reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Ale miałam do nadrobienia 🙈🙈🙈 rozpisałyście się a ja od rana szalony dzień w pracy 😂
Ja mam wieczne uczucie mdłości ale nie wymiotuję i udaje mi się funkcjonować w miarę normalnie :)
Kurde Wam brzuszki widać a u mnie nic a nic zero jakiekolwiek zmiany 🙈🙈
 
reklama
U mnie też brzuch już wywaliło ale to chyba tylko wzdęcia :p
Dziewczyny z mdłościami, ktoś już wyżej pisał, próbowałyście brać prenatal uno? Ja to brałam już od czasu starań i nie mam mdłości, nie wiem czy po prostu mam szczęście, czy to imbir z prenatalu. Ale może warto spróbować :)

Kurczę mój gin jest strasznie rygorystyczny, pytałam czy w drugim trymestrze mogę chodzić na tańce albo jeździć na rowerze to mówi że nie ma opcji. Tylko spacery. A nie mam zagrożonej ciąży... tyle widziałam kobiet w ciąży co różne rzeczy robią, nie chce mi się wierzyć że naprawdę nic nie można. Do tego powiedział że badania prenatalne są bez sensu, bo dają niejednoznaczną odpowiedź, no ale jakby wykryto coś co można operować to przecież warto. Chyba że to tak nie działa?
A i pochwalę się moim dyrektorem, najlepszy przełożony na świecie :D gadałam z nim dzisiaj bo dostanę L4 na kolejne 3 tygodnie, a gin najchętniej by już dawał zwolnienie do końca ciąży. Mówię dyr że mam mieszane uczucia, czy by np na 2 trymestr nie wrócić, a on do mnie żebym lepiej odpoczywała bo jakbym wróciła i coś by mi się stało z ciążą to on by sobie nie wybaczył :p jak bardzo będę chciała wrócić to mi znajdzie zajęcie, ale poleca nie wracać i uważać na siebie. Złoty facet! :D
 
U mnie też brzuch już wywaliło ale to chyba tylko wzdęcia :p
Dziewczyny z mdłościami, ktoś już wyżej pisał, próbowałyście brać prenatal uno? Ja to brałam już od czasu starań i nie mam mdłości, nie wiem czy po prostu mam szczęście, czy to imbir z prenatalu. Ale może warto spróbować :)

Kurczę mój gin jest strasznie rygorystyczny, pytałam czy w drugim trymestrze mogę chodzić na tańce albo jeździć na rowerze to mówi że nie ma opcji. Tylko spacery. A nie mam zagrożonej ciąży... tyle widziałam kobiet w ciąży co różne rzeczy robią, nie chce mi się wierzyć że naprawdę nic nie można. Do tego powiedział że badania prenatalne są bez sensu, bo dają niejednoznaczną odpowiedź, no ale jakby wykryto coś co można operować to przecież warto. Chyba że to tak nie działa?
A i pochwalę się moim dyrektorem, najlepszy przełożony na świecie :D gadałam z nim dzisiaj bo dostanę L4 na kolejne 3 tygodnie, a gin najchętniej by już dawał zwolnienie do końca ciąży. Mówię dyr że mam mieszane uczucia, czy by np na 2 trymestr nie wrócić, a on do mnie żebym lepiej odpoczywała bo jakbym wróciła i coś by mi się stało z ciążą to on by sobie nie wybaczył :p jak bardzo będę chciała wrócić to mi znajdzie zajęcie, ale poleca nie wracać i uważać na siebie. Złoty facet! :D

Myślę, że twoj dżin dmucha na zimne, żeby jakby co nie było na niego, ale chyba przesadza. Ja byłam przed ciążą bardzo aktywna. Gdy sie dowiedziałam chodziłam jeszcze na ćwiczenia, z tym ze trenerka mowila mi czego nie moge robic i zmianiala cwiczenia (a jak sie szybko meczylam! cos co nie sprawialo mi problemu np. rozgrzewka a juz 160 tetno! musialam zwolnic bo podobno do 140 w ciazy jest okej). Jak rozmawiałam z lekarzem i polozna to powiedzieli ze jak najbardziej ruch tak! Zwlaszcza jak sie wczesniej cwiczylo, tylko rozsady, zadnej rower, bieznia, nic co trzesie, bez brzuszków, desek i podnoszenia ramion nad głowe. Najlepiej pływanie - ale ja jak na złosc akurat nie lubie.

Dyr masz super, mi tez tak mowi, ale obawiam sie ze moglabym zwariowac tyle czasu w domu... jednak jak bedzie coraz gorzej z wirusem to chyba pojde chociaz na jakis czas... :)
 
Hmm z tego co wiem to kobiety w ciąży mają opiekę medyczną zapewnioną, nawet jak nie mają ubezpieczenia. A jeśli chodzi o lekarza to fakt, ale tak jak napisałam, można się dogadać np. z lekarzem pierwszego kontaktu jak się wyjaśni sprawę, bo można zbankurtować inaczej w ciąży! :D
Oczywiście, tak powinno być. A jestem zapisana do takiej mendy na NFZ na połowę marca (czekam od początku lutego na wizytę), a jak dzisiaj dzwoniłam do innej przychodni i chciałam się zapisać do takiej polecanej babeczki, to terminy na czerwiec. I nie da się nigdzie wcisnąć, nieważne czy kobieta w ciąży czy nie.

Mam nadzieję, że ten mój gburek chociaż mnie skieruje na wszystkie badania :)
 
Dziewczyny z Poznania, które idą na prenatalne do Icieka, orientujecie się czy na badanie można przyjść z przyszłym tatusiem?
 
reklama
Hejka dziewczyny 😃 dziś od rana miałam mdłości i okropne wahania nastrojów 😫 płakałam bez powodu przez 30 min
Poprawiłam sobie humor zakupami,byłam w smyku i zakupiłam poduszkę ciążowa,akurat była na promce za 75 zł 😃 zamykają Pomorze od 13 do 20 niby wiec musiałam poleciec jeszcze do galerii 🤰
Pokaż poduszkę :D też o takiej myślę. W pierwszej ciąży M mi kupił taki miękki wór długi, ale nie było porównania do poduszki mojej koleżanki i było mi niewygodnie.
 
Do góry