reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

O jak ja nie cierpię koszul nocnych! Zawsze pod brodą ;) do szpitala trzeba ale w domu już piżamka lub t-shirt. Oj strach o te już urodzone dzieci tez jest ciągły! Ostatnio zryczalam sie jak bóbr po rozmowie o wojnie, uchodźcach itp. W ogóle ostatnio ryczę na zawołanie. Nawet z powodu pierwszej "dyskoteki" córki w szkole. Była tak podekscytowana, tak się przygotowywała, to już nie moj malutki robaczek tylko dziewczynka lat 9. Ach te hormony ;)
Ja raczej za każdym razem jak oglądam wiadomości, czego już unikam, jakieś filmy, seriale jest jakaś wzruszająca scena ostatnio, a ja już mam łzy w oczach [emoji85]
 
reklama
Ja raczej za każdym razem jak oglądam wiadomości, czego już unikam, jakieś filmy, seriale jest jakaś wzruszająca scena ostatnio, a ja już mam łzy w oczach [emoji85]
Ja ostatnio rano plakalam bo słyszałam jak moja sasiadka wydziera sie na 12 letniego synka i go wyzywa od najgorszych... 😅 Sama nie wiem skąd łzy ale strasznie mi go było szkoda
 
Oluska88 mlody ma juz 11 lat. Jest drobny i wzrostowo troszke odstaje od rowiesnikow. Wyglada na mlodszego. Poza tym wg endokrynologa powinien miec 188cm wzrostu jak dorosnie a patrzac na siatki i jego obecny wzrost to bedzie w okolicy 165-170cm. Jest tez troszke slabszy. Poza tym wszystko jest super. Jest bardzo madrym i pogodnym chlopcem. Jednym z najlepszych uczniow w szkole. Biegle posluguje sie dwoma jezykami.
Ale widze, ze i Twoj smyk troszke za wczesnie sie urodzil. Jak sobie radzi?
Ciekawe jak tam DianaO ...
moi obydwoje za szybko pierwszy syn w 33t5d z wagą 2620 gram takze duzy chlopiec🙂 drugi syn w 34t1d z wagą 2530 gram obydwoje zdrowi od urodzenia wydolni oddechowo, bo dostawałam sterydy na rozwój płuc przed porodem. W obecnej chwili jedni z wyższych w grupie rówieśniczej i sprytni, także u nas na szczęście na ma powikłań wczesniactwa, ale u Ciebie było naprawdę bardzo wcześnie to niemalże cud, super ze pomimo takiego startu teraz jest dobrze❤
 
O jak ja nie cierpię koszul nocnych! Zawsze pod brodą ;) do szpitala trzeba ale w domu już piżamka lub t-shirt. Oj strach o te już urodzone dzieci tez jest ciągły! Ostatnio zryczalam sie jak bóbr po rozmowie o wojnie, uchodźcach itp. W ogóle ostatnio ryczę na zawołanie. Nawet z powodu pierwszej "dyskoteki" córki w szkole. Była tak podekscytowana, tak się przygotowywała, to już nie moj malutki robaczek tylko dziewczynka lat 9. Ach te hormony ;)
Ja w szpitalu miałam koszule ale jak leżałam to koszula w górę pod szyję a resztę wietrzyłam:D
 
Ja do porodu miałam koszulkę męża [emoji28] to i tak idzie od razu w śmietnik. Do karmienia miałam 2 koszule i były wporzo na czas połogu. Potem nosiłam normalne piżamy - w domu to wszystko jedno jak się karmi ;)

Co do wad genetycznych i tabu - na zamkniętym coś wam napiszę, ale jak przyjaciółka dowiedziała się o ciąży od razu zapytała czy się nie boję, że z moim dzieckiem będzie coś nie tak. Ona ma trójkę dzieci. Urodziły się zdrowe - ale może z nimi też niedługo będzie cos nie tak... Strasznie jestem podminowana ostatnio. Ludzie pierdziela trzy po trzy. O tym, że Stach być w ciąży bo wojna i pandemia, a jak mają już dzieci to nie, to wtedy ok? [emoji28] Albo strach być w ciąży, bo choroby, ale ja ok już dziecko jest na świecie to luz, to nieśmiertelne [emoji2959]
Ja teraz czytam, że jak można to ciążę zachodzić jak wojna. No chore 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Dla matki strach być w ciąży, strach o dziecko, ale jak się urodzi to dopiero jest strach 🙈
 
tak damo było z COVIDEM.. ciąża w czasach pandemii? Szczyt nieodpowiedzialności. 🤦🏽‍♀️ Cyrk
Zawsze będzie coś 🤦‍♀️ a dawniej w czasach wojny kobiety rodziły zdrowe dzieci i nikt nie zadawał takich pytań tylko sie radowano, że nowe pokolenie zbuduje lepszy świat.

Nie wiem czy to może przez hormony ale słuchając tych wiadomości o wojnie czuje sie mimo wszystko spokojna.. Mam wrażenie ze sie ułoży, nic nie wskazuje na tragiczny rozwój sytuacji i ze nie ma co panikować. Wręcz mnie drażnią ci, co próbują mi wmówić ze powinnam tez panikować i wyrabiać juz paszport 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
 
#żalpost

Być może to infantylne co napisze, ale jestem załamana. Za tydzień roczek i chrzciny syna. Jako iż obecnie wazę 85 kg… przy 170cm wyglądam jak spasiona bulwa. Niestety jestem perfekcjonistka. I w związku z tym, ze mam ten wiszący bęben, celulit, i tuzin rozstępów czuje się jak monstrum. Nic na mnie nie pasuje. Moja przyjaciółka - chrzestna. Ma idealne ciało i odstrzeli się jak gwiazda a ja mam ochotę wszystko odwołać. Pomocy… 😞
 
reklama
#żalpost

Być może to infantylne co napisze, ale jestem załamana. Za tydzień roczek i chrzciny syna. Jako iż obecnie wazę 85 kg… przy 170cm wyglądam jak spasiona bulwa. Niestety jestem perfekcjonistka. I w związku z tym, ze mam ten wiszący bęben, celulit, i tuzin rozstępów czuje się jak monstrum. Nic na mnie nie pasuje. Moja przyjaciółka - chrzestna. Ma idealne ciało i odstrzeli się jak gwiazda a ja mam ochotę wszystko odwołać. Pomocy… 😞
Kochana wiem co czujesz, tez jestem perfekcjonistka i jestem mocno krytyczna wobec siebie samej. Przyjaciółka ma dzieci? Bo jeśli jeszcze nie, to tymbardziej nie ma co sie porównywać. Piękno kobiety bije od nas w środku, to ta siła kobieca która tworzy nowe życie, zdobywa nowe szczyty. Żadne cekinowe stroje nie sa równoważne z naszym wewnętrznym blaskiem.. Urodzisz na jesien bobaska i bedzie Ci latwiej zrzucić swoje kg i wtedy Ty bedziesz paradować jak gwiazda po ulicy 💪💪 z blaskiem wewnetrznym i zewnetrznym.
 
Do góry