reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Ja w tym roku zaszalałam z groszkiem ( w ciągu ostatnich 3 tyg zjadłam pewnie z 5 kg 😝), ale rzeczywiście już jest niedobry, koniec sezonu groszkowego
Czereśnie za to pycha ale ja to zawsze pierw rozdziabie i sprawdzam czy robaka nie ma bo kiedyś takie były pyszne tak się zajadalam aż wkoncu zobaczyłam że maja robaki to odruch wymiotny poszedł w ruch,w sumie dużo białka z witaminami hehe
 
reklama
Czereśnie za to pycha ale ja to zawsze pierw rozdziabie i sprawdzam czy robaka nie ma bo kiedyś takie były pyszne tak się zajadalam aż wkoncu zobaczyłam że maja robaki to odruch wymiotny poszedł w ruch,w sumie dużo białka z witaminami hehe
O ja wolę nie wiedzieć o robakach :p
 
ta dziewczyna, która się zaraziła nie miała kota i uważała.. No na bank jest to niewyobrażalny pech 30 lat żyć i nie zarazić się, a żeby akurat to się stało w ciąży 🙈🙈🙈
Wiecie jak to jest jak coś się akurat stanie w bliższym towarzystwie to jakoś bardziej się panikuje z tego powodu 🙈
dokładnie tak samo myśle.. jak byłam w pierwszej ciąży to ja forum jedna dziewczyna właśnie zaraziła sie tokso ale dostała antybiotyk odpowiedni i dziecko zdrowe. Ja Wam powiem, ze diagnoza zakażenia tej malutkiej to tez był hardcore.. najpierw brali płyn owodniowy i wyszło ze wody zakażone ale wiecie nie mogli stwierdzić jednoznacznie czy mała na pewno jest chora i w jakim stopniu..Tam w Niemczech dali jej nawet pozwolenie na pozna aborcje(chyba to był 2017rok) ale sie nie zdecydowała. Co chwile jeździła na jakieś badania itd . Potem jak mała sie urodziła to na początku powiedzieli ze jest zdrowa… po jakimś czasie sie jednak okazało ze niestety nie jest bo jest opóźniona psychoruchowo.. i jeździ niestety na wózku bo jedyne co daje radę robić to chwile siedzieć 🥺🥺🥺 to co oni przeżywali to jest dla mnie przegięcie.. dziecko chore/ dziecko zdrowe i taka karuzela.. każdy po porodzie odetchnął z ulga ze mała Ok a tutaj po jakimś czasie taki gong…
Wiem ze ryzyko jest tak jak piszesz, ze prędzej wypadek czy cegła spadnie na głowę ale kurde jak pomyśle sobie, ze takie coś może rzutować na zdrowie mojego dziecka to aż mnie dreszcze przechodzą .. 🥺🥺🥺

ja najbardziej lubię komentarze ludzi w stylu ooo już cię wysadziło albo ooo niedługo poród xd albo ooo ja całe lato z brzuchem współczuje 😅😅😅😅 nosz kur… albo jeszcze lepiej komentarze odnośnie znaku zodiaku albo wróżenie płci z wyglądu 🤪🤪🤪🤪🤪
Ale tez nie lubię jak ktoś mój brzuch dotyka .. to jest tak niezręczne ze nawet nie wiem co im na to powiedzieć 🤪🤪🤪
ja bym nie prała drugi raz.. zabezpiecz jakaś folia albo owiń w jakaś powłoczke i tyle 🙃 i tka będziesz pewnie wkładała jakieś prześcieradełko
Czy pieluchę na dół wiec co to za różnica 🙈
Ja ciuszki pewnie będę ogarniała koło
Września ale to dlatego, ze się przeprowadzam i dopiero się zabiorę jak już będzie wszystko tam ogarnięte 🙈🙈🙈 ja tam pierwszy raz tylko będę prasowała
Itd a potem to po prostu w proszki dla dzieci
I tyle 🙈🙈🙈 ale ja się nie lubię z żelazkiem wiec same rozumiecie 🤪🤪🤪🤪 jak najbardziej rozciągał w rękach o strzepuje pranie żeby się w miarę proste wysuszyło 🤪🤪🤪
prasowałam tylko przy pierwszym dziecku, teraz też. Je zamierzam 😅
 
Mam pytanie bo już zgłupiałam. Czy jak mówimy o 28 tygodniu ciąży to mamy na myśli okres 27.1 do 28.0 czy od 28.0 do 28.6

Nie śmiejcie się. :) Muszę iść na podanie tej immonoglobuliny od 28 do 30 tygodnia i ja nie wiem kiedy mam iść....
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie bo już zgłupiałam. Czy jak mówimy o 28 tygodniu ciąży to mamy na myśli okres 27.1 do 28.0 czy od 28.0 do 28.6

Nie śmiejcie się. :) Muszę iść na podanie tej immonoglobuliny od 28 do 30 tygodnia i ja nie wiem koedy mam iść....
jak będziesz umoawiac immunoglobuline powinni Cię zapytać dokładnie w którym tyg jesteś, dokładnie czyli np. 28+3
 
reklama
Do góry