reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Ja bym się bała że sobie nie poradzę... Pewnie na początku będzie trudno, ale im będą starsze tym fajniejsza więź między nimi będzie :) chociaż bliźniaki to jeszcze są do ogarnięcia a co jak rodzą się trojaczki i więcej? Tego jakoś nie mogę siebie wyobrazić, jak ludzie dają radę ;)
Moja ciocia urodziła czworaczki :D o tyle dobrze ze mieszkają w dużym domu z rodzicami, każdy na noc brał po jednym dziecku do siebie do łóżka, każdy spał w oddzielnym pokoju. Na dzień otrzymali pomoc z gminy w formie opiekunki - Pani przydawala się zwłaszcza przy kapaniu :) teraz to duże dzieciaki, kończą podstawówkę i chętnie odwiedzają moje dzieciaki ;)
 
Jak byscie zareagowaly na blizniaki? Bo ja chociaz wiem od 2 miesiecy to nadal mi wlosy deba stają :wink:
Kazda osoba ktora informowalismy robiła najpierw cos pokroju "juhu" a pozniej "wspolczuje" ;)
Sama nie wiem, myślę ze uwazalabym to za formę wyróżnienia - bycie podwójną mamą :D mój mąż po każdym teście przed wizytą u lekarza miał nadzieję na bliźniaki [emoji23]
 
Nie do mnie pytanie, ale odpowiem. Jak musialam, a raczej chcialam wyjsc to odciagalam, jak chcialam sie napic alko to odciagalam, nawet po piciu odciagalam i wylewalam do zlewu zeby zastoju nie bylo. Dla mnie odciaganie na codzien i na kazde karmienie byloby zbyt meczace, tak jak dziewczyny mowily, mycie, wyparzanie itd ale od czasu do czasu czy tak jak u Ciebie w weekendy to spoko ;) pozatym nie jest powiedziane, ze dziecko bedzie non stop wisialo na cycku. Np moja siostra karmila co 3 godziny i nie ma zmiluj, zadnego zastepowania cyckiem smoczka ;) a mi nie przeszkadzalo, ze ciagle siedzialam z wywalonym cyckiem, bo ulatwialo mi to zycie :D
A co do bolu, mnie przez 14 miesiecy kp bolalo raz-jak pierwszy raz uzywalam laktatora [emoji85] no i bolalo mnie jak mlodego odstawialam, bo lekkie zastoje mi sie robily i musialam upuszczac do uczucia ulgi.A Ty rozumiem, ze tp wyliczylas na podstawie miesiaczki?
Wlasnie z OM mi wychodzi koniec października ale po USG stwierdziła że dziecko jest o dwa tygodnie większe. I ustaliła ten 7... Zaczynam się tym denerwować
 
reklama
A czemu z samego rana jak tylko otwierają? Nie można poxniej iść? Ja np śpię do 10 wiec podejrzewam tak na 11 bym dotarła
Jesli robisz bezposrednio w laboratorium to moze pozniej tez, szczerze mowiac nie wiem, ale jesli robisz w punkcie pobran, przychodni czy w jakims innym miejscu gdzie pobieraja, to wtedy od rana. Chodzi o to ze robia pobrania najpierw bez glukozy, pozniej godzine po wypiciu i po dwoch. Najczęściej laboratoria odbieraja probki do poludnia, wiec musisz sie zmiescic z tymi 2 godzinami. Oprocz tego robisz krzywa cukrowa na czczo, wiec siedzisz tam na tej glukozie bez jedzenia i picia, bo mozesz tylko czasem lyk wody zrobic i tyle.

Ja sie dowiadywalam w kilku miejscach gdzie mialam blisko, to wszedzie kazali mi byc zaraz po otwarciu i wchodzic bez kolejki jako pierwsza.

Swoja droga zazdroszcze spania do 10! Wspominam z zalem pierwsza ciaze, pomijajac różne dolegliwości, tez przyjemne kilkumiesieczne wakacje mialam ze spaniem przez pol dnia ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry