reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Takie procedury, jak na tym świstku jest niepotwierdzona to nic nie mogą zrobić. Tak mi mój lekarz tlumaczył. Dopiero dwa wyniki potwierdzają grupę. Ale dziwne, że masz niepotwierdzoną jak już tyle razy musiałaś przecież badać.
ja miałam z 2018 roku to też mi drugi raz kazał zrobić, mimo że potwierdzona, bo już stare a w szpitalach się czepiają o to... No bez sensu, ale trzeba 🤷 współczuję przeżyć @JM* teraz jesteś po sterydach to już ogranicz do minimum wizyty u lekarzy, bo chyba i tak nic nie wnoszą w Twoim przypadku 🫤
 
reklama
Bardzo mnie to dziwi co piszecie o tej grupie krwi, bo ja zawsze daje 1 badanie grupy sprzed około 15 lat i żaden szpital nie ponawia badania grupy. 1 operacja, 3 porody, 1 łyżeczkowanie, 2 pobyty na patologii. Fakt, że robiłam je w centrum krwiodawstwa chyba dlatego, że tak mi powiedział ordynator jak się zapisywałam na operację, żebym nie robiła w labie zwykłym tylko w centrum.

@crainte Ale w ciąży teraz nie badasz antykoagulantu na heparynie?
 
Ja robiłam dzisiaj badania i w końcu mi hemoglobina podskoczyła do góry, z 11,7 na 12,3, więc pewnie w końcu będę mogła odstawić żelazo 🙂 byłam w pracy ostatni dzień pokończyć, potem na basenie, ulga niesamowita, taki chłodek i nawet popływałam trochę, więc mimo, że nie mogę chodzić za bardzo to kondycja jeszcze niezła 😉 teraz chętnie poszłabym spać, ale jeszcze o 20 mam konsultacje u fizjo z synem, w końcu się zebrałam i umówiłam, ale stresujemy się oboje, bo on teraz jest wstydniś i w ogóle woli panie niż panów lekarzy/ fizjoterapeutów, no ale chociaż dokumentację przejrzy jak nie będzie się dawał dotknąć a może nie będzie tak źle. Nawet mam minimalnie więcej energii ostatnio, może dlatego, że morfologia się polepszyła albo że już tak niedużo zostało do spotkania z maluszkiem 🙂 tylko żeby już te upały odpuściły, mam ich serdecznie dosyć
 
Bardzo mnie to dziwi co piszecie o tej grupie krwi, bo ja zawsze daje 1 badanie grupy sprzed około 15 lat i żaden szpital nie ponawia badania grupy. 1 operacja, 3 porody, 1 łyżeczkowanie, 2 pobyty na patologii. Fakt, że robiłam je w centrum krwiodawstwa chyba dlatego, że tak mi powiedział ordynator jak się zapisywałam na operację, żebym nie robiła w labie zwykłym tylko w centrum.

@crainte Ale w ciąży teraz nie badasz antykoagulantu na heparynie?
W ciąży nie jestem na heparynie a badanie na antykoagulant robię🙂 nie z zalecenia ginekologa, tylko hematologa. I w zasadzie tylko po to, aby w razie cesarki mieć świeży dowód na to, że mam prawidłową krzepliwość pomimo APTT powyżej jakiejkolwiek normy😁😁 Długa historia z epizodami w Centrum Hematologii w Warszawie. Prawdę mówiąc niespecjalnie mam ochotę do tego wracać.
 
Pokarało mnie za mój nadmierny higienicyzm. Upralam firmowa poszewkę na materacyk wózka. Nawet nie szalałam ze swoim 90 st, tylko grzecznie w 30 st. I że Chiny nie mogę teraz tego materacyka uformować w tym. Jakby się zbiegła (albo materacyk rozprezyl). Może się zbije jak trochę polezy :/ Zaraz biorę się za ubieranie fotelika, ale to już keidys robiłam, to chyba nie czeka mnie żadna przykra niespodzianka.


@Stonka13579 Ja mam śpiwory do wózka i do fotelika. Wolę tak niż dziecko w kombinezon.
 
Mam pytanie do koszul. Mam dwie takie duże ciążowe z odpinanymi cyckami do karmienia i je biorę na pewno. Zastanawia mnie trzecia, bo dostałam taka do karmienia ale nie ciazowa. Obecnie nie ma najmniejszej szansy żebym się w nią zmieściła :D jak bardzo zmniejsza się brzuch po porodzie? Czy warto ja brać do szpitala, czy dokupić trzecia szeroką z miejscem na brzuch?
z moich doświadczeń brzuch po porodzie wygląda mniej więcej jak w szóstym miesiącu ciąży 😉 przy synu pamiętam że wyszłam ze szpitala 8 kg lżejsza a pozostałe 7 kg ubyło mi mniej więcej przez pół roku, jadłam dużo, ale to był straszny cycusioholik i przybierał jak szalony 😁
 
W ciąży nie jestem na heparynie a badanie na antykoagulant robię🙂 nie z zalecenia ginekologa, tylko hematologa. I w zasadzie tylko po to, aby w razie cesarki mieć świeży dowód na to, że mam prawidłową krzepliwość pomimo APTT powyżej jakiejkolwiek normy😁😁 Długa historia z epizodami w Centrum Hematologii w Warszawie. Prawdę mówiąc niespecjalnie mam ochotę do tego wracać.
Aaaa OK. Ja mam + LA i m.in. z tego powodu heparynę w ciąży. I zrozumiałam od hematologa, że mam nie badać LA na heparynie.
 
a powiedzcie mi czy którakolwiek z Was korzystała z wizyty położnej przed porodem? bo byłam dziś w przychodni, żeby im zgłosić że jestem w ciąży i ze chce żeby córka też była ich pacjentką i dostałam numer do położnej żeby się z nią umówić na wizytę przed i po porodzie... no i się zastanawiam co mogę z takiej wizyty PRZED wynieść i czy ona jest konieczna? ma to sens?
Ja mam położną od 24 tygodnia. Przyjeżdża raz w tygodniu. Myśle że bardzo fajna sprawa bo dzięki niej się wielu rzeczy dowiedziałam. Zrobiłyśmy razem listę wyprawkową do szpitala, sprawdziła mi walizkę czy spakowałam wszystko co potrzebne i razem zrobiłyśmy plan porodu :)
 
Aaaa OK. Ja mam + LA i m.in. z tego powodu heparynę w ciąży. I zrozumiałam od hematologa, że mam nie badać LA na heparynie.
Ja nie mam heparyny. Acard mam z innych powodów. A badanie LA w ciąży głównie ze względu na bardzo wysokie APTT, które mi antykoagulant fałszuje. Przed jakimkolwiek zabiegiem badają krzepliwość, a moja z badań wygląda fatalnie. Więc hematolog wystawił zaświadczenie, ze potwierdza, że APTT wysokie z powodu antykoagulanta. Mam to przy zapiśie do szpitala pokazywać z wynikami i z grupą krwi, żeby się nie bali mnie ciąć. APTT mam obecnie 150 sek. 😁😁😁 z takim człowiek nie żyje, a ja mam się całkiem dobrze. Jakby mi płacili za każdym razem, jak mnie lekarz w życiu pytał "czy naprawdę miesiączki nie są obfite?"....
 
reklama
Do góry