reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pielęgnacja maluszka

reklama
hehee Boze.... :O:O

jak mozecie czopki i termometry wsadzac!! :O ja nawet rurke wsadzilam oooooo taka aby gazy uszly jak dzidzia miala kolke i nic jej sie nie stalo a kolka przeszla dzieki temu bo az swiszczalo jak pierdki uchodzily i kupka poszla, jak mi dzidzius sie meczyla godzinami i plakala z bolu to mialam patrzec czy lepiej bylo 1,5cm rurki w dupke wsadzic???
 
Kochana jeśli karmisz piersią to dziecko nawet tydzień może nie robić kupki.
Ja karmię piersią i jak niunia 4 dzień się nie załatwiła to leciałam do pediatry który mi właśnie oświecił umysł ;) i na następny dzień była kupka i to nie jedna. Jeśli natomiast sztuczne mleko to coś nie tak, bo przy sztucznym mleku powinno dziecko robić przynajmniej 2-3razy dziennie kupkę.


U nas też nie ma ciemieniuszki :) i nie było, nie ma też i nie było żadnych krosteczek :)
niestety, nie karmię samą piersią. Mały dostaje mleko modyfikowane- dlatego tak mnie martwi ten brak kupek. Wiem, że powinien robić przynajmniej raz dziennie. Dziś zrobił pierwszą po 3 dniach, dobrze, że chociaż sam, a nie po czopku, jak to było ostatnio. Na razie na mamy zmienione mleko, jeśli to nie pomoże, to trzeba będzie pomyśleć co dalej:-(
 
asjaa ja dopajam Krzysia NAN'em i tez robi kupki co 3 dni ale jak juz zrobi to po sama szyję, brzuszkiem i nogami się wylewa:-D Tylko, że ja zagęszczam pokarm więc to może być od tego ;-)W każdym razie zawsze co 3 dni kupka jest.
 
Ja też jestem za pomocą maluszkowi, Madzia na szczęście kolek nie ma, ale Julia miała i u niej działała tylko rurka odgazowująca. Madzia z kolei dostaje czopka glicerynowego czasem.
 
ostatnio byłam u pediatry prywatnie, bo mój na fundusz to szkoda gadać - i mówię że Zuzka robi kupy co 2-3 dni a jest na modyfikowanym. Lekarz mówił że póki dziecko nie płaczę i nie męczy się to i co 3-4 dni może robić, tyle że trzeba przynajmniej 120 ml dziennie herbaty w nie wmusić (albo wody). Jeżeli sytuacja jest podbramkowa to czopek - u mnie już nie działa, alebo ta rurka, która spisuje się znakomicie. A muszę powiedzieć że od kiedy kupiłam tą sproszkowaną herbatkę hippa na trawienie w małym ciemnym słoiczku jest dużo lepiej. Ponoć po 3 miesiącach już żadnego problemu z kupą nie ma więc trzeba przeczekać.
 
Ponoć po 3 miesiącach już żadnego problemu z kupą nie ma więc trzeba przeczekać.

Oj, ja czekam z utęsknieniem na ten magiczny koniec trzeciego miesiąca. Franek co prawda kup ma kilka dziennie, ale czasem chwilę zejdzie zanim je wygniecie. Poza tym ulewa - nie przejmuję się tym, bo przybiera ładnie, no i nie ma tego jakoś ogromnie dużo, ale jest to dość uciążliwe, bo na ubrania trzeba uważać ;) Jak skończy mu się ulewanie, to będziemy też kanapę i fotele prać ;)
Ciekawa jestem, czy to faktycznie wszystko minie mniej więcej za miesiąc. Miło by było :)
 
reklama
Do góry