reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

To z poniedzialku. Wg om 21+6 dzis.
O ja mam na razie format jak Calisse - ale mam wrażenie, że dzieciak rośnie w weekendy.. nie wiem jak to wytłumaczyć ale każdy weekend zaczynam szczuplejsza a kończę z większym brzuchem ahaha. :D
Chociaż fakt faktem, że ja też mam tak z 4 kg do tyłu - u mnie niestety stresy w robocie i generalny brak apetytu się przyczyniły (wyłączając paluszki rybne, które przez pewien czas mogłam jeść codziennie, ahahah).

@Rudaa94 Ty chyba też masz starszą ciążę niż my?

Trudno to porównywać.. bo każdy tydzień robi już teraz dużą różnicę..

A co do wyprawki.. u Nas jest problem bo nie mamy nawet jeszcze koncepcji, który pokój oddać dziecku ahaha teraz w dobie home office doceniamy każdy mały kwadrat - więc coś czuję, że duże rzeczy będą na końcu ahaha :D stąd też poszłam najpierw w ubranka.

A macie jakieś doświadczenia związane z tym co najlepiej jest kupować używane a co nowe? Może, któraś z Was ma więcej dzieci i już przerobiła ten temat? U nas to pierwsze dziecko. Jesteśmy mocno zieloni.
 
reklama
Dziewczyny u mnie na zdjęciu z dzisiaj 19+2 :) brzuchalek duży bo zaczęłam ciążę z nadwagą 20kg. W ciąży przytyłam narazie 0,5kg
 

Załączniki

  • 3FCDBCA4-8045-4C50-AF3C-15822D5F6BDB.jpeg
    3FCDBCA4-8045-4C50-AF3C-15822D5F6BDB.jpeg
    877,2 KB · Wyświetleń: 70
Jeśli chodzi o wyprawkę to za dużo o niej nie myśle bo to nasze 3 dziecko. Z potrzebnych rzeczy, których się jeszcze nie dorobiłam to termometr bezdotykowy do czoła i elektroniczny aspirator do nosa. Może w końcu kupimy choć do tej pory dało się bez tego żyć ale na pewno z tym byłoby łatwiej. Ciuchy będę mieć po starszakach chociaż jeszcze nie wiem co będzie. Więcej ciuchów mam na synka😀 przydałoby się jeszcze jedno łóżeczko do teściowej żeby mieli gdzie spać jak przyjedziemy i myśle o nosidełku 8 w jednym z podparciem na pasie żeby dziecko posadzić
 
Dzięki! Będę dawała znać. Ah te ciąże.. Jak fajnie by było żeby były jak z obrazka ahaha 😉

A połówkowym się nie martw - ja mam zawsze jakieś wyjątkowe przeboje. Na 99% jak pierwsze USG było dobre to nic więcej większego nie powinno nagle wypalić. Więc trzymam kciuki też za Ciebie, żebyś niepotrzebnie się nie stresowała.

W całej tej sytuacji doszłam do wniosku, że jednak lepiej czekać niż się przejmować. Chociaż już odliczam do 30 tyg. Codziennie patrzę w kalendarz ahaha 🙃 i żeby trochę przełamać myślenie zaczęłam uzupełniać wyprawkę. Mąż mówi że jak taki sposób się przyjmie to zbankrutujemy ahaha 😂

A Wy już coś kompletujecie dziewczyny? Czy jeszcze dajecie sobie czas?
Bardzo dobre podejście 🙂 i tak nie masz na to wplywu a po co sie stresować🙂
A jesli chodzi o wyprawkę to ja jeszcze nic nie kupiłam. Prawie wszystko mam po synku: lozeczko wózek przewijak bujaczek ubranka kocyki. Bede musiala kupić kosmetyki reczniki i jakieś pieluszki kolorowe flanelowe albo tetrowe. Ale pewnie sie nie powstrzymam i dokupie troche ubranek i jakis kocyk ale to bardziej dla frajdy 🙂 no chyba że jednak sie płeć zmieni i będzie dziewczynka...
 
reklama
@Calisse a jaki wózek? Ja też tego nie ogarniam ostatnio zastanawiałam się jaki rozmiar kupować... No bo 56 to może za małe.. 62 to takie jakby większe ale jak podwine rękaw to już w zasadzie 56... I jeszcze wypaliłam kombinezon na 68... Żeby wystarczył do wiosny. Ale jak przyszedł to doszliśmy do wniosku że nogawki będziemy przepasać gumkami recepturkami żeby chyba były krótsze ahahah 😂😂😂

@Morphi no tak.. Jak jeszcze nie wiadomo to ciężko coś wybrać ahaha :) u mnie dziewczynka na 100% już potwierdzone.
Myślę że ma początek 56 bo po urodzeniu dzieci i tak są takie przykurczone🙂 no chyba ze na usg wyjdzie ze córeczka bedzie bardzo dluga to 62🙂
 
Do góry