reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2021

Na początku w 5 tygodniu miałam 19, a teraz mam po ostatnim badaniu 25 :)
U mnie w laboratorium powiedzieli mi, ze noramy w 1trym. to 12-44 🤷🏻‍♀️
U mnie cały czas między 16-17 i nic więcej . No dobrze,ze nie spada. Spytam się na wizycie czy tak zostawia czy dalej coś będzie robił . Tak duphaston jest nie wykrywalny ale przeczytałam tez ze ta Luteina dopochwowa tez nie jest tylko wykrywana we krwi co faktycznie jest tego w macicy . I tak mnie ciekawi . Bo niby wg usg mówił ze nie wyglada by było za mało progesteronu i tak mnie to zaciekawiło .
 
reklama
U mnie cały czas między 16-17 i nic więcej . No dobrze,ze nie spada. Spytam się na wizycie czy tak zostawia czy dalej coś będzie robił . Tak duphaston jest nie wykrywalny ale przeczytałam tez ze ta Luteina dopochwowa tez nie jest tylko wykrywana we krwi co faktycznie jest tego w macicy . I tak mnie ciekawi . Bo niby wg usg mówił ze nie wyglada by było za mało progesteronu i tak mnie to zaciekawiło .
Wiesz co, moze podjęzykowa we krwi, a dopochowowa faktycznie niewykrywalna, ważne że są efekty :)
Hormony to dziadowska sprawa.. ja w niedzielę miałam stres lvl 103829191.. do teraz co godzine ugniatam se cycki czy bolą, na szczęście bolą, pogorszenie stanu cery nadal postępuję, brak bólów (orpócz takiego dziwnego rozciąganio-gilgotania tak to nazwyam😂) więc stres dużo mniejszy. Trzymam kciuki za ten Twój progesteron!
 
Wiesz co, moze podjęzykowa we krwi, a dopochowowa faktycznie niewykrywalna, ważne że są efekty :)
Hormony to dziadowska sprawa.. ja w niedzielę miałam stres lvl 103829191.. do teraz co godzine ugniatam se cycki czy bolą, na szczęście bolą, pogorszenie stanu cery nadal postępuję, brak bólów (orpócz takiego dziwnego rozciąganio-gilgotania tak to nazwyam😂) więc stres dużo mniejszy. Trzymam kciuki za ten Twój progesteron!
Cyce to codziennie bolą mooocno 😂 jeden dzień kiedyś miałam spokój do wieczora , czasami mi niedobrze. Brzuch gdzieś może pobolewa przy samym pęcherzu ale nie jest to jakiś silny ból . Zazwyczaj odczuwam to jako taka banieczke która mi jeździ po pęcherzu 😂 dla mnie to taki dyskomfort 😂 czasami jakieś kłucia ale to pamietam z pierwszej ciąży 😂
 
@matylkafm od kiedy zamierzasz iść na l4 ?
Ja specjalnie brałam wychowawcze partiami bo nie wiem czy u mnie gładko poszloby z pzrerwaniem :p
Wysłałam im dzisiaj wniosek jak się zgodzą na przerwanie wychowawczego w trybie natychmiastowym to idę na L4 jak tylko uda mi się zapisać do lekarza. A jak nie to po 30 dniach od złożenia wniosku muszą Cię przywrócic do pracy i no można isc tego samego dnia na L4
Dziewczyny, to jak to jest z tym wychowawczym. Najpierw L4 do porodu 80% pensji, potem urlop macierzyński, chyba 60% jak trwa rok (czy 80% ??), potem mozna iśc na urlop wychowawczy i on jest bezpłatny. I jak np. na wychowawczym zajdzie się w ciąże i dostarczy do pracodawcy L4 to znowu wskakujemy na na L4 na 80% tej pierwotnej pensji czy ZUS bierze pod uwage te miesiące z wychowawczego kiedy nie miałyśmy dochodu i wylicza nowe 80% ?
Tak jak dziewczyny pisały L4 w ciąży jest płatne 100% nawet jak byłam wcześniej na wychowawczym. Potem normalnie płatny macierzyński a potem można dalej wykorzystać wychowawczy na pierwsze dziecko a potem na drugie.
 
Matko! Ależ wy jesteście produktywne! :) Ja dopiero teraz (po pracy) wszystko nadrobiłam od wczoraj! Nawet nie wiem już na co odpisywać! Strasznie czekam na wieści tych co miały dzisiaj badania!!!!

