reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
  • Zaczyna być nudno, bo ostatnie tygodnie to prawie tylko czekanie. Niektóre kobiety, by zapełnić czymś czas, piorą po kilka razy ubranka, prasują je i znowu piorą albo na zmianę pakują i rozpakowują torbę do szpitala.
Jeszcze nie piorę ciuchów po raz kolejny... ale... kto wie co jeszcze wymyślę ;)
 
  • Zaczyna być nudno, bo ostatnie tygodnie to prawie tylko czekanie. Niektóre kobiety, by zapełnić czymś czas, piorą po kilka razy ubranka, prasują je i znowu piorą albo na zmianę pakują i rozpakowują torbę do szpitala.
Jeszcze nie piorę ciuchów po raz kolejny... ale... kto wie co jeszcze wymyślę ;)
Nie wiem jak by mi musiało się nudzić żeby jeszcze raz to WSZYSