reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Kurczę mam podobne wątpliwości, w 13 dni zarodek urósł 0.75cm a to trochę mało :( ale gin mówił że wszystko ok, patrząc jak oni to mierzą to mam wrażenie że to jest bardzo na oko...

Widzę że jest nas więcej z tym samym dylematem. Ja stawiam na niedokładny pomiar, a przynajmniej tak się łudzę u mnie.

Poszukaj sobie przeliczników procentowych, podajesz zakres normy i wynik i wychodzi jaki masz % wg norm. Jeśli np ft4 będzie 60% a ft3 20%, to może znaczyć o problemach z konwersją. Nie wiem co w odwrotnym przypadku ale są fora gdzie dziewczyny to interpretują :)

O widzisz, dajesz nadzieję! Oby nam wszystkim z podejrzanymi wymiarami tak maluszki nadrabiały :)

Zacytowałam Cię wyżej, ale widzę że już sytuacja wyjaśniona :) chyba nie ma co się przejmować wymiarami bo co lekarz i sprzęt to inne cuda wychodzą.

Dzięki! Zaraz poszukam bo mi to ft spokoju nie.daje :)

"jak ja sie źle czuje to i dziecko" - to niech moje dziecko przestanie robić tak, że wymiotuję to się od razu oboje lepiej poczujemy [emoji3]


My długo nad tym rozmyślaliśmy z mężem, na początku przyjęłam dokładnie taką drogę jak Ty, ale po dłuższym namyśle i dodatkowej konsultacji z ginekologiem zdecydowaliśmy się bez względu na wyniki Pappy, dlatego, że Pappa wykazuje jedynie prawdopodobieństwo (wysoki stopień, ale jednak to wciąż "tylko" prawdopodobieństwo), a NIFTY daje wyniki tego konkretnego dzieciaczka, stąd taka decyzja. Ale oczywiście rozumiem, że nie każdy musi iść taką drogą :-)

My też chcemy rozbić nifty i zaczęłam się zastanawiać czy nie odpuścić pappy. Zrobić samo usg

Nie moge zasnąć jestem tak głodna że chyba umrę.
Zjadłam właśnie pół paczki paluszków mojemu dziecku:p bo na nic innego nie miałam ochoty. Może chociaż zasnę:D

Ja mojemu ciągle chrupki zjadam [emoji1751] ten smak mi na mdłości pomaga

A po porodzie stres śmiercią łóżeczkową, czy sie nie zakrztusi itp ja do roku trzymałam rękę w łóżeczku małej i co chwile w nocy sprawdzałam czy oddycha istne szaleństwo. Teraz panika czy moja 11 latka nie wpadnie pod samochód czy w szkole coś się nie stanie wydaje mi się ze obawy są całe życie o swoje dziecko

No właśnie u mnie dopiero po porodzie się zacząć największy stres! I boje się co.to będzie później [emoji85]

Oj zazdroszczę [emoji846] ja miałam brać ślub w październiku tego roku, ale z wiadomych przyczyn odbędzie się później [emoji6] znając moja mamę, która jest starej daty, pewnie wysłucham narzekań, że najpierw dziecko potem ślub...

Ja mam drugie w drodze i żadnego ślubu nie planuję [emoji1787]
Pomyślimy jak młodsze podrośnie. Dla mnie ślub z niemowlakiem to by była męka
 
reklama
Haha! Naprawdę? :) To nawet trochę fajnie ;) [Ja ciągle narzekam na brak objawów - wiem, że to głupie, ale makówka pracuje i panikuje, że moze to coś nie tak? :) ] Marzy mi się juz być po tym usg w 12 tyg. :D A mierzyłaś się/wązyłas? Też jest róznica? :)
Ja mam to samo zupełny brak objawów i też panikuje ze może co nie tak...
 
Chodzę do gina prywatnie :) na NFZ pierwszą wizytę mam zaplanowaną... na połowę marca dopiero. A i tak chodzi mi o skierowania na chociaż podstawowe badania, bo to wredna bestia ten gin z przychodni, a pozostali w ogóle nie mają terminów już.
Mi wystawiła gin prywatnie a ona akurat nawet jeśli coś może z refundacja wystawić to tego nie robi, wiec bardzo mnie zdziwiła. Ale powiedziała, ze akurat test pappa wystawia wszystkim które się kwalifikują. Bo jeśli chodzi o refundację leków to musi się kontrolować bo przekracza duża kwotę refundacji i ją mocno kontrolują. Także zapytaj.
Pocieszcie - kryzys mam!
Jak Wasze brzuchy?
Jestem w 10tc i mam wrażenie, że już gołym okiem widać a to moja pierwsza ciąża. Liczyłam na to, że uchowam się z mniejszym brzuchem trochę dłużej a tu balon mi wyskoczył :D
Mój brzuch... no już jest spory. Oczywiście to wzdęcia ale niestety w żadne spodnie oprócz dresów się już nie mieszczę 🙈
 
6+0 i 9+0
D8A26D54-A5B8-47ED-B4DA-ACC628FD2EAE.jpeg
 
Pocieszcie - kryzys mam!
Jak Wasze brzuchy?
Jestem w 10tc i mam wrażenie, że już gołym okiem widać a to moja pierwsza ciąża. Liczyłam na to, że uchowam się z mniejszym brzuchem trochę dłużej a tu balon mi wyskoczył :D
Ja mam 6+6tc a brzuch już widoczny ale obstawiam że to te jedzenie co dwie godziny 😂
 
reklama
Mi wystawiła gin prywatnie a ona akurat nawet jeśli coś może z refundacja wystawić to tego nie robi, wiec bardzo mnie zdziwiła. Ale powiedziała, ze akurat test pappa wystawia wszystkim które się kwalifikują. Bo jeśli chodzi o refundację leków to musi się kontrolować bo przekracza duża kwotę refundacji i ją mocno kontrolują. Także zapytaj.

Mój brzuch... no już jest spory. Oczywiście to wzdęcia ale niestety w żadne spodnie oprócz dresów się już nie mieszczę 🙈
Co do pappy, to właściwie nie wiem jak to ma być. Dostałam skierowanie do labo i badanie jest w cenie wizyty niby... Ale wizyta ta prenatalna to koszt 420 zł. Więc pappa musi być w to jakoś wliczona. Normalnie za wizytę płacę 250 zł. 🙈
 
Do góry