reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Co do ospy.. .

Moj nlodszy syn zachorowal na RSV. Odeslano nas ze szpitala do domu ale czulam ze cos jest nie tak i pojechalam do innego, gdzie w ciagu godziny wzieto nas na oddzial. A wowczas zadzwonila moja mama, zestarszy syn ma ospe...

Trafilisny na zakazny do izolatki. Ospa dla maluchow jest bardzo ciezka choroba. Ja poczatkowo sie dziwilam, ze po co tyle zachodu, a pediatra prowadzaca powiedziala, ze nie ch e mnie starszyc, ale ospa tak male dzieci jest w stanie zabic.
Maluszek ospy nie zlapal. Ochronilo go moje mleko. Niestety RSVjest jedna z tych chorob, ktorym. przeciwciala z mleka nie sa w stanie podolac
To też chyba zależy od lekarza bo nasza pediatra stwierdzila,ze dobrze ze juz chorował bo przeszedl lagodnie jak mnóstwo malych dzieci. Zatem co lekarz to opinia
 
reklama
Ja też tak robię, mam kartę założona w lux med ale do lekarza tam nie chodzę. Przychodzę tylko na recepcję z taką kartka z badaniami z luz med i mówię że chce badania z karty ciąży np. Na 16-20tc i nie płacę. Oprócz tego chodzę tam do położnej. A lekarza mam prywatnie i tam z wynikami idę na wizytę :)

A o co chodzi z tą położna w lux med ? Po co już teraz chodzicie ? To już trzeba czy jak? Nie znam się .... :szok:

Fajna sprawa z tym lux med jakby badania były bezpłatne .. hm po weekendzie muszę to ogarnąć
 
Tylko, że ospę można mieć więcej niż jeden raz. Dowodem na to jest moja córka. Pierwszy raz zachorowała jak miala półtora roku, miała kilka wypryskow. Drugi raz jak miala 4 lata i nie było centymetra na jej ciele bez wyprysku.
 
Ja też tak robię, mam kartę założona w lux med ale do lekarza tam nie chodzę. Przychodzę tylko na recepcję z taką kartka z badaniami z luz med i mówię że chce badania z karty ciąży np. Na 16-20tc i nie płacę. Oprócz tego chodzę tam do położnej. A lekarza mam prywatnie i tam z wynikami idę na wizytę :)

@Kocurek

A jak zdobyłaś tą kartę ciąży w lux med ? Musiałaś iść najpierw na wizytę do ginekologa i on dał Ci ta kartę ciąży ? Czy w recepcji ja wydają ? Ale w sumie skąd w recepcji będzie wiedzieć że ktoś w ciąży jest hmmm :confused:
 
Ja nie jestem szczepiona na różyczkę. Kiedyś mama chciała mnie specjalnie zarazić za dzieciaka ale no cóż.... nie zarazilam się.


I tez nie jestem antyszczepionkowcem skro będę szczepić, po prostu uważam ze nie na wszystko trzeba i tyle. Natomiast chciałabym
Zaszczepić córkę na hpv.


Ja sama doszczepialam się już jako dorosła osoba np na wzw b.
propo hpv- to tu warto się dowiedzieć. Sama byłam zaszczepiona po kilku latach okazało się, że szczepionka została wycofana bo wywołuje więcej skutków ubocznych niż pożytku. Czasu nie cofnę, wtedy była nowość mama skorzystała a mi teraz zostaje się regularnie badać.
 
Ogarnęłam dzisiaj fryzjera, zakupy, grządki i szybkiego grilla na budowie bo na gotowanie obiadu nie było czasu.
Wszystko mnie boli teraz i mam zakwasy...ehh głupia ja...jutro leżę i nic nie robię :)
 
Tylko, że ospę można mieć więcej niż jeden raz. Dowodem na to jest moja córka. Pierwszy raz zachorowała jak miala półtora roku, miała kilka wypryskow. Drugi raz jak miala 4 lata i nie było centymetra na jej ciele bez wyprysku.
A może pierwszy raz to była trzydniowka? Słyszałam że czasami może być pomylona z ospa. Nie mówię, że w tym przypadku tak było. Objawy mogą być podobne najpierw temperatura 2-3 dni później wysypka. Chociaż mój syn przy ospie nie miał temperatury.
 
Co do szczepień u nas jak M.się urodził to w przychodni była fajna pielęgniarka od szczepień...okazała się, że jeszcze mnie za dzieciaka szczepiła :) Leciwa kobieta ale z cudownym podejściem i doświadczeniem. Młody nigdy nie płakał. Dzwoniła umawiać i faktycznie pilnowała żeby nic nie przepadło...ale, że M.chorowity to szliśmy własnym cyklem.
Teraz jest jakaś nowa i podobno średnio ogarnięta ale zobaczymy.

A położna u nas niestety taka na odwal...była 3 razy...nic nie doradziła...szybko mm zleciła i tyle ją widziałam.
 
reklama
Do góry