reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2023

reklama
Cześć dziewczyny,
to moja pierwsza ciąża, 19 tydzień, termin na 8 październik :)
Zastanawiam się czy są tutaj ciężarne z Krakowa które rodziły już wcześniej i mogą wypowiedzieć się na temat szpitali i położnych?
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka i wytrwałości! Już niedługo zobaczymy nasze małe cuda :)
Powodzenia! Są jakieś dziewczyny z Krakowa, więc na pewno coś lepiej się wypowiedzą 😊
 
Cześć dziewczyny,
to moja pierwsza ciąża, 19 tydzień, termin na 8 październik :)
Zastanawiam się czy są tutaj ciężarne z Krakowa które rodziły już wcześniej i mogą wypowiedzieć się na temat szpitali i położnych?
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka i wytrwałości! Już niedługo zobaczymy nasze małe cuda :)
Hej, jestem w podobnej sytuacji co Ty, czyli próbuję wybrać szpital w Krakowie nie mając do tej pory żadnych doświadczeń. Co mogę doradzić to jeśli korzystasz z Facebooka, dołącz do grupy "Gdzie rodzić w Krakowie - grupa dyskusyjna", jest tam jakieś 4 tysiące kobiet, tutaj parę opinii też zbierzesz, ale tam znajdziesz zdecydowanie więcej informacji. Tylko też od razu uprzedzam, że to niekoniecznie ułatwia wybór - ja się już trochę naczytałam opinii i mam tylko coraz większy mętlik w głowie od tego :D
Możesz też spróbować sama w grupie napisać posta z pytaniem o radę, ale moja ogólna obserwacja i wniosek z wypowiedzi też innych kobiet jest taki, że niestety nie ma jednego najlepszego szpitala. Najlepiej jest zastanowić się najpierw, na czym Ci zależy i jakie masz wymagania czy to zdrowotne wynikające z tego jak przebiega Twoja ciąża, czy nawet takie zwykłe "widzimisie", a potem szukać pod kątem tych wymagań. Np. nie wszystkie szpitale mają możliwość wykupienia prywatnego pokoju po porodzie, nie każdy jest tak samo polecany w razie cesarki itd.
 
Cześć dziewczyny,
to moja pierwsza ciąża, 19 tydzień, termin na 8 październik :)
Zastanawiam się czy są tutaj ciężarne z Krakowa które rodziły już wcześniej i mogą wypowiedzieć się na temat szpitali i położnych?
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka i wytrwałości! Już niedługo zobaczymy nasze małe cuda :)
i przybijam piąteczke bo mam ten sam termin z OM, może się nawet miniemy na korytarzu szpitalnym :D
 
i przybijam piąteczke bo mam ten sam termin z OM, może się nawet miniemy na korytarzu szpitalnym :D
Super, dzięki za informacje o grupie. Ja się głównie zastanawiam nad dwoma szpitalami: na Siemiradzkiego i Żeromskiego. Głównie z tego powodu że moja ginekolog do której chodzę tam pracuje. Wiem że są małe szanse że trafie na nią podczas porodu i na 100% będę „wykupywała” położną ale bardzo liczę się z jej zdaniem.
 
Super, dzięki za informacje o grupie. Ja się głównie zastanawiam nad dwoma szpitalami: na Siemiradzkiego i Żeromskiego. Głównie z tego powodu że moja ginekolog do której chodzę tam pracuje. Wiem że są małe szanse że trafie na nią podczas porodu i na 100% będę „wykupywała” położną ale bardzo liczę się z jej zdaniem.
Tu znów napiszę coś, co tylko znam pośrednio z wyczytanych postów innych kobiet, ale: tak naprawdę jeśli poród przebiega prawidłowo bez problemów (myślę o SN, nie wiem jak jest w przypadku cesarki) to wcale nie jest powiedziane, że lekarz w ogóle będzie potrzebny :) no i jak sama mówisz, wcale nie ma gwarancji, że akurat by Cię odwiedziła ta Twoja, nawet jeśli będzie potrzebna opieka lekarza i ona będzie wtedy w szpitalu. Ogólnie nie brak opinii, że nie warto się tym kierować ani przy wyborze szpitala, ani wybierając lekarza do prowadzenia ciąży mając już upatrzony szpital (bo zdarzają się i takie sytuacje :D)
 
Tu znów napiszę coś, co tylko znam pośrednio z wyczytanych postów innych kobiet, ale: tak naprawdę jeśli poród przebiega prawidłowo bez problemów (myślę o SN, nie wiem jak jest w przypadku cesarki) to wcale nie jest powiedziane, że lekarz w ogóle będzie potrzebny :) no i jak sama mówisz, wcale nie ma gwarancji, że akurat by Cię odwiedziła ta Twoja, nawet jeśli będzie potrzebna opieka lekarza i ona będzie wtedy w szpitalu. Ogólnie nie brak opinii, że nie warto się tym kierować ani przy wyborze szpitala, ani wybierając lekarza do prowadzenia ciąży mając już upatrzony szpital (bo zdarzają się i takie sytuacje :D)
Potwierdzam. 😜 Przy porodzie synka była tylko położna a lekarz przychodził co jakiś czas i pytal czy juz. 🤣 Na koniec przyszedł na "urodzenie łożyska", sprawdzili z położna czy odkleilo sie całe i jedynie zabrał sie za szycie. 🙂 Grunt to dobra położna. 🙂
 
reklama
Do góry