reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
Dziś zrobiłam na obiad spaghetti, z dużą ilością pryki, pomidorów z bazylią,no takie jak lubię najbardziej smakowało mi że brałam dokładkę a teraz tak mi niedobrze...
Gabrysię wysłałam z mężem do teściowej żeby zrobili paczki więc leżę i walczę z mdłościami
 
w tym pakiecie możesz chyba sama się umawiać kiedy chcesz na wizytę, ja się loguje przez aplikacje i tam wszystko ogarniam. Ja generalnie nie jestem zadowolona ze specjalistów w medicover ani lux med. Nie powierzyłabym im prowadzenia ciąży. Przykład z tego tygodnia, byłam na 1 wizycie,żeby ogarnąć u niego wszystkie skierowania na badania to dzisiaj zauważyłam jak już oddałam krew,ze dwóch badań zleconych brakuje. Musiałam wiec dzwonić na infolinie i pytać czy mogę sama sobie z pakietu je wykonać już bez skierowania, bo lekarz przeoczył. Na szczęście tak. Druga kwestia nikt ani z lux medu(wcześniej tam miałam pakiet z firmy) ani z medicover nie pyta się o to jaki zawód wykonuje, jak się czuje i czy jestem w ogóle stanie pracować, także o l4 można zapomnieć.
Mnie kilka razy pytał lekarz w poprzedniej ciazy. Co wizytę pytał ;) Teraz nie potrzebuję, w domu siedzę z 3latkiem, do przedszkola ma isc w najbliższej rekrutacji. Wszystko zawsze miałam dopilnowane i dopięte, u obu lekarzy zawsze jak się coś działo byłam przyjmowana bez wizyty i odpisywali na pytania przez maila razem ze skierowaniami i receptami w systemie. Nie wiem, może dobrze trafiam ale mam szczęście. Pilnują mi cytologii, kolposkopia co jakiś czas. Skierowania na usg piersi co pół roku i dwa razy biopsję zlecono cienkoiglową. Ostatńio nawet badania genetyczne pod kontem raka piersi i to na pakiet. I od wielu lat co mogli to mi dawali skierowania bo ja ciagle milion badan do in vitro.
A jeśli idzie o te prenatalne badania to w szpitalu w Wilanowie zapisuję się z pakietu do lekarza, któremu bardzo ufam bo dosłownie rentgen ma w oczach co wyszło w mojej pierwszej ciazy.

Zresztą 😂 ja trochę sobie sama prowadzę 😂😂😂. Przyszłam do mojego i mówię ciąża. Nie uwierzy pan, naturalna. Bety takie i takie - w systemie. Morfo, glukoza i mocz zrobiłam razem z betą bo właściwie po nie przyszłam do laboratorium (od internisty) a ze rano był pozytywny test z moczu to się wbiłam do położnej by mi załatwiła skierowanie na betę. A że skierowanie było na jedna betę i sobota to umówiłam sobie na niedzielę teleporadę i dostałam skierowanie na drugą betę i usg ciazowe. Umówiłam się na 6+5 by serce już było widać. prg tez sobie zbadałam, nie był zły ale spanikowałam i zapodalam tyle a tyle takiego a takiego progesteronu z domowych zapasów, to teraz do 8 tygodnia trzeba by pociągnąć. Acard i heparynę tez sobie zapodałam. (Poprosiłam na tej teleporadzie o receptę) Są kłopoty z dostępnością leków spore to jak by to nie kłopot poproszę na kolejne osobne recepty bo czesto jedno jest a drugiego nie i kłopot.
zakaźne mam z grudnia, usg piersi ze stycznia, wszystkie zarazy świata też z grudnia Tsh luty. Grupę krwi mam original. To zlecił toxoplazmozę, cytomegalię i różyczkę tylko powtórzyć bo biedny nie miał co. Zbadał, przypomniał by nie jeść serów nie pasteryzowanych i surowego sushi i takie tam, powiedział ze termin na usg bardzo dobry, recepty w systemie (i to na refundacje 🥰) Kazał zrobić za tydzień to usg tak jak zaplanowałam i przyjść za dwa tygodnie. Ja na to ale nie ma w systemie terminów. To mi zrobił pieczątkę, wpisał datę kazał isc do recepcji i powiedzieć by termin znaleźli ;)

tak, pewnie że się wszędzie mogę umówić tylko głupimi tak gina zmieniac jak dopiero ustawiłam tego drugiego na prowadzącego a jeden i drugi naprawdę w porządku i zawsze szli mi we wszystkim na rękę. I wracać do pierwszego. Tamten też był ok tylko dalej mi jeździć. No ale jak się okaże ze ten nie ma nigdzie usg to trudno, wroce do pierwszego
 
Ostatnia edycja:
Ja dalej nie wiem o co Wam chodzi z tymi chęciami na konkretne jedzenie :D

Mi też obojętne czy chłopiec czy dziewczynka aby zdrowe :)
Ja też nie wiem o co kaman 😁 w żadnej ciąży nie miałam kompletnie żadnych zachcianek, od niczego mnie nie odrzuciło ani nie zmieniły mi się smaki, jedyne co to apetyt urósł do potęgi i ja naprawdę jem za dwoje a nie dla dwojga 😄.
Ale żeby jutro choć jednego pączka nie zjeść albo chociaż faworka to wiecie co!! 😛 za zdrowie dzieciaczków!
 
Mnie kilka razy pytał lekarz w poprzedniej ciazy. Co wizytę pytał ;) Teraz nie potrzebuję, w domu siedzę z 3latkiem, do przedszkola ma isc w najbliższej rekrutacji. Wszystko zawsze miałam dopilnowane i dopięte, u obu lekarzy zawsze jak się coś działo byłam przyjmowana bez wizyty i odpisywali na pytania przez maila razem ze skierowaniami i receptami w systemie. Nie wiem, może dobrze trafiam ale mam szczęście. Pilnują mi cytologii, kolposkopia co jakiś czas. Skierowania na usg piersi co pół roku i dwa razy biopsję zlecono cienkoiglową. Ostatńio nawet badania genetyczne pod kontem raka piersi i to na pakiet. I od wielu lat co mogli to mi dawali skierowania bo ja ciagle milion badan do in vitro.
A jeśli idzie o te prenatalne badania to w szpitalu w Wilanowie zapisuję się z pakietu do lekarza, któremu bardzo ufam bo dosłownie rentgen ma w oczach co wyszło w mojej pierwszej ciazy.
@Koniczyna82 a zdradzisz który to lekarz?
 
reklama
Dziewczyny, a tak z innej beczki czy Wy też już od 4 tygodnia macie taki wilczy głód? Ja to tylko chodzę kuchnia-pokój-kuchnia-pokój i wiecznie głodna jestem :D to moja pierwsza ciąża z objawami, wiec jestem świeżak :p
a ja mam wręcz odwrotnie, od lodówki jak najdalej bo głodnej jest mi niedobrze i pojedzonej niedobrze 😪
 
Do góry