reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluchy wielorazowe

reklama
DZIEWCZYNY ANIAM ma racje... ja uzywam wielorazowych w domu, na dworze to jednorazowki zakladam, chyba ,z e jest lato to wtedy wieloroazowe.. Na noc tez jednorazowka... Moja teraz coraz wiecej sika , wiec nie kazda pieluszka da rade z taka iloscia moczu. Mam kilka pieluch wielorazowych, roznych firm i neiktore sa poporstu fatalne, inne rewelacyjne... neizaleznie od ceny...
na poczatek warto kupic pojedyncze sztuki roznych rodzajow i zobaczyc co bedzie pasowac.. i czy wogole beda Wam odpowiadac.... bo moz ebyc roznie..

Moge potwierdzic, ze otulacze BAMBINO MIO sprawuja sie rewelacyjnie, niezaleznie czy wlozy sie do nich wkladke z bambuska, konopii indyjskich, polaru czy zwykla tetre.. sa idealnie skrojone, ale maja rozne przedzialy wagowe. (moja cora wazy 10kg, ale nadal idealnie pasuja dla niej otulacze do 9kg, gdyz jest szczupla)


SKORUPKA po tym linku co podalas, przypuszczam, z ete kieszonki beda srednie.. moga przemakac, maja sredni kroj, ktory jest istotnyw pieluchach.. nie moze byc za szeroka kieszonka (tam gdzie wkladasz wklad), bo bedzie przemakac po bokach.
 
stopi dzięki za relacje. my Młódki, czekające na dziedzie dopiero szukamy co bedzie dla nas najlepsze. choc w większości zdecydowane. pozdrowienia

metoda prob i bledow dobierzesz pieluszki odpowiednie dla Was :-) Jak bede maila chwile to zrobie liste pieluszek , ktore mam i jak sie u nas sprawdzily - na szczuplej dziewczynce.
 
DZIEWCZYNY ANIAM ma racje... ja uzywam wielorazowych w domu, na dworze to jednorazowki zakladam, chyba ,z e jest lato to wtedy wieloroazowe.. Na noc tez jednorazowka... Moja teraz coraz wiecej sika , wiec nie kazda pieluszka da rade z taka iloscia moczu. Mam kilka pieluch wielorazowych, roznych firm i neiktore sa poporstu fatalne, inne rewelacyjne... neizaleznie od ceny...
na poczatek warto kupic pojedyncze sztuki roznych rodzajow i zobaczyc co bedzie pasowac.. i czy wogole beda Wam odpowiadac.... bo moz ebyc roznie..

Moge potwierdzic, ze otulacze BAMBINO MIO sprawuja sie rewelacyjnie, niezaleznie czy wlozy sie do nich wkladke z bambuska, konopii indyjskich, polaru czy zwykla tetre.. sa idealnie skrojone, ale maja rozne przedzialy wagowe. (moja cora wazy 10kg, ale nadal idealnie pasuja dla niej otulacze do 9kg, gdyz jest szczupla)


SKORUPKA po tym linku co podalas, przypuszczam, z ete kieszonki beda srednie.. moga przemakac, maja sredni kroj, ktory jest istotnyw pieluchach.. nie moze byc za szeroka kieszonka (tam gdzie wkladasz wklad), bo bedzie przemakac po bokach.

Dwa że na sam poczatek lepiej jednak kupić pampki maluch robi 10 kup na dobe , albo i lepiej czasem , my jesteśmy po szpitalu zmęczone . Dzieciaczek jest maleńki niektóre wielorazówki się nie nadają bo są za wielkie i pół dziecka to pielucha:-D:-D
ja mam kieszonki z bum genius
bumGenius cloth diapers by Cotton Babies
i sa rewelacyjne niestety nie są za tanie ALE warto
 
hhhaha są!!!!!!!!!! nareszcie. ale jeszcze chcę w zeberke gdzieś kupić. ale te się wydają super. mięciutkie i delikatne. ale firma inna niż zamawiałam. jakieś papoose. no ale sprawdzimy jak Niunia przyjdzie na świat ;) pieluszki 002.jpg
 
Witam wszystkie mamy:) Tak sobie przeglądałam forum, trafiłam na ten temat i też postanowiłam się podzielić moim doświadczeniem.

Używamy pieluszek wielorazowych od pierwszych dni życia naszego synka(teraz 3 miesiące) Ja jestem z nich zadowolona ale ile mam tyle opinii i każdy musi sobie dobrać własny system. Mamy pieluszki z kieszonką (regulowane na gumki a nie na napki) i dwa otulacze (z których korzystamy sporadycznie). Pieluszki schną szybko (wkłady z mikrofibry na suszarce całą noc a na grzejniku kilka godzin). Nie trzeba prasować:) Piorę codziennie mamy 15 szt. Na wyjazdy całodniowe tez zabieramy wielorazówki - u nas sie sprawdzają. Kupki łatwo schodzą z polarku. Nie powinno się stosować tłustych kremów do smarowania pupy ponieważ nie chcą sie spierać z pieluszki i po czasie pielucha traci swą chłonność:( Poza tym w tych pieluszkach pupa "oddycha" i sie nie odparza. Maluszki często siusiają więc pieluszkę trzeba częściej zmieniać bo od nadmiaru siusiu mogą przeciekać (jedni wezmą to za wadę inni za zaletę). Otulacze rzeczywiście lepiej chronią przed wyciekami z nadmiaru siusiu. Z "kieszonki" nie zdarzyło się nam aby kupka wyciekła i pobrudziła ubranko. Pieluszki przetestowałam tez na starszaku (2 lata - teraz już "odpieluchowany" całkowicie) i przetrzymały całą noc bez wycieków. Młodszy zużywa dwie pieluchy przez całą noc.
 
ja zdecydowałam się na zwykłą tetrę i kieszonki (a one też mogą służyć jako otulacz).
Na razie zamówiłam 3 kieszonki i będę trochę eksperymentować. Czy bardziej mi odpowiada forma kieszonki czy otulacza. Do szpitala wezmę zwykłe papersy (chyba belli new born). W domku chcę już na wielorazówki przejść i na początku na noc pampersa.
Tetrówki już przyszły. I tu mam pytanie do doświadczonych mam:) czy prałyście tetrę przed użyciem? jeśli tak, to w czym? jaka temperatura?
do prania dla maluszka kupiłam płyn biały jeleń i tak się zastanawiam czy i w tym mogę pieluszki poprać.
 
reklama
ja slyszalam, ze bialy jelen jest na platkach mydlanych i zmniejsza chlonnosc pieluszek, bo jest tłusty. ja piore wszystko w loveli na 50-60 stopni. tetre tez mam, i pralam normalnmie, w lovli do kolorow.
a powiem wam ze i biale w niej piore, to normalnie jak cos mojego wrzucilam, to takie bialuśkie wychodza i pachnące, ze nie wiem. chyba zaczne wszystko w niej prac, ona jest hipoalergiczna a moj mąż czasem sie moze zadrapać po bryzie albo rexie. moze sprobuje prac wszystko. nie jest duzo drozsza, bardzo porownywalna z persilem czy arielem.
 
Do góry