reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2022

No ja ostatecznie już wolę to 80 zł pod koniec ciąży kilka razy wydać niz od marca do września co 2 tygodnie jeździć na drugi koniec miasta do takiej prawdziwej przyszpitalnej poradni cukrzycy ciężarnych. Tam pewnie ktg robią, ale trzeba się wyczekać, dojazd beznadziejny, i w aucie osobowym, i w autobusie to udręka przez kocie lby się tam telepać. Ale to też ciekawe, że ja mam jutro 36tc i mam przyjść za 10 dni na ktg a u Ciebie zalecenia, że 2x w tyg. Ja już nie wiem czy to jest ostrożność, czy przesada.
ja dostalam na pierwszej wizycie w poradni diab taka straszną kartke z informacją „w przypadku cukrzycy ciązowej dochodzi 10x częściej do wewnątrzmacicznego obumarcia płodu, konieczne ktg po 30 tyg raz w tygodniu, po 36 2x w tygodniu” Takze na start zostałam super nastraszona…. Nie wiem od czego to zalezy jakie zalecenia dają w poradni, ale z tego co czytalam na fb to większość nie ma tak szybko i często ktg
 
reklama
A mi w tym medicover w ogóle nie robią ktg, lekarz przykłada tylko tą pelotę już u niego w gabinecie na wizycie i bada tętno. W sumie to ja miałam raz jedyny ktg jak byłam w szpitalu wtedy co mi stwierdzili poród przedwczesny gdzieś w 24 tyg. A tak to nie miałam robionego.
 
A mi w tym medicover w ogóle nie robią ktg, lekarz przykłada tylko tą pelotę już u niego w gabinecie na wizycie i bada tętno. W sumie to ja miałam raz jedyny ktg jak byłam w szpitalu wtedy co mi stwierdzili poród przedwczesny gdzieś w 24 tyg. A tak to nie miałam robionego.
ja prowadzę ciąże w luxmedzie i tam też nie ma ktg…”
 
A mi w tym medicover w ogóle nie robią ktg, lekarz przykłada tylko tą pelotę już u niego w gabinecie na wizycie i bada tętno. W sumie to ja miałam raz jedyny ktg jak byłam w szpitalu wtedy co mi stwierdzili poród przedwczesny gdzieś w 24 tyg. A tak to nie miałam robionego.
Ja w ciąży donoszonej do 40tc miałam tylko 1 raz ktg u gina a tam akurat było bardzo ostroznosciowe podejście i robili dużo badań. Tutaj robią na każdej wizycie od 30 TC, ale te wizyty są co 3-4 tyg. Dopiero teraz pierwszy raz powiedziała, że mam w przyszłym tyg przyjść na samo ktg bez wizyty na fotelu/usg. Ja mam niby cukrzycę ciążowa, ale w sumie moja ginekolog uważa że nie mam, także trudno się połapać.

Właśnie mi wylazł spory farfocel, więc przemawiam do dziecka, że bardzo mi nie pasuje, żeby się urodziło wcześniej niż w poniedziałek ;)
 
Często ten monural zapisują pod koniec ciąży przy infekcjach układu moczowego (bez posiewu oczywiscie), koleżanki chwaliły, bo im objawy zapalenia pęcherza przechodzily, ale czy Tobie on potrzebny to nie wiem (może tak jak mi clotrimazol)
Ja objawów nie mam nie piecze nie boli,wiadomo ucisk mam jak młody naciśnie to ledwo do kibelka idę ale wtedy mam pełny zbiornik.
 
Często ten monural zapisują pod koniec ciąży przy infekcjach układu moczowego (bez posiewu oczywiscie), koleżanki chwaliły, bo im objawy zapalenia pęcherza przechodzily, ale czy Tobie on potrzebny to nie wiem (może tak jak mi clotrimazol)
A mi kiedyś też zapisał ale jedna saszetkę mimo że posiew był ujemny i po tyg od badania nadal były bakterie potem pisałaś o tym sikaniu na stojaka i bakteri nie było ale też żurawinę sok piłam.teraz zapisał dwie sasz.jedna teraz druga za tydzień
 
Ja w ciąży donoszonej do 40tc miałam tylko 1 raz ktg u gina a tam akurat było bardzo ostroznosciowe podejście i robili dużo badań. Tutaj robią na każdej wizycie od 30 TC, ale te wizyty są co 3-4 tyg. Dopiero teraz pierwszy raz powiedziała, że mam w przyszłym tyg przyjść na samo ktg bez wizyty na fotelu/usg. Ja mam niby cukrzycę ciążowa, ale w sumie moja ginekolog uważa że nie mam, także trudno się połapać.

Właśnie mi wylazł spory farfocel, więc przemawiam do dziecka, że bardzo mi nie pasuje, żeby się urodziło wcześniej niż w poniedziałek ;)
No jak to tak się spieszyc, nieładnie. Dopiero się wrzesień zaczął a Ty masz być mama październikowa :)
 
reklama
Jestem przerażona moja wagą. Ostatnio potrafię przybrać kg na tydzień 😱 obecnie plus 10kg, czas skończyć to rozpasanie slodyczowe
 
Do góry