reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Cześć Kobiety [emoji8]
Ja dzis zrobilam testy(dwa), bo miałam mieć dzisiaj @ ale cos nie ma i tadaaam [emoji2956]druga kreska co prawda blada ale jest. Pierwsza ciaza, staralismy sie rok, bez spiny ale jednak w głowie zawsze było dziecko. I oto dzis taki widok. Boje sie zeby wszystko bylo dobrze, dużo moich znajomych straciło ciążę (jedna nawet w 38 tygodniu...) więc teraz będę sie martwić. Mieszkam w UK i tutaj ciążę traktują dopiero od 12tc. Dziewczyny ktore sa z UK, od czego zaczac? Zebg nie wydac fortuny w prywatnych, polskich klinikach?

Hej:)
Gratulacje :)


Ja będę prowadzić ciąże po „tutejszemu” i nie mam zamiaru latać po polskich ginekologach. Jakby było coś nie tak można zawsze samemu się skierować na EPU.

Chce miec jedynie dodatkowe skany ze względu na poprzednie straty mam nadzieje ze to mnie trochę uspokoi ale to mój już prywatny wybor. (Idę do windowtothewomb po prostu na prywatny skan, nie do polskich ginow)
 
reklama
Hej:)
Gratulacje :)


Ja będę prowadzić ciąże po „tutejszemu” i nie mam zamiaru latać po polskich ginekologach. Jakby było coś nie tak można zawsze samemu się skierować na EPU.

Chce miec jedynie dodatkowe skany ze względu na poprzednie straty mam nadzieje ze to mnie trochę uspokoi ale to mój już prywatny wybor. (Idę do windowtothewomb po prostu na prywatny skan, nie do polskich ginow)
A od czego zacząć? Ja do dzisiejszego poranka nie wiedzialam czym jest beta 🙈 raczkuje w tym temacie zupełnie, gdzie do kogo i kiedy sie udać w Uk?
 
A od czego zacząć? Ja do dzisiejszego poranka nie wiedzialam czym jest beta 🙈 raczkuje w tym temacie zupełnie, gdzie do kogo i kiedy sie udać w Uk?
Ok odpowiadam sobie, juz trochę poczytałam jak ti wyglada z UK niemniej możecie sie podzielić waszymi przysleniami i doswiadczeniami. Ja do12 tc nie wytrzymam z piwrwszym USG, na bank :)
 
A od czego zacząć? Ja do dzisiejszego poranka nie wiedzialam czym jest beta [emoji85] raczkuje w tym temacie zupełnie, gdzie do kogo i kiedy sie udać w Uk?

Zależy od lokalizacji chyba. U mnie po prostu rozmawiałam z GP na inny temat i wysłała mi link żeby wypełnić online Self Referral Maternity Form i maja się skontaktować w ciągu 2 tyg umówić pierwszy appointment.
Nie wiem czy będzie to na żywo czy online z tego co słyszę jest różnie, ale raczej wyglada na to ze najwcześniej to spotkanie jest w 8-10tyg ciąży.

Później resztę powinnismy się dowiedzieć już na tym spotkaniu chyba. Na razie nic więcej nie wiem bo sama wypełniłam kilka dni temu i czekam na odp.



Jesli nie masz pojęcia zadzwoń do GP powinni cię pokierować :)
 
To na brzuchu spać nie można? Kurcze to dzisiaj ciężkie zasypianie mnie czeka 😅🙈
Hej :D ja miała nawet wskazanie w pierwszej ciąży żeby spać na brzuchu :p jak najdłużej:p

Hej jestem Ania.
Termin z om mam na 12 październik.
Na stanie 2.5 latek najwspanialsze dziecko na świecie:D
Bardzo chcieliśmy żeby nie był sam. Na razie.mam stresa jak on to wszytsko ogarnie ... Ale mam nadzieję że poradzi sobie :)
 
Ostatnia edycja:
[/QUOTE]
Lekarze często alergicznie reagują na mamusie które przychodzą w 4-5 tygodniu bo wtedy na prawdę nic nie widać. Serduszko jest kluczowe bo pęcherzyk może być pusty i to niestety często się zdarza. Serduszko zaczyna bić w 6 TC ale jeśli owu była później to na wizycie w 6tc wg ostatniej miesiączki lekarz nic nie zobaczy..

Przyjaciółka ostatnio poszła w 5 TC to jej gin nawet nie zbadał tylko zlecił badania krwi i powrót za 2 tyg..
Hej !!! <3
 
Ja czuję jak zdejmę stanik po całym dniu ciężkość i ból 🙉 ale boli mnie też po bokach i pod
Ooooj, ja mam miseczkę G. Dojechałam w poprzedniej ciąży do J :O A piersi bolą mnie masakrycznie. Po tym właściwie wiedziałam, że przydałoby się kupić jakiś test ciążowy ;)
 
Dziewczyny z UK wasz GP was pokieruje co dalej w każdej przychodni są inne zasady . Moja GP to była kobieta jak Zbyszek Nowak z programu ręce które leczą gdy się do niej udałam powiedziałam że wykonałam test i wyszedł pozytywny ona dotknęła mojego brzucha i powiedziała tak jesteś w ciąży 😃😃 do pierwszego usg nie wierzyłam że jestem w ciąży . Do tego do 12 tygodnia żadnych badań nic wierzą w naturalna selekcje co ma sens w przypadku kobiet które mogą donosić dziecko bez leków itp. Same zobaczycie że wszystko przebiegnie bez stresu gdy macie możliwość wyboru basenu nie zastanawiajcie się ani minuty jestem wdzięczna że tą decyzje podjął mój mąż bo ja trzeźwo nie myślałam wtedy.
 
Dziewczyny z UK wasz GP was pokieruje co dalej w każdej przychodni są inne zasady . Moja GP to była kobieta jak Zbyszek Nowak z programu ręce które leczą gdy się do niej udałam powiedziałam że wykonałam test i wyszedł pozytywny ona dotknęła mojego brzucha i powiedziała tak jesteś w ciąży [emoji2][emoji2] do pierwszego usg nie wierzyłam że jestem w ciąży . Do tego do 12 tygodnia żadnych badań nic wierzą w naturalna selekcje co ma sens w przypadku kobiet które mogą donosić dziecko bez leków itp. Same zobaczycie że wszystko przebiegnie bez stresu gdy macie możliwość wyboru basenu nie zastanawiajcie się ani minuty jestem wdzięczna że tą decyzje podjął mój mąż bo ja trzeźwo nie myślałam wtedy.
No masz racje przychodnia GP pokieruje. Mój powiedział ze teraz nie maja dużo z tym wspólnego trochę się pozmieniało.

Oglądałam czasami One born every minute i właśnie tez zawsze myślałam ze jak coś i jak będę mogła wybiorę basen i birthing centre bo o ile wiem mam właśnie niedaleko.


Dziewczyny z UK, z jakich rejonów jesteście?
 
reklama
Cześć dziewczyny :) chciałbym się z Wami wszystkim przywitać. Według kalendarzyka jestem w ciąży 3 tyg. +5 dni, a termin porodu przypadałby na 20 października. 4 dni przed spodziewana miesiączka dostałam plamień, a następnego dnia wyszedł już wyraźnie pozytywny test ciążowy, dzień później beta 65. To moja pierwsza ciąża, mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze. Trzymam mocno kciuki za nas wszystkie ;)
 
Do góry