reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pielęgnacja maluszka

reklama
Widzę, że ciekła parafina na topie:eek: Nie boicie się tego stosować:confused2: Konsekwencją może być zaburzenie termoregulacji?? U maleństw przecież jeszcze jest słabo rozwinięta.
Ja oczywiście jestem przeciwniczką emolientów (na marginesie - emolium jest najgorszym wyborem, więc jeśli musicie już używać emolientów wybierzcie balneum albo oilatum - przynajmniej mają mniej parabenów:dry:), użyłabym je tylko w razie konieczności, gdyby Mały miał AZS. Stawiam na naturalne środki, czyli hipp, a w razie problemów krochmal albo rumianek;-).
 
Dziewczyny a jak zliwkidowac sucha skore na glowie? wyczesac tego nie idzie, bo ona sie luszczy tak dziwnie. Myslalam zeby jak ciemieniuche potraktowac oliwka przed kapiela. a moze w ogole przez kilka dni oliwka?
Raz inteligetnie umylam malej glowe w krochmalu ahahaha i nie splukalam czysta woda. Ale miala suchy kisiel we wlosach biedna :-D
Ja uzywam do mycia plynu babydream - ladnie pachnie i jest delikatny.
Raz wykapalismy ja w probce emoleintu oilatum chyba - naczytalam sie ze sliskie dziecko jest w kapieli - jakos nie zauwazylam, a roznica w skorze po zwyklym plynie i emoliencie - zadna.
Najlepsza po krochmalu i tak :-D ale to ja kapalam jak miala odparzenie miedzy posladkami od kleksikow.

kasiarem widocznie Twoja mala uczulona na nivea. :-)

Moja na szczescie na J&J uczulona nie jest - mam oliwke i balsam lavendowy na sen - ale nie stosuje ich codziennie.
 
Widzę, że ciekła parafina na topie:eek: Nie boicie się tego stosować:confused2: Konsekwencją może być zaburzenie termoregulacji?? U maleństw przecież jeszcze jest słabo rozwinięta.
Ja oczywiście jestem przeciwniczką emolientów (na marginesie - emolium jest najgorszym wyborem, więc jeśli musicie już używać emolientów wybierzcie balneum albo oilatum - przynajmniej mają mniej parabenów:dry:), użyłabym je tylko w razie konieczności, gdyby Mały miał AZS. Stawiam na naturalne środki, czyli hipp, a w razie problemów krochmal albo rumianek;-).
niestety u mnie balneum i oilatum nie dały rady. krochmal jest wieczorem ale rano juz trzeba dalej działać. Po emolium widze poprawe dlatego poleciłam. Mówiąc szczerze gdybym ni emusiała to wogóle bym dziecka niczym nie smarowała ale Ala to miała skore jak po AZS.
a co myslicie o kremach z firmy Iwostin?? na niektorych jest napisane ze są dobre dla dzieci juz od pierwszych miesięcy życia...
 
a ja na razie nadal uzywam mydelka Nivea co mi mama z Polski przywiozla, caly czas to samo a jak sie konczy to bede uzywała Johnsona top-to-toe, teo samego co dla Juli. smaruje oczywiscie Johnsonem, z serii natural kremem, skorka mieciuchna jak nie wiem i "pachniąca" :))) smaruje codziennie. O emolientach wiem tyle co ze slyszenia, na szczescie zadne z dzieci nie musialam w nich myc...
 
Od paru dni mamy też problem z suchą skórą na głowie. :-( A do tego potówki na czole i za uszami.
 
Od paru dni mamy też problem z suchą skórą na głowie. :-( A do tego potówki na czole i za uszami.
U nas potowki z buzi zeszly jak pare razy dziennie przemywałam rumiankiem. Na brzuszku zasypuje maka ziemniaczana, kapie w krochamu, myje mydelkiam baby dream ale sie zastanawaiam nad plynem z tej serii. i potem ta msama oliwka i juz.Czasem zamiast oliwki cale cialko zasypuje maka ziemniaczana.
 
reklama
ja walcze z ciemieniucha na głowie brwiach na powiekach i pod oliwka masło nic nie pomogło dziś kupiłam olejuszkę zobaczymy

na sucha skórkę stosuję oliwe z oliwek super a dziś lekarz podpowiedziała zeby dodawac oliwę do kąpieli i efekt jest super całe ciałko naoliwione już nie smarowalam niczym po główka też nawilżona jestem zadowolona

a co do mąki to dosypywałam do wody zeby pozbyć sie krostek i chyba za bardzo wysuszyłam głowę bo wyskoczyła ciemieniucha
 
Do góry