reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
@Mooni89 o to u mnie identycznie jak u Ciebie, brzuch przed ciąża jak u niektórych dziewczyn w końcówce ciąży, także u mnie na razie nic się nie zmieniło. W ciągu ostatniego roku bardzo dużo przytyłam więc mam nadzieję że teraz w ciąży nie przybedzie mi za dużo bo będę się turlać chyba. I na razie też chodze normalnie w swoich ubraniach.
Nie wiem jak to teraz jest z położna, parę lat jak miałam wizytę to najpierw szło się do położnej, ona ważyła mierzyła itp, później po porodzie była parę razy w domu i tyle.
To z położna też te same czasy pamiętam, w necie nie znalazłam żadnego info co do tego, że trzeba takie zajęcia odbyć, wiem tylko że szwagierka j jej 2 koleżanki tak musiały chodzić, jedna nie chodziła i miała problem w szpitalu, że nie ma położnej wybranej i karteczki o odbytych zajęciach przeporodowych, mam nadzieję, że nie będę musiała na takie coś chodzić, czasu nie mam😂 co do brzuszka, też mam nadzieję, że rozejdzie się póki co w tym co mam😁😉
 
Hej, właśnie wczoraj zadzwoniłam do położnej z poz a ona powiedziała, że mam zadzwonić do niej jak będę 21tc , nie wiem czy położne nie badają cisnienia i serduszka, z młodym jak byłam w ciąży to chodziłam do gina na nfz i tam wszyscy byli na miejscu, fakt bardzobjie przyjemne baby, ale były.

Jeżeli chodzi o ciuchy ciążowe to ja jeszcze troszkę, ale sama widzę jak tyje wchodzi mi w tyle wszystko i w uda, a lekarz powiedział, że jedyna moja aktywność fizyczna może być przytulanie się do męża 😂 niby az tak dużo jeszcze jem, ale po obiedzie idę się położyć i to wystarczy.
 
Aaa hyhy mi o taką co dopilnuje żeby samemu nie rodzić bo inaczej wszyscy mają Cię w du. :p
A no właśnie, ja rodziłam z mężem, więc mnie nie olewali, ale obok była dziewczyna sama to tak jak mówisz mieli wyjebongo na nią, a teraz nie wiadomo jak to z porodami rodzinnymi, szwagierce w czerwcu się udało, ale ona w klinice rodziła i co chwilę tam zmieniali decyzję, ostatecznie mogli mieć poród rodzinny a że w nocy to nawet dosyć szybko jej facet był przy niej no i po porodzie nawet kangurowal
 
@Mooni89 o to to 😀 też mam nadzieję że na razie okruszek rozgości się w tym co mu uhodowalam 😂 może jak pójdę na ta pierwsza wizytę to się dowiem więcej jak to teraz wygląda z ta położna i spotkaniami. Dziewczyny które są już po wizytach, mówili wam już cos więcej na ten temat?
Ja do porodu raczej nie będę brała żadnej położnej, ostatnio z mężem rodzilam i było ok.
 
A no właśnie, ja rodziłam z mężem, więc mnie nie olewali, ale obok była dziewczyna sama to tak jak mówisz mieli wyjebongo na nią, a teraz nie wiadomo jak to z porodami rodzinnymi, szwagierce w czerwcu się udało, ale ona w klinice rodziła i co chwilę tam zmieniali decyzję, ostatecznie mogli mieć poród rodzinny a że w nocy to nawet dosyć szybko jej facet był przy niej no i po porodzie nawet kangurowal
Ja to mam traume po lasce co rodziła 9 H za duże dziecko 4,700 i 9 H nawet nie darla się jak rodzaca tylko szlochala ze umiera i nie da rady. No i by nie dała bo skończyło się cc. Nikogo to nie interesowało A jej gin walnął się z masą urodzeniowa o kilogram. Dopiero po cc okazało się skąd taka meczarnia. Oczywiście na niej się odgryzli bo jej nie dali dziecka po cc, dopiero w 2 dobie A ja miałam od razu skóra do skóry. Jeszcze takie ociejajace dziecko Xd ale była różowa i zła. Te wkur... patrzalki. Nawet położna mi założyła prawie na głowę taki papier do zaslaniania podczas operacji bo odpowiedziałam że inne laski w lampie wiedziały jak je tna. Ja nie widziałam ni uja. Wiedziała że jestem ostro nerwowa więc się dostosowali pod moje potrzeby Xd A puls to miałam taki że anestezjolog lamentowal że szkoda że nie można mi nic na uspokojenie dac. No ale u mnie porody wyglądają taśmowe. Przyszli oznajmili że dziś rodze Xd I się ciesz.
 
w Krakowie do prowadzenia ciazy polecam Dr Dorote Nowak-Stelmach❤️ Ja za ta kobieta to na koniec świata nawet pojde. jestem jej pacjentka od 11 lat i się jej trzymam jak mogę. od kiedy mieszkam w UK to za każdym razem gdy jestem w PL to do niej śmigam 😉 kobieta złoto! Nigdy nie oleje zawsze poświęci tyle czasu ile to jest konieczne,odpowie na każde pytanie wyjaśni co i jak. Naprawde z czystym sumieniem polecam!,
To również moja pani dr. Po pierwszym porodzie miałam jakieś wahania nastroju i było mi tak smutno że miałam ochotę znowu do niej pojechać na wizytę :D naprawdę jest niezastąpiona.
 
Ale chodzi Ci o położna do porodu? Mi nie, moja szwagierka za darmo chodziła do położnej POZ
Ja chodziłam do położnej w przychodni w ciąży, ale żadnego papierka mi nie dawała... właściwie to te spotkania nie miały większego sensu, jak tak patrzę na to z perspektywy czasu ;)
Położnej do porodu nie miałam i nie planuję. Rodziłam w szpitalu z cudownym personelem i tam każdy się zachowywał, jakbym go wynajęła prywatnie, a szpital państwowy. Otrzymałam tyle wsparcia, taką opiekę i zrozumienie, że nie widzę sensu komuś płacić za to ;) To wręcz chore, że teraz, żeby czuć się pewnie i bezpiecznie, trzeba za wszystko płacić.
 
Niestety, ja mam wzdęcia jakbym była przynajmniej w 6 miesiącu, hahaha :D już mnie koleżanka w pracy zapytała czy jestem w ciąży... więc to wcale nie będzie takie łatwe. Zwłaszcza, że... nie umiem kłamać. Jak mnie ktoś zapyta o ciążę, to będę się musiała przyznać... no nie umiem kłamać, ech.
To nie kłam. Jeśli ktoś zapyta albo zauważysz, ze się domyśla to powiedz skromnie, ze tak jesteś w ciąży, ale jest jeszcze bardzo wcześnie, wiec prosisz żeby nie dzielili się tym z nikim więcej 😉
 
reklama
Aaa hyhy mi o taką co dopilnuje żeby samemu nie rodzić bo inaczej wszyscy mają Cię w du. :p
Mi też o taką. Inna to pal sześć. Niech będzie pierwsza lepsza z brzegu 😅
 
Do góry