reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

pieluchy wielorazowe

furute piękny Twój stosik :)

ja słyszałam że tetre trzeba wyprać i nie prasowac bo prasowanie zmniejsza chłonność a pranie zwiększa :) ja będe prała pieluchy w dzidziusiu firma pollena a ciuszki w jeleniu :)
 
reklama
ja bede prasowac. zawsze to bakterie giną, wolę wyprasowac niz uzywac tych detergentow do dezynfekcji. bo bede prala w zwyklym proszku, tak jak ciuszki. polecam lovela kolor. pieknie pachnie delikatnie jak noworodek hehe i pieknie dopiera, nawet biale.
 
ja nie wiem czy będe prasowac zobacze jak będą wyglądaly bez prasowania :) jak nie ciekawie to wyprasuje :)
a ja nie wiem czy to prawda ale ponoc to mit że prasując zabijamy bakterie bo one sa wszedzie nawet na umytych rekach i jak je dotykamy przy składaniu to one i tak na pieluche sie przenosza - ale to sa takie normalne bakterie których wszedzie jest pełno a i tak żyjemy :)
 
Dziewczyny a jesteście pewne ze takie wielorazówki taniej wyjdą - trzeba ich miec sporo jak zaleca producent chyba z 12 sztuk a przeciez ona też mają rozmiary jak jednorazówki wiec co najmniej 4 komplety tzreba miec to juz daje nam 48 sztuk a do tego pranie, czyli woda, prąd proszek
Przy noworodku to nie wiem czy 12 sztuk wystarczy później moze tak
Zastanawiałam się też nad nimi ale po [przeliczeniu wyszło mi ze wcale nie zaoszczędzę wiele a jakoś jednorazówki wydają mi się bardziej higieniczne

A przepraszam znalazłam też takie w jednym rozmiarze na całość pieluchowania - czyli koszt się zmniejsza do jakiś 500-600 zł wiec jakieś 6 miesiacy uzywania jednorazówek - no to taniej wyjdzie na pewno tylko nie jestem tez do konca przekonana o ich niezawodności tzn czy chłoną jak jednorazówki ??? Czy trzeba je zmieniac jak tetre po każdym siku ??
 
Ostatnia edycja:
Kupy zawierają bakterie powodujące gnicie, jeden z największych syfów jaki może się do człowieka przyczepić. Moga zawierac też rotawirusy ktore niszczy tylko wysoka temperatura ( i to trwajaca dluzszy czas) i środki typu domestos. Nie wiem jak ze srodkami do odkazania pieluch boo kompletnie sie na tym nie znam.
 
jsorbek - ja sie nawet nie zastanawiam co teraz tansze, ale chodzi o pupcię maluszka. nawet jak trzeba zmeniac po kazdym siku, to nie masz 300ton pieluch. ja nie moge sobie na to pozwolic, bo mieszkam na wsi a smieci wywoża raz na 2 tygodnie. NIe po to sie wyprowadzalam na wioche, zeby kisic pupcie w pampkach...ble......
 
jsorbek - ja sie nawet nie zastanawiam co teraz tansze, ale chodzi o pupcię maluszka. nawet jak trzeba zmeniac po kazdym siku, to nie masz 300ton pieluch. ja nie moge sobie na to pozwolic, bo mieszkam na wsi a smieci wywoża raz na 2 tygodnie. NIe po to sie wyprowadzalam na wioche, zeby kisic pupcie w pampkach...ble......


ja też mieszkam praktycznie na wsi (a niby gdańsk) i wole malucha na tetrze trzymać. biorę brudną, wkładam czystą a i pupcia w tych otulaczach pięknie wygląda:) przepierze się raz dwa i wyschnie.
a z tymi śmieciami to faktycznie problem... gdzie to trzymać? w worku na dworze?
pampers i owszem - na dłuższy spacer czy do lekarza.
a jak brzdąc podrośnie to niech i nawet z gołą pupą na lato po ogrodzie lata. lepiej dla niego;-)
 
reklama
Do góry