reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Ja idę na wizytę w piątek, z OM będzie 5+6, też liczę na serduszko;)
Było pytanie o kawę- ja jestem smakoszką, ale teraz pije tylko rano, bo po południu mnie zaczęło odrzucać i przychodzą mdłości… ale można 2-3 kawy/czarne herbaty dziennie wypić mniej więcej, to podobno mit, ze nie wolno albo tylko mega słabe etc.
Czyli obie mamy wizytę w 5+6 tylko ja 3 dni szybciej 🙉
 
reklama
Dziewczyny, ale bete i progesteron z dnia wcześniej to warto mieć już przy pierwszej wizycie, prawda? Czy jakaś morfologia i mocz tez się przyda, żeby lekarz od razu sprawdził czy nie wyskakiwać z tematem wcześniej?
ja na wizytę mam morfologię, mocz, glukozę, tsh, toksoplazmozę igg igm, różyczka igg igm, cytomegalia igg igm, HIV, kiła, grupa krwi, hcv. Betę też możesz mieć w razie co, tylko dwa wyniki żeby lekarz widział przyrost.
 
Dziewczyny, ale bete i progesteron z dnia wcześniej to warto mieć już przy pierwszej wizycie, prawda? Czy jakaś morfologia i mocz tez się przyda, żeby lekarz od razu sprawdził czy nie wyskakiwać z tematem wcześniej?
Tak naprawdę na pierwszą wizytę możesz iść bez żadnych badań. Lekarz wtedy nic nie wymaga. Dopiero na drugą wizytę mówi jakie badania trzeba wykonać.
Ale jeśli chcesz iść z wynikami to polecamy
Morfologia, badanie moczu, TSH i glukoza na czczo, to taka podstawa. Co do bhcg to najlepiej mieć dwa wyniki żeby lekarz zetknął na przyrosty.
 
Ostatnia edycja:
ja na wizytę mam morfologię, mocz, glukozę, tsh, toksoplazmozę igg igm, różyczka igg igm, cytomegalia igg igm, HIV, kiła, grupa krwi, hcv. Betę też możesz mieć w razie co, tylko dwa wyniki żeby lekarz widział przyrost.
Czyli idziesz już z dużym pakietem 😉
W tej ciąży zamierzam chodzić na NFZ żeby korzystać ze skierowań na badania i prywatnie żeby dokładnie podglądać dzidziusia, moja gin ma kosmiczny sprzęt 😉
 
Czyli idziesz już z dużym pakietem 😉
W tej ciąży zamierzam chodzić na NFZ żeby korzystać ze skierowań na badania i prywatnie żeby dokładnie podglądać dzidziusia, moja gin ma kosmiczny sprzęt 😉
robiłam betę w lux medzie i wyszła mi wysoka, wiec lekarz dał mi kartę ciąży i miałam badania w pakiecie. Jak robiłam druga betę to stwierdziłam, że od razu zrobię wszystko i tyle.😀
 
robiłam betę w lux medzie i wyszła mi wysoka, wiec lekarz dał mi kartę ciąży i miałam badania w pakiecie. Jak robiłam druga betę to stwierdziłam, że od razu zrobię wszystko i tyle.😀
Pewnie jedynym ukłuciem sprawa załatwiona 😉

Mam taką anegdotę. W czwartek 20 stycznia byłam honorowo oddać krew. Wreszcie miałam taką możliwość, po dłuższej przerwie. I mąż dzwonił do mnie czy na pewno mogę oddać krew, bo może jestem w ciąży. Więc ja mu na to że może w ciąży jestem od sierpnia i tak oddałam 450 ml krwii, a w niedzielę 23 test wyszedł pozytywny.
Żebyście widziały minę kobietki w labo jak poszłam na betę a ona mnie pyta co ja taka pokluta a ja na to że oddalamy krew myślałam że babeczka tam padnie.😋
 
Pewnie jedynym ukłuciem sprawa załatwiona 😉

Mam taką anegdotę. W czwartek 20 stycznia byłam honorowo oddać krew. Wreszcie miałam taką możliwość, po dłuższej przerwie. I mąż dzwonił do mnie czy na pewno mogę oddać krew, bo może jestem w ciąży. Więc ja mu na to że może w ciąży jestem od sierpnia i tak oddałam 450 ml krwii, a w niedzielę 23 test wyszedł pozytywny.
Żebyście widziały minę kobietki w labo jak poszłam na betę a ona mnie pyta co ja taka pokluta a ja na to że oddalamy krew myślałam że babeczka tam padnie.😋
ahahah 😀😀😀 wyobrażam sobie minę. 🙈
Zazdroszczę odwagi do oddawania krwi, bo ja tak się boje, że właśnie wszystkie badania chce za jednym zrobić. Jak słyszę słowo : igła i żyła to 🤢😵‍💫 wrrrr
 
A teraz z pytań nowicjuszki skoro jestem 18 dni po pozytywnym teście owulacyjnym, pierwszy test pozytywny ale duszek wyszedł mi w poniedziałek 31.01 czyli jutro minie tydzień, to kiedy powinnam się umówić najwcześniej do lekarza xD?
 
Ostatnia edycja:
ahahah 😀😀😀 wyobrażam sobie minę. 🙈
Zazdroszczę odwagi do oddawania krwi, bo ja tak się boje, że właśnie wszystkie badania chce za jednym zrobić. Jak słyszę słowo : igła i żyła to 🤢😵‍💫 wrrrr
Mam to samo muszę odwracać wzrok jak mi krew pobierają xD żartujemy że poród w przepasce na oczy xD
 
reklama
A teraz z pytań nowicjuszki skoro jestem 18 dni po pozytywnym teście owulacyjnym, pierwszy test pozytywny ale duszek wyszedł mi w poniedziałek 31.12 czyli jutro minie tydzień, to kiedy powinnam się umówić najwcześniej do lekarza xD?
ktoras pisała tutaj, że jak Beta jest ok 1000 to wtedy może być widac zarodek. Jak ok 10 000 to już może być serduszko. 😍 wiec zrób może betę żebyś wiedziała w którym tyg jesteś. Jak nie możesz się doczekać to 6tyg będzie ok. 🙂
 
Do góry