reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ze względu na glukozę po 2h?
Tak... I po godzinie że też wysokie. I tak nie jem słodyczy za bardzo, owoce też ograniczam chociaż z tym jest ciężko. Muszę iść do diabetologa bo w sumie wolałabym mierzyć już ten cukier a nie się zastanawiać czy mi skacze czy nie... A taka byłam zadowolona z tej mojej ginekolog
 
reklama
Ja witaminy d i k kupuje dopiero po powrocie do domu, zeby znac dawke zalecana mojemu dziecku.

Podobnie czopki p/goraczkowe - gdyby goraczka wystapila wcześniej niz bezposrednio po pierwszym szczepieniu w przychodni (nasz lekarz w zaleceniach po szczepieniu pisze, ze mozna podac paracetamol na goraczke) na pewno lecialabym do lekarza, nie podalabym noworodkowi czopka na wlasna reke. Wezcie pod uwage, po co te czopki maja cale lato lezec u was w domu?

I tak na przyszłość: uwaga na syropy. Moze Wam sie wydawac, ze data waznosci jest dluga, ale wiele z nich w ulotce ma zastrzezenie, ze nie mozna trzymać dluzej niz 6 miesiecy po pierwszym otwarciu. Z tego powodu ja kupuje male pojemnosci, a i tak nie zdarzylo mi sie oproznic i oddaje takie napoczete do utylizacjo w aptece.
Noworodki bedziemy miec zima :)
A Latem to juz bedziemy mialy niemowlaki :)
 
Ja tez musiałam powtarzać... I wyszły też wysokie no ale jeszcze nie cukrzyca. Najlepiej ze dziś ginekolog powiedziala, że i tak powinnam cukier kontrolować i trzymać dietę ale recepty na paski już nie dała :/ pójdę jeszcze do diabetologa bo z ciekawości zmierzyłam cukier u Taty bo ma glukometr i 2h po obiedzie miałam 88... To chyba mało? Po glukozie po 1 h miałam 166 a po dwóch 142
U mnie krzywa wyszła po 1 h 145, po 2h 155.( norma po 2 w ciąży to 153)
Gin stwierdził że tylko o 2 przekroczenie, więc cukrzycy raczej nie ma.
Ale do diabetologa sama poszłam i okazało się, wg mojej diabetolog ze każde przekroczenie, to juz cukrzyca ciążowa. I "zapisała" diete :) i mierzenie cukru.
Myślę, że co lekarz to opinia.
 
Po dwóch tygodniach mierzenia cukru i ....prawie.... diecie, bo zdarzały mi się grzeszki zjeść coś niedozwolonego, cukry sa super.
Dziś na wizycie u diabetologa o to zapytałam i powiedziała mi, że po to są te normy, żeby lekarze mieli się czego trzymać,
A w praktyce może wyjść tak że po niewielkim przekroczeniu w krzywej sama dieta do końca wystarczy, a moze być tak, ze po "chwili" diety hormony zaczną szaleć i potrzebna bedzie insulina.

Nie mam wyjścia, dla dobra malucha muszę się zastosować :biggrin2::biggrin2:
 
Nie wiem czy to ze zmęczenia czy z emocji (trochę się u mnie dzieje ostatnio) ale nie mogę spać. Budzę się już 3 raz, sniły mi się jakieś koszmary, obudziłam się mokra, rozbita. Masakra. Teraz czuję ogromne zmęczenie i nie mogę usnac a muszę wstać o 6 rano i czeka mnie intensywny dzień.
Ehhh co za noc. Kolorowych snów.
 
Ostatnia edycja:
No to chyba jest jasne jak slonce za kazda zapyta lekarza i zrobi co lekarz zaleca, a to ze ktos tam pyta o leukocyty czy cukrzyce czy jakies inne wyniki czy dolegliwosci to chyba tak zeby wiedziec czy ktos mial podobnie i co sie tam z tym sie zadzialo co pomoglo itp?!
To ze forum nie jest miejscem na konsultowanie wybikow badan to chyba nikomu nie trzeba pisac [emoji38]
Mysliscie ze ktoras z nas po takiej „konsultacji” wezmie sobie posty jako recepte na dolegliwosci i odpusci wizyte u lekarza bo jakas obca kobita z forum tez tak miala robila x i pomoglo ?! I to jeszcze w ciazy?! Jak kazda na siebie chucha i dmucha...
Czy ktos tu ma nas za takich tumanow ?! [emoji23][emoji23]


Ale wypowiedź powinnaś chyba odnieść nie do mojego posta :szok:;)
@ranny.ptaszek
 
Nie wiem czy to ze zmęczenia czy z emocji (trochę się u mnie dzieje ostatnio) ale nie mogę spać. Budzę się już 3 raz, sniły mi się jakieś koszmary, obudziłam się mokra, rozbita. Masakra. Teraz czuję ogromne zmęczenie i nie mogę usnac a muszę wstać o 6 rano i czeka mnie intensywny dzień.
Ehhh co za noc. Kolorowych snów.

Ja się też przebudziłam ze względu na tą glukoze chyba z rana :-p
Damy radę @Kocurek .
 
reklama
Do góry