reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

A ja właśnie objechalam gina,Lidl i mam dość...tak mnie ciągną mięśnie od bioder do ud że szok...Też tak macie...Nogi słabe
Dotarliśmy do domu i od 15-21 ...za dużo...zdecydowanie

Ja w sumie nie, czekam aż dzieciaki padną i idę pobiegać. Zmniejszyłam dystanse ale raczej nie z gorszej kondycji tylko z rozsądku. Jedyne co mi przeszkadza to sennosc, ale staram się klasc na drzemkę z dziecmi
 
reklama
Ja w sumie nie, czekam aż dzieciaki padną i idę pobiegać. Zmniejszyłam dystanse ale raczej nie z gorszej kondycji tylko z rozsądku. Jedyne co mi przeszkadza to sennosc, ale staram się klasc na drzemkę z dziecmi
o mój Boże a ja się boje mocniej kichnąc a ta dalej biega 😂 jak ja zazdroszczę !!!!!!!!! ❤️❤️❤️ na zdrowie kochana, kurcze pewnie będzie mega fit przez cała ciąże i będziesz nas wkurzać ciałem jak top model już od połogu 😂
 
a jak jest ze zmianą duphastonu na luteine dopochwową to też trzeba stopniowo czy z dnia na dzień można zmienić, wiesz może?

W UK to ani bety, ani progesteronu, gdzieś prywatnie się da oczywiście, koło 40 £ to kosztuje, koleżanka która plamiła pojechała tu na izbę przyjęć na początku ciąży, to jej powiedzieli, że na tym etapie jej usg nie zrobią bo "natura zdecyduje" ale wiem też ze troche inne podejście jest do kobiet które się leczą, po inseminacji czy in vitro, po kilku poronieniach to wtedy się interesują.


Powiem tak - jestem po kilku latach in vitro gdzie jak startujesz bez swojego prg bo nie ma owulacji. Bierze się ten prg od kilku dni przed transferem do 8 tygodnia. Wtedy zaczynasz schodzic i od 11 już zwykle nie potrzeba już nic. Progesteron jest z łożyska.

ale zasada jest jedna - jak zaczniesz nie wolno nic zmniejszyc. Najlepiej nic nie zmieniac. Dołożenie nie zaszkodzi ale każde zejście czy zmiana to ryzyko i zwyczajnie się tego nie robi. Takie wachania są niebezpieczne. Ja bym nie zabrała tego duphastonu jak już bierzesz, na pewno nie bez konsultacji z ginem.Zrobiła bym prg nawet jeśli to 40 f (ale w pl prg jest 2/3 razy tańszy niż beta wiec może nie będzie tak źle) Zwłaszcza, ze dupek nie wychodzi w badaniu z krwi, to co ci teraz wyjdzie to będzie twój własny prg. Jak ci wyjdzie wysoki to tylko się uspokoisz.
a starczy ci tego duphastonu do 8tc?
 
Ostatnia edycja:
o mój Boże a ja się boje mocniej kichnąc a ta dalej biega 😂 jak ja zazdroszczę !!!!!!!!! ❤️❤️❤️ na zdrowie kochana, kurcze pewnie będzie mega fit przez cała ciąże i będziesz nas wkurzać ciałem jak top model już od połogu 😂

Nie, nie, nie, ja totalnie nie jestem typem fitnesiary 😅 ale po drugiej ciąży udało mi się zgubić trochę i ważę 20 kg mniej niż wtedy gdy zaszłam w poprzednią ciąże, szkoda by było żeby wszystko wróciło 😂

Jakby nie patrzeć nasze babcie w polu robiły do samego porodu, więc ja jestem zdania, że jeśli nie ma przeciwwskazań i są siły to trochę ruchu nie zaszkodzi :)
 
Nie, nie, nie, ja totalnie nie jestem typem fitnesiary 😅 ale po drugiej ciąży udało mi się zgubić trochę i ważę 20 kg mniej niż wtedy gdy zaszłam w poprzednią ciąże, szkoda by było żeby wszystko wróciło 😂

Jakby nie patrzeć nasze babcie w polu robiły do samego porodu, więc ja jestem zdania, że jeśli nie ma przeciwwskazań i są siły to trochę ruchu nie zaszkodzi :)
No i u mnie dopiero końcówka 5tc, większość z Was już parę tyg dalej więc kto wie jak się będę czuć za 2 tyg 😂
 
No i u mnie dopiero końcówka 5tc, większość z Was już parę tyg dalej więc kto wie jak się będę czuć za 2 tyg 😂
u mnie 5+5 kochana także jedziemy na jednym wózku ;)

Z jednej strony pracowały w polach, z drugiej jednak nie były narażone na aż tyle chemii i toksyn co my teraz wiec i były zdrowsze, silniejsze.

Chciałabym mieć taka wiarę w swoje ciało co Ty ❤️
Poki co modlę się żeby dotrwać do tych cholernych tabsow z Luteina i do usg bez załamania nerwowego.
 
ale zasada jest jedna - jak zaczniesz nie wolno nic zmniejszyc. Najlepiej nic nie zmieniac. Dołożenie nie zaszkodzi ale każde zejście czy zmiana to ryzyko i zwyczajnie się tego nie robi. Takie wachania są niebezpieczne. Ja bym nie zabrała tego duphastonu jak już bierzesz, na pewno nie bez konsultacji z ginem.Zrobiła bym prg nawet jeśli to 40 f (ale w pl prg jest 2/3 razy tańszy niż beta wiec może nie będzie tak źle) Zwłaszcza, ze dupek nie wychodzi w badaniu z krwi, to co ci teraz wyjdzie to będzie twój własny prg. Jak ci wyjdzie wysoki to tylko się uspokoisz.

a starczy ci tego duphastonu do 8tc?
Tak, wystarczy mi, ale mój organizm nie za bardzo się z nim lubi, boli mnie po nim żołądek i głowa, w poprzedniej ciąży brałam progesteron dopochwowo to lepiej go tolerowałam, zapytam na wizycie o to 😉
 
Ja w sumie nie, czekam aż dzieciaki padną i idę pobiegać. Zmniejszyłam dystanse ale raczej nie z gorszej kondycji tylko z rozsądku. Jedyne co mi przeszkadza to sennosc, ale staram się klasc na drzemkę z dziecmi
Oj też bym się chciała tak ruszyć ;) a ja nawet w domu za wiele zrobić nie mogę. Jestem bardzo ciekawa co powie mój ginek jak zmierzy mi szyjkę za tydzień. Mam nadzieję że będzie chociaż bez zmian :(
 
Tak, wystarczy mi, ale mój organizm nie za bardzo się z nim lubi, boli mnie po nim żołądek i głowa, w poprzedniej ciąży brałam progesteron dopochwowo to lepiej go tolerowałam, zapytam na wizycie o to 😉
Mi luteinę odrazu dali dowcipną. I w poprzednich ciążach też. Siostra moja też na dowcipnej od początku.
 
reklama
Ja w sumie nie, czekam aż dzieciaki padną i idę pobiegać. Zmniejszyłam dystanse ale raczej nie z gorszej kondycji tylko z rozsądku. Jedyne co mi przeszkadza to sennosc, ale staram się klasc na drzemkę z dziecmi
O mamuniu, ja to teraz po syna musze wychodzić 10 minut wcześniej bo tak sapie a tu takie buty 😂😁 to o której dzieciaki kładziesz? moi to nie ma szans żeby zasnęli przed 9 🥴
 
Do góry