach. Oprócz tych dolegliwości mała jest bardzo spokojna. każda zmiana pieluchy to dla mnie ogromny stres. pomózcie
 
reklama
może robisz to za gwałtownie... spróbuj pogadać do nie i pomalutku ją rozbierać. Może jest jej zimno (od przewijaka), spróbuj przebrać ją na kocyku. No i przede wszystkim spokojnie, bo dziecko wyczuwa zdenerwowanie :tak:
 
witam!! ja mialam identycznie.. samo minelo.. jak juz umiala chwytac zabawki itp. to dawalam pampersa w reke i to odwracalo jej uwage... teraz tez czesto dostaje "cos" w lapki i jest spokoj... z podrazniona pupa po chusteczkach mialam problem i przy malej i przy starszej corce... po prostu w dzien uzywaj wody a w nocy chusteczek, i dla wygody i dla przyzwyczajenia jednak skory do chusteczek bo ile mozna sie z woda meczyc... ;-) a pozniej stopniowo i wdzien uzywaj chusteczek, powoli coraz czesciej.. bedzie dobrze :-)
 
U nas bylo tak samo, mala darla sie w nieboglosy jak ja przwwijalam, czy ubieralam, po prostu nie lubiala byc bez ubrania, a teraz to sie krzywi bo najchetniej na golasa by latala, nie martw sie to wszystko minie
 
Niemowlę jest przyzwyczajone do ciasnoty w brzuszku mamy i bez ubranka wydaje im się że pozbawione zostały ochrony. Wiesz chyba prawie każdy maluszek tak przeżywa zmianę pieluszki - nam też nie jest to obce. Może wyda Ci się to głupie ale informuj córeczkę "mama teraz zmieni Ci peluszkę, musimy rozpiąc śpioszki i bodziaczka. Teraz mama rozpina pampersa itd..." Twój spokojny ton na pewno wpłynie pozytywnie i uspakajająco na małą. Ja np też często śpiewałam kołysanki przy zmianie pieluch - ale nie dlatego by uspokoic synka tylko żeby siebie uspokoic :) U nas też pomogło częste obracanie maluszka w trakcie zmiany pieluszki - nie tylko nogi w górę, ale na jeden bok, na drugi bok. Do góry dupka i znowu boczki. Dzidzia tak kołysana zapominała o traumie związanej z rozbieraniem. Do tej pory skutkuje tyle że teraz mamy problem w drugą stronę - dziec chętnie się rozbierze - ale zakryc tyłek to już problem :)
 
Witam, byłam z mała u lekarza i ten dał na usg brzuszka i badanie moczu (zeby zobaczyc czy mala nie ma infekcji), którego jeszcze nie robiłam bo to nie tak łatwo złapac ten mocz. na usg wyszło, że mała ma jajniki jak dorosła kobieta i to z tego powodu może ja bolec podbrzusze.lekarz robiący usg powiedział, ze z dróg rodnych może jej schodzic krew a wszystko to jeszcze przez moje hormony. Dostałam tez do brania debridat. A sama sobie jakoś poradzilam bo wyciagłam suszarke i przed przebieranie malej włączam ja ogrzewam jej troszke brzyszek a potem tylko jest włączona i to na mała działa tak ze najczęściej jest jakby pól przytomna i jakby ja to bardzo usypiało.
 
U nas bylo tak samo. Pelna histeria jak tylko kladlam mala na przewijaku. Pediatra kazała mi przewijac ja 'na spiaco' zaraz po przebudzeniu jak jeszcze byla taka pol przytomna.
 
reklama
Do góry