reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Dzień dobry :)

Chyba wiosna idzie :)
To chyba do was od nas poszła:D pochmurno dziś.
A jak tak o spotkaniach rodzinnych gadamy to mam dylemat,bo w sobotę u nas spotkanie. Mam dylemat bo będzie wiadomo mój syn, który nie wie o rodzeństwie. Będą teściowie i moja mama i jak moja nie wygada to teściowa jak publiczkę poczuje to może błysnąć wiadomością.
Będzie jej siostra z mężem i już nastoletnimi 2 dziećmi. Siostra mojej teściowej 15 lat jest od niej młodsza,typ imprezowy i 10 zdań na minutę plus " a nie napijesz sie" itd...
I tak nie wiem czy im wcześniej dać znać i powiedzieć by się przed Szymkiem nie wygadali i mnie nie naciskali na jakieś tam kotlety czy drinka...
Co radzicie bo ona typ Anny Muchy z charakteru i jak zacznie drążyć to się nie odpędzisz
Ja przed 40 szwagra uprzedziłam że nie ma tematu, żeby się nie wygadac i nie namawiać mnie na nic bo i tak jestem kierowcą. A I tak na koniec imprezy jeden szwagier wygadal bo już był narąbany jak szpadel 😠
U mnie na szczęście mąż i na normalną wizytę może przyjść i na prenatalne i lekarz uprzedził żeby wziąć pendrive'a bo wszystko nagra.

A tak w ogóle dziewczyny ile u was wizyta prywatną i ile prenatalne?
Prywatna z usg 250 zł. Prenatalne teraz chyba 450 zł. Drogo w ciul.
Niestety nie dostałam zaproszenia ;(
Dziewczyny beda miały uprawnienia to cię dorzuca ;)
A co to te Pappa?
Test z krwi.
 
reklama
Dziewczyny, co proponujecie na kaszel? Bo mnie dziś też wzięło :( polecacie cos? Gardlo nie boli ale czuje jakby mi cos stalo w gardle i tak odktuszam. Nie chce zeby sie rozwinęło... Syrop z cebuli pewnie odpada bo cukier 😥 sa jakies syropki dla kobiet w ciąży?
Inhalacje z nebudose niebieskiej jeśli masz mokry kaszel a jeśli suchy to z Zielonej nebudose
 
O kurcze dużo ja teraz place 160zl, w tym mam USG no i na pierwszej wizycie jeszcze płaciłam 150zl i założył mi kartę ciąży bezpłatnie jakieś próbki dostałam itp, ostatnio tylko doplacalam 40zl za cytologię ... Ale w grudniu zanim obumarła mi druga ciąża to płaciłam 240 u innej pani doktor a potem 200zl na wizycie kontrolnej po zabiegu u lekarza który robił mi zabieg.

Za prenatalne będę płacić 250zł
Ja zobaczę ile teraz zapłacę za normalna wizytę w kwietniu. Jak chodziłam w pierwszej ciąży nie płaciłam więcej niż 150 wiec teraz 3 lata różnicy i jestem mega zaskoczona cena, ale no co poradzić.
 
To chyba do was od nas poszła:D pochmurno dziś.

Ja przed 40 szwagra uprzedziłam że nie ma tematu, żeby się nie wygadac i nie namawiać mnie na nic bo i tak jestem kierowcą. A I tak na koniec imprezy jeden szwagier wygadal bo już był narąbany jak szpadel 😠

Prywatna z usg 250 zł. Prenatalne teraz chyba 450 zł. Drogo w ciul.

