reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2022

Z tą pępowiną, to tak na spokojnie. Często się zdarza, ze dziecko się owinie, a nawet odwinie i znowu zawinie... Czytałam nawet, że jest to na tyle powszechne, a zarazem.na tyle stresujące dla kobiet, że często lekarze nawet o tym nie mówią. Problem jesf, gdy sie tak zaczyna rodzić. Teraz bądź spokojna.
tak tak wiem, też to czytałam. lekarz mi dzisiaj jednoznacznie nie powiedział czy ona jest wokół głowy czy na zdjęciu jest jej fragment. powiedział żeby wgle o tym nie myśleć, nie ma to wpływu na rozwój ciąży, że dzieci są czasem po 3 razy poobwijane i wszystkie historię babć i ciotek że dziecko zmarło w brzuchu, bo się obwinęło pępowiną traktować z przymrużeniem oka, bo to było w czasach gdzie USG nie istniało i tak sobie tłumaczyli różne sytuację, że zdarza się to ekstremalnie rzadko. nie jest to też przeciwskazanie do SN w razie komplikacji następuje CC ale bardzo często dzieci są poobwijane i matki o tym nie wiedzą dla ich spokoju. mnie też by nie powiedział, ale na zdjęciu wyszła tak wyraźnie, że się domyśliłam 🤷🏻‍♀️
 
reklama
Z tą pępowiną, to tak na spokojnie. Często się zdarza, ze dziecko się owinie, a nawet odwinie i znowu zawinie... Czytałam nawet, że jest to na tyle powszechne, a zarazem.na tyle stresujące dla kobiet, że często lekarze nawet o tym nie mówią. Problem jesf, gdy sie tak zaczyna rodzić. Teraz bądź spokojna.
czasem jest nawet sytuacja, że pępowina jest bardzo długa i mimo owinięcia nie zmienia to przebiegu porodu 🙂
U mnie w żadnym szpitalu nie można rodzić z prywatną położną
 
Mój starszy syn 15 lat temu owinoł się pepowiną w około szyji 2 razy 🙈
Lekarz z położną sie,,śmiali" że jeszcze się nie urodził a już chciał się udusić małe tego i na szczęście dla niego że jak się owijał to miał rączkę w buzi więc dzięki temu nie uwiesił i nie udusił się na niej 🙈😊
A poród cały od przybycia do szpital trwał 1,5 godz plus 13 min parte bo matka wariatka pojechał do szpitala autobusem i poszła na zakupy do biedronki i jak przyszłam na ip miała już 8cm rozwarcia 😂
 
@aspekt wczoraj wspominala, ze w biedrze jest dobra cena na chusteczki waterwipes. Gdyby ktoras nie zdazyla kupic to podpowiadam, ze na aptelii sa w fajnej cenie (10,97) i dosc czesto maja tam darmowa dostawe od 39zl dla zalogowanych. Wlasnie dzis byla do godz. 11 i nie zdazylam Wam napisac bo sama w ostatniej chwili zamawialam😅 ale jak cos to taka sama promka byla z tydzien temu wiec polujcie, ogolnie maja tam bardzo spoko ceny
 
I chyba jeszcze wlasnie @aspekt wspominalas o paczce pampersow do odebrania za darmo w rossmannie? Czy ktoras z Was tez dostala takiego maila?
Do mnie nic nie przyszlo a Grazyna biznesu w czasach inflacji mi sie odpalila, skorzystalabym nie powiem😂
 
Mam pytanie odnośnie tego testu, bo nie wiem co mam o nim myśleć wy też widzicie tam bladą kreskę?
 

Załączniki

  • IMG_20220826_214827.jpg
    IMG_20220826_214827.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 44
  • IMG_20220826_211337.jpg
    IMG_20220826_211337.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 43
  • received_1800434463654111.jpeg
    received_1800434463654111.jpeg
    124 KB · Wyświetleń: 38
  • received_464235078941968.jpeg
    received_464235078941968.jpeg
    56,8 KB · Wyświetleń: 36
  • received_1547408529028348.jpeg
    received_1547408529028348.jpeg
    35,9 KB · Wyświetleń: 37
I chyba jeszcze wlasnie @aspekt wspominalas o paczce pampersow do odebrania za darmo w rossmannie? Czy ktoras z Was tez dostala takiego maila?
Do mnie nic nie przyszlo a Grazyna biznesu w czasach inflacji mi sie odpalila, skorzystalabym nie powiem😂
No właśnie też patrzyłam i w aplikacji i w mailu i nie mam nic o darmowych pampersach heh. Ale na pewno można zamowić paczkę powitalną z Dada, jak już się dziecko urodzi.
 
I chyba jeszcze wlasnie @aspekt wspominalas o paczce pampersow do odebrania za darmo w rossmannie? Czy ktoras z Was tez dostala takiego maila?
Do mnie nic nie przyszlo a Grazyna biznesu w czasach inflacji mi sie odpalila, skorzystalabym nie powiem😂

Gdzieś czytalam że te darmowe pampersy są dostępne po 34 tygodniu ale na 100% nie wiem.
 
reklama
Do góry