reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Ej co można z leków zszywać na ból głowy żeby nie zaszkodziło? Czekałam aż samo przejdzie w pracy ale ból się nasilil...
Na spokojnie możesz paracetamol, max 4 tabletki dziennie w tym 2 na raz w odstępie conajmniej 6/8 godzin. :)
Paracetamol jest najbezpieczniejszy, nie ma jako tako badań aby wpływał na płód. Moja siostra ze względu na migreny całą ciąże co chwile brała i dziecko zdrowe. Ginekolog sam mi powiedział, że mam wziąc w najmniejszej dawce (taka ktora mi pomoże, zazwyczaj pomaga mi jedna tabletka) bo jak ja sie źle czuje to i dziecko🤷🏻‍♀️
 
Dokładnie, tak jak pisała @JuLa?. Ja płacę dokładnie 2350 zł

Tak, pappę mam w przyszłym tygodniu
Mi lekarz polecił tzw ścieżkę europejską:)) że najpierw idę na Pappe i dopiero jak odbiorę wyniki to zdecydujemy co dalej. Jeśli Pappa i usg wyjdzie bezdyskusyjnie idealnie to odpuszczam Nifty. Jeśli wynik będzie pośredni to następnego dnia ide na Nifty. Bo bym z nerwów umarła :(
 
Jak zjadlas troche chipsow to sie nie stresuj. Ja dwa dni temu zezaram cale oven baketsy. Nie od dzis wiadomo ze takie przekaski sa bardzo szkodliwe, ale co nie jest? Jak juz wczoaj wspominalam, znam przypadek ktory bral mefe do konca 1 trymestru i ma zdrowe dziecko. Jak se zjesz czipsiory raz na 2 tygodnie to Twoje dziecko nie urodzi sie nie wiadomo jakie. Ja cala poprzednia ciaze zarlam zywnosc wysokoprzetworzona typu mc donalds, kfc, gooooryyy zelkow. Za to sie madrzylam na temat szkodliwosci slodzonych napojow XD
Odnośnie słodzenia... Czym slodzicie? Właśnie wyczytałam, że sacharyna i cyklaminian sodu sa niebezpieczne w ciąży. A mnie zdarzało się czasami wrzucic tabletkę takiego słodzika do kawy. Trochę się zmartwiłam 😔
 
Ja nie slodze wcale. Pije sama wode :p no dobra ostatnie 3 dni mirinde ale taka miala zachcianke. Tak woda bez niczego. Wypiekow i ciast nie robie;p a czym slodza w piekarniach i w cukierniach to sie nie zastanawiam. Im czlowiek wie mniej tym jest spokojniejszy.
 
Na spokojnie możesz paracetamol, max 4 tabletki dziennie w tym 2 na raz w odstępie conajmniej 6/8 godzin. :)
Paracetamol jest najbezpieczniejszy, nie ma jako tako badań aby wpływał na płód. Moja siostra ze względu na migreny całą ciąże co chwile brała i dziecko zdrowe. Ginekolog sam mi powiedział, że mam wziąc w najmniejszej dawce (taka ktora mi pomoże, zazwyczaj pomaga mi jedna tabletka) bo jak ja sie źle czuje to i dziecko🤷🏻‍♀️
"jak ja sie źle czuje to i dziecko" - to niech moje dziecko przestanie robić tak, że wymiotuję to się od razu oboje lepiej poczujemy 😀

Mi lekarz polecił tzw ścieżkę europejską:)) że najpierw idę na Pappe i dopiero jak odbiorę wyniki to zdecydujemy co dalej. Jeśli Pappa i usg wyjdzie bezdyskusyjnie idealnie to odpuszczam Nifty. Jeśli wynik będzie pośredni to następnego dnia ide na Nifty. Bo bym z nerwów umarła :(
My długo nad tym rozmyślaliśmy z mężem, na początku przyjęłam dokładnie taką drogę jak Ty, ale po dłuższym namyśle i dodatkowej konsultacji z ginekologiem zdecydowaliśmy się bez względu na wyniki Pappy, dlatego, że Pappa wykazuje jedynie prawdopodobieństwo (wysoki stopień, ale jednak to wciąż "tylko" prawdopodobieństwo), a NIFTY daje wyniki tego konkretnego dzieciaczka, stąd taka decyzja. Ale oczywiście rozumiem, że nie każdy musi iść taką drogą :-)
 
Odnośnie słodzenia... Czym slodzicie? Właśnie wyczytałam, że sacharyna i cyklaminian sodu sa niebezpieczne w ciąży. A mnie zdarzało się czasami wrzucic tabletkę takiego słodzika do kawy. Trochę się zmartwiłam 😔
Ja słodzę erytrytolem albo ksylitolem. Drogie ustrojstwo, więc używam w skrajnych przypadkach :p dzięki temu robiąc różne wypieki nauczyłam się dosładzać mniej i mąż w sumie zadowolony, bo jest fanem słodyczy takich nie przesadnie słodkich. Ale oczywiście herbę piję bez dosładzaczy
 
Ja właśnie zjadłam całą 😬 myśle, ze nie ma co popadać w paranoje jeśli po za chipsami jemy inne pełnowartościowe produkty ;)
Ja mam tak, że jak nawet chce się zdrowo odżywiać, to nic z tego.
Zjadłam sałatkę z brokułem, jajkiem, pomidorem i feta to unosiła się mi resztę dnia. To samo było z koktailem warzywnym. 🙄
Ciekawe, że po kebsie, maku, kfc, pizzy itd nic takiego się nie dzieje. 😁
W pracy żywię się bułkami z różną zawartością, bo tylko po tym mam pewność, że wytrwam cały dzień bez przygód
 
reklama
Do góry