reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszka

ja walcze z ciemieniucha na głowie brwiach na powiekach i pod oliwka masło nic nie pomogło dziś kupiłam olejuszkę zobaczymy

na sucha skórkę stosuję oliwe z oliwek super a dziś lekarz podpowiedziała zeby dodawac oliwę do kąpieli i efekt jest super całe ciałko naoliwione już nie smarowalam niczym po główka też nawilżona jestem zadowolona

a co do mąki to dosypywałam do wody zeby pozbyć sie krostek i chyba za bardzo wysuszyłam głowę bo wyskoczyła ciemieniucha

a to nie robiłaś krochmalu?

Ja pozbyłam się ciemieniuchy u Mikołaja dzięki zwykłej oliwce. Moczyłam główkę w oliwce, nakładałam czapeczkę na ok 1 h przed kąpielą, przed samą kąpielą znowu moczyłam główkę w oliwce i okrężnymi ruchami ścierałam pieluszką tetrową to "coś" z główki i brwi. Potem to wyczesywałam.
 
reklama
oooooo nie wiedziałam ze sie tak robi a ja odrazu do wanienki sypalam

pisałam wam ze mała dostała uczulenia od oliwki na szyjce i od tamtej pory ja ta szyjke ma ciagle czerwona raz mniej raz mocniej juz nie wiem czym to smarowac poradzcie cos
 
oooooo nie wiedziałam ze sie tak robi a ja odrazu do wanienki sypalam

pisałam wam ze mała dostała uczulenia od oliwki na szyjce i od tamtej pory ja ta szyjke ma ciagle czerwona raz mniej raz mocniej juz nie wiem czym to smarowac poradzcie cos
Moze najlepiej niczym:tak:Mi to ciezko nawet Jasiowi szyjke umyc bo tam pelno faldek:tak:
 
Ja smaruję fałdki albo Bepanthenem albo mąką ziemniaczaną...

Dziewczyny, doradźcie mi. W czwartek mamy szczepienie i położna kazała mi kupić coś przeciwgorączkowego i przeciwbólowego, żeby podać wieczorem małej. Ale jak szukam w necie co mogę dać, to wszystko jest od 3. miesiąca (ona ma 6 tyg). Może któraś ma coś sprawdzonego??
 
Mnie pediatra kazała kupić czopki do 10 kg i dać w razie czego 1/3. Kupiłam Paracetamol hasco. Ale przeciez przed szczepieniem obejrzy Małą pedistra to najlepiej jej spytaj co kupic i ile podać i potem kup.
 
Ja smaruję fałdki albo Bepanthenem albo mąką ziemniaczaną...

Dziewczyny, doradźcie mi. W czwartek mamy szczepienie i położna kazała mi kupić coś przeciwgorączkowego i przeciwbólowego, żeby podać wieczorem małej. Ale jak szukam w necie co mogę dać, to wszystko jest od 3. miesiąca (ona ma 6 tyg). Może któraś ma coś sprawdzonego??
jest ibufen dla dzieci od 1 m-ca, w płynie, jest dozowanie przeliczane na kg
IBUFEN D DLA DZIECI - ZAWIESINA (100 MG/5 ML) 120 ML - Apteka internetowa - Domzdrowia.pl - tutaj jest Ibufen D od 3 m-cy, ale to odpowiada 5kg. ja mam w domu ibufen od 1 miesiąca
 
Kurcze, u Jasia na czole pojawila sie ciemieniucha.Na glowce na razie nie ma nic i z reszta na glowce latwiej wyleczyc bo mozna wyczesac a on ma na czole zaraz nad oczami i troche na brwiach.Wiecie moze jak sie tego pozbyc??
 
reklama
Kurcze, u Jasia na czole pojawila sie ciemieniucha.Na glowce na razie nie ma nic i z reszta na glowce latwiej wyleczyc bo mozna wyczesac a on ma na czole zaraz nad oczami i troche na brwiach.Wiecie moze jak sie tego pozbyc??

ja w dzien smaruje kilka razy oliwka nabieram na payczek do uszu i przecieram delikatnie bo lubi iliwka splynac do oka i tak przed myciem lekko podwadzam paznokciem wczesniej bralam szczotka ale balam sie o oczy a brwi robily sie strasznie czerwone
 
Do góry