Dziewczyny beda miały uprawnienia to cię dorzuca ;)

Test z krwi.
Powiem wam że jestem zaskoczona bo nigdy o tym nie słyszałam znaczy nazwa Pappa... Ale będąc z córką w pierwszej ciąży też byłam na prenatalnym u tego samego lekarza i jak teraz poczytałam co to jest to to wszystko mi robił. Więc przypuszczam że teraz też zrobi w tej cenie, w cenniku nie ma dodatkowego kosztu za ten test pappa
 
Ja zobaczę ile teraz zapłacę za normalna wizytę w kwietniu. Jak chodziłam w pierwszej ciąży nie płaciłam więcej niż 150 wiec teraz 3 lata różnicy i jestem mega zaskoczona cena, ale no co poradzić.
Powiem ci że jak byłam w drugiej ciąży w grudniu to płaciłam najpierw u lekarki 200zl na następnej wizycie już 240zl na tej wizycie powiedziała że płód się nie rozwija i nie bije serduszko na następny dzień pojechałam do innego lekarza na potwierdzenie zapłaciłam 150zl u niego a potem poszłam na kontrolę po zabiegu do niego i zapłaciłam już 200zl 🤦🤦🤦 teraz wróciłam do lekarza z pierwszej ciąży bo blisko, bo w szpitalu w.ktorym chce rodzic i bardzo dobry lekarz od USG i ceny ma super w porównaniu z tym co czytam i miałam doświadczenia z grudnia
 
Powiem ci że jak byłam w drugiej ciąży w grudniu to płaciłam najpierw u lekarki 200zl na następnej wizycie już 240zl na tej wizycie powiedziała że płód się nie rozwija i nie bije serduszko na następny dzień pojechałam do innego lekarza na potwierdzenie zapłaciłam 150zl u niego a potem poszłam na kontrolę po zabiegu do niego i zapłaciłam już 200zl [emoji1751][emoji1751][emoji1751] teraz wróciłam do lekarza z pierwszej ciąży bo blisko, bo w szpitalu w.ktorym chce rodzic i bardzo dobry lekarz od USG i ceny ma super w porównaniu z tym co czytam i miałam doświadczenia z grudnia
Niestety wszystko drożeje w zastraszającym tempie tylko nie nasze pensje... przynajmniej nie moja...
 
Niestety wszystko drożeje w zastraszającym tempie tylko nie nasze pensje... przynajmniej nie moja...
Zdaje sobie z tego sprawę no prowadzę swoją małą firemkę... Na plus jak się teraz źle czuje że nikt mnie do roboty nie goni itp... ale z drugiej strony mam wrażenie że gdybym pracowała na etat to musiałabym się ogarnąć.... A teraz mam ciężko... A z drugiej strony jak byłam na zabiegu tk za dwa dni pobytu w szpitalu dostałam wypłatę L4 z ZUS całe 27zl prowadząc swoją działaność 😂 także dla mnie to co się dzieje to jest totalna porażka
 
Cześć dziewczyny!
Gratuluję wszystkich pięknych fotek i owocnych wizyt!
Moja córka niestety wylądowała na oddziale, ale to chyba w sumie dobrze, po hektolitrach kroplówki wraca do żywych :) mamy fajną prywatną izolatkę i tak sobie wypoczywamy :)

Co do kosztów to ja za wizytę place 200zl w tym jest usg a ostatnio nawet cytologia i nic nie dopłacałam. W pierwszej ciąży z połówkowych dostawałam cały album! Zdjęcie, wydruk bicia serca i płytka z ruszającymi się nóżkami, machającą rączką i zapis ktg z muzyczka i biciem serca. Ginekolog artysta normalnie. Za to w drugiej byłam w ośrodku referencyjnym i tam pan ogarną w 15 minut rzucając jakimiś niezrozumiałymi dla laika skrótami :D

A waga...to trudny temat :) w pierwszej 9 w drugiej 15 a teraz...? Startuje z 61 przy wzroście 164 wiec tak już na granicy, a brzuch widzę, ale mąż sie śmieje ze tylko ja wiec nie wiem kto ma rację.

Miłego dnia Wam wszystkim ☺
 
Test Pappa umówiony mam na 11.04 to będzie 12+3. Zastanawiam się kiedy Nifty korci mnie już jak bedzie 10+4 ale nie obawiam się czy nie za wcześnie.
 
reklama
Do góry