reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

@crainte też uważam, że poczucie bezpieczeństwa w szpitalu jest najważniejsze! lepiej być pod kontrolą 🙂 trzymam mocno kciuki, a który tydzień ma teraz dokładnie?
Dokładnie 34+0. Zobaczymy co będzie na obchodzie. Pewnie decyzja o sterydach. Pobrali mi wymaz na Hbs, faktycznie niespecjalnie wyczuwalne🙂 Pobrali hektolitry krwi i co 2 godziny sprawdzają tętno Malucha, ale tutaj to norma, każdej sprawdzają.
 
reklama
Dacie radę! A ktg już Ci robili? Bierzesz magnez i potas?
Dziękuję za słowa otuchy 😊 Od 3 tygodni mam KTG raz w tygodniu. W tym tygodniu będę mieć nawet 2 razy, ginekolog zalecił i idę jutro. Zawsze wychodzi czynność skurczowa macicy. Biorę od 2 tygodni Aspargin 3x2 i teraz przez tydzień mam brać No-spę forte 2x1. A dziś i tak mi się kilka razy brzuch napinął i twardniał 🙈 Mam nadzieję, że te skurcze się trochę wyciszą, a synkowi przestanie się tak spieszyć na ten świat. 🙈 Jeszcze minimum przez miesiąc powinniśmy być w dwupaku 🤰
 
Dokładnie 34+0. Zobaczymy co będzie na obchodzie. Pewnie decyzja o sterydach. Pobrali mi wymaz na Hbs, faktycznie niespecjalnie wyczuwalne🙂 Pobrali hektolitry krwi i co 2 godziny sprawdzają tętno Malucha, ale tutaj to norma, każdej sprawdzają.
Wszystko będzie dobrze, oby jak najdłużej w dwupaku. Sama też walczę o to, by mój synek jak najdłużej chciał zostać w brzuszku, tyle, że u mnie 32+4. Trzymam kciuki mocno. Widać, że porządny szpital. Jesteś w dobrych rękach. 🙂
 
Dziękuję za słowa otuchy 😊 Od 3 tygodni mam KTG raz w tygodniu. W tym tygodniu będę mieć nawet 2 razy, ginekolog zalecił i idę jutro. Zawsze wychodzi czynność skurczowa macicy. Biorę od 2 tygodni Aspargin 3x2 i teraz przez tydzień mam brać No-spę forte 2x1. A dziś i tak mi się kilka razy brzuch napinął i twardniał 🙈 Mam nadzieję, że te skurcze się trochę wyciszą, a synkowi przestanie się tak spieszyć na ten świat. 🙈 Jeszcze minimum przez miesiąc powinniśmy być w dwupaku 🤰
A dużo masz tych skurczy powyżej 70?
 
Ja po wczorajszej wizycie mam zalecone już kategoryczne leżenie 🙈 Szyjka ponad 3 cm i zamknięta, ale miękka. Dziecko ma bardzo nisko główkę, napiera na szyjkę. Do tego macica ciągle w gotowości - skurcze 🙈 A szpitalu, który brałam pod uwagę w razie przedwczesnego porodu pozwalniali się neonatolodzy 🙈 Dziś 32+4. Marzę o tym, żeby dotrwać do 37+0. 🙄
Nie zaproponowali sterydoterapi?
 
O kurcze, koleżanki robią mi baby shower :D hehe ja taka stara, aż nie wiem co myśleć
Jakoś nie planowałam takich atrakcji 😅
Bawicie się w coś takiego?
ja jeszcze na żadnym nie byłam 🙂 u nas za to funkcjonuje pępkowe jako impreza dla znajomych kilka tygodni po urodzeniu
 
Ja po wczorajszej wizycie mam zalecone już kategoryczne leżenie 🙈 Szyjka ponad 3 cm i zamknięta, ale miękka. Dziecko ma bardzo nisko główkę, napiera na szyjkę. Do tego macica ciągle w gotowości - skurcze 🙈 A szpitalu, który brałam pod uwagę w razie przedwczesnego porodu pozwalniali się neonatolodzy 🙈 Dziś 32+4. Marzę o tym, żeby dotrwać do 37+0. 🙄
szyjka trzyma, to mam nadzieję, że dacie radę jak najdłużej 🙂 może to tylko skurcze przepowiadające wychodzą na KTG? Nie wiem jak to jest dokładnie, bo w żadnej z ciąż nie miałam regularnych KTG
 
ja jeszcze na żadnym nie byłam 🙂 u nas za to funkcjonuje pępkowe jako impreza dla znajomych kilka tygodni po urodzeniu
Też nigdy nie byłam na takiej imprezie ale widziałam że niektóre robią z dalszych znajomych ,a pępkowe to mężowie lecą opijac narodziny cala ekipa w standardzie.
 
A co mają powiedzieć bliźniaki 🤣 nie jestem z tych co codziennie lub wogole czytają swój horoskop. Znak znakiem ale to jakim się jest wychowanym i potem życie doświadczy takim się człowiekiem jest.
Mam koleżanki co chodzą do wróżek ... To już wogole ekstremalne doświadczenie heh
Idąc tym tokiem rozumowania bliźnięta to już w ogóle schizofrenia i dwa różne życia.
Od wychowania i ogólnie doświadczeń z dzieciństwa zależy baaardzo dużo. Wiadomo, że każdy rodzi się z określonym temperamentem, nawet dzieci w brzuchach są różne, jedne spokojne, drugie wierciochy, ale jest tle ludzi na świecie, tak bardzo różnych od siebie, w znaków zodiaku tylko 12 😂
 
reklama
Też nigdy nie byłam na takiej imprezie ale widziałam że niektóre robią z dalszych znajomych ,a pępkowe to mężowie lecą opijac narodziny cala ekipa w standardzie.
no to u nas mąż po narodzinach coś tam opijał z 2 czy 3 kolegami, a pępkowe to już impreza dla całych rodzin, z żonami i dziećmi z prezentami dla dziecka i rodziców 😉
 
Do góry