reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Ostrożnie z tymi informacjami na stronach. Warto się upewnić. U nas niby dają wszystko, a od covidu już nie dają nic, choć na stronie nadal jest taka informacja🙂
Na ostatnich zajęciach w szkole rodzenia które odbywają się w szpitalu w którym będę rodzić położna potwierdziła że ubranka są dawane oraz podpaski i podkłady poporodowe 😊
 
reklama
U mnie w szpitalu piszą że dają ubranka, także w razie w aby spakowałam jednego pajacyka, rękawiczki i czapeczkę
U mnie też dają pomoc tego że Covid, ale jak byłam poprzednio to mój mały dostał wysypki najprawdopodobniej od środków chemicznych używanych do prania... Dlatego ubranka zabieram mimo wszystko, one nie zajmują dużo miejsca 😅
Ja też mam pampersy i podkłady dostępne w szpitalu.
 
Jedno psiknięcie odpowiada 2 kroplom, bo dają i ten kroplomierz i to do psikania i tak jest napisane na opakowaniu. Ale już właśnie nie pamiętam, czy przy tej małej dawce na pewno to się sprawdzało, czy tam się daje 2 krople czy 1.
Ja pakuję zestawy do szpitala body z krótkim i pajace a jak będzie ciepło to sam pajac będę zakładać. Półśpiochów na sam początek nie polecam ze względu na kikut pępowiny.
Chyba opadł mi brzuch 😏 pamiętam, że w poprzedniej ciąży mi opadł na 36 tygodni i teraz tak samo właściwie, bo jutro też mam 36 tc
No to książkowo jak na 36 opada a poprzednia w którym tyg urodziłaś?
 
Na stronie mojego szpitala jest taaaaka długa lista co zabrać. Wychodzi na to, że nic nie mają na stanie. Samych podkładów poporodowych każą brać 2-3 paczki, a to już połowa małej walizki. Pampersy, pieluchy tetrowe, 2-3 komplety ciuszkow dla dziecka, rożek lub kocyk i wiele innych rzeczy. U mnie same dwa rożki już zajmują sporo miejsca. Piszą nawet, żeby brać swój laktator jak się ma. Porzuciłam więc wizję pakowania się w kabinowke i biorę większą walizkę.
Z ostatnich odkryć to szlafrok zrobił się na mnie za mały i muszę spakować mezowy do szpitala 😅
Najbardziej wkurza mnie brak wody w szpitalu, to jest jakieś chore, że mam dźwigać kilka litrów wody ze sobą. Za Wasza rada kupiłam butelkę z filtrem i czekam aż dojdzie.
 
No to książkowo jak na 36 opada a poprzednia w którym tyg urodziłaś?
A to widać, że brzuch opadł? Czy bardziej czuć go, że jest niżej?
Bo chciałam dziś założyć jeansy ciążowe, które jeszcze w lipcu nosiłam i okazuje się, że niestety ale zaczęły mi się wpijac w dolna część brzucha ( poniżej tej części elastycznej)
 
Na stronie mojego szpitala jest taaaaka długa lista co zabrać. Wychodzi na to, że nic nie mają na stanie. Samych podkładów poporodowych każą brać 2-3 paczki, a to już połowa małej walizki. Pampersy, pieluchy tetrowe, 2-3 komplety ciuszkow dla dziecka, rożek lub kocyk i wiele innych rzeczy. U mnie same dwa rożki już zajmują sporo miejsca. Piszą nawet, żeby brać swój laktator jak się ma. Porzuciłam więc wizję pakowania się w kabinowke i biorę większą walizkę.
Z ostatnich odkryć to szlafrok zrobił się na mnie za mały i muszę spakować mezowy do szpitala 😅
Najbardziej wkurza mnie brak wody w szpitalu, to jest jakieś chore, że mam dźwigać kilka litrów wody ze sobą. Za Wasza rada kupiłam butelkę z filtrem i czekam aż dojdzie.
Ja podkłady biorę paczkę resztę doniosą.U mnie nie ma nic o tym co zabrać zresztą co się po tym szpitalu można spodziewać,niby dają ciuszki ale lepiej wziąsc swoje o ile dotrwam by tu rodzic.
 
A to widać, że brzuch opadł? Czy bardziej czuć go, że jest niżej?
Bo chciałam dziś założyć jeansy ciążowe, które jeszcze w lipcu nosiłam i okazuje się, że niestety ale zaczęły mi się wpijac w dolna część brzucha ( poniżej tej części elastycznej)
Pewnie Ci urósł brzuch i dlatego się wbijają.
Widać i a Ty przy dwupaku to jeszcze zapewne poczujesz.
 
reklama
[Queen=post,22933912] widać w lustrze, jak stanę bokiem to inaczej ten brzuch wygląda 🙂 no i jak stoję to na wysokości żeber mogę tak jakby przycisnąć rękę i czuć, że tam jest tylko skóra a poniżej już bardzo wyraźnie czuć nóżki maluszka. Ale chyba nie każdy zauważa 😉
Co do spodni to ja w jednych bardzo szybko już nie mogłam chodzić, bo się wbijały a w innych jak chodziłam tak chodzę, więc w tym temacie nie nastąpiła różnica 🙂
Dzisiaj odwiedzałam koleżankę z 7 tygodniowym bobo 😁 słodka mała a ona z kolei 12 kg przytyła w ciąży i nic już jej nie zostało, więc bardzo szybko wróciła do wagi i naprawdę super wygląda
 
Do góry