A ja... w przerwie jak debil jakiś bezmózgi poleciałam do mojej ukochanej cukierni, bo myślałam, że umre jak nie zjem bezy z malinami i kajmakiem. Kupiłam, zeżarłam i nagle... zonk, przeciez tam są jajka prawie ze surowe i pieczone niskiej temp. No trudno :D Teraz chyba zarazenia od jajek się rzadko jednak zdarzają :D Ups.
 
Wysłałam im dzisiaj wniosek jak się zgodzą na przerwanie wychowawczego w trybie natychmiastowym to idę na L4 jak tylko uda mi się zapisać do lekarza. A jak nie to po 30 dniach od złożenia wniosku muszą Cię przywrócic do pracy i no można isc tego samego dnia na L4Tak jak dziewczyny pisały L4 w ciąży jest płatne 100% nawet jak byłam wcześniej na wychowawczym. Potem normalnie płatny macierzyński a potem można dalej wykorzystać wychowawczy na pierwsze dziecko a potem na drugie.
Tylko wydaje mi się że po wychowawczym firma nie ma obowiązku Cię przyjść do pracy... Oczywiście jak jest miła i od razu idziesz na L4 to nie ma problemu. Chyba że to że jesteś teraz w ciąży zmienia sytuację. Jak ja rozważałam wychowawczy to mi powiedziano że nie nam gwarancji zatrudnienia . Stad wróciłam po rocznym macierzyńskim .
 
Cyce to codziennie bolą mooocno 😂 jeden dzień kiedyś miałam spokój do wieczora , czasami mi niedobrze. Brzuch gdzieś może pobolewa przy samym pęcherzu ale nie jest to jakiś silny ból . Zazwyczaj odczuwam to jako taka banieczke która mi jeździ po pęcherzu 😂 dla mnie to taki dyskomfort 😂 czasami jakieś kłucia ale to pamietam z pierwszej ciąży 😂
Ja mam tak, że rankiem bolą umiarkowanie, potem do wieczora straszliwie, a wieczorem to jeden mniej, drugi bardziej, różnie😂
Ja mam mały pęcherz, taki urok, już nie umiem sie doczekać co to będzie później.. teraz chodze do 15/20min, bo dużo pije, ciągle jestem jakas spragniona, jakby na kacu😂 a w późniejszych etapach to chhba co 5min bede chodzic.
 
Wysłałam im dzisiaj wniosek jak się zgodzą na przerwanie wychowawczego w trybie natychmiastowym to idę na L4 jak tylko uda mi się zapisać do lekarza. A jak nie to po 30 dniach od złożenia wniosku muszą Cię przywrócic do pracy i no można isc tego samego dnia na L4Tak jak dziewczyny pisały L4 w ciąży jest płatne 100% nawet jak byłam wcześniej na wychowawczym. Potem normalnie płatny macierzyński a potem można dalej wykorzystać wychowawczy na pierwsze dziecko a potem na drugie.
Wiem wiem ale ile by było gadania u mnie q firmie to szkoda... ja też chyba idę od razu po wychowawczym. I tak całe wychowawcze pracuje na zlecenie :)
 
Ja mam tak, że rankiem bolą umiarkowanie, potem do wieczora straszliwie, a wieczorem to jeden mniej, drugi bardziej, różnie😂
Ja mam mały pęcherz, taki urok, już nie umiem sie doczekać co to będzie później.. teraz chodze do 15/20min, bo dużo pije, ciągle jestem jakas spragniona, jakby na kacu😂 a w późniejszych etapach to chhba co 5min bede chodzic.
Ja też mam ciążowego kaca ciagle.. chodze rzadziej wprawdzie, bo moj nauczycielski pecherz jest pewnie poki co nadal najwiekszym i najbardziej wytrzymałym organem :D cycki to mnie bola jakbym miala zakwasy na klasie, po bokach tylko, ale widze ze sie zmieniaja i troche mnie to przeraza :D
 
reklama
Ja mam tak, że rankiem bolą umiarkowanie, potem do wieczora straszliwie, a wieczorem to jeden mniej, drugi bardziej, różnie😂
Ja mam mały pęcherz, taki urok, już nie umiem sie doczekać co to będzie później.. teraz chodze do 15/20min, bo dużo pije, ciągle jestem jakas spragniona, jakby na kacu😂 a w późniejszych etapach to chhba co 5min bede chodzic.
ja zawsze dużo piłam, serio 3 l wody dla mnie to nic, ale teraz to woda powoduje u mnie odruch wymiotny, wymuszam w siebie z cytryna ledwo z 1,5 l 🤯
 
Do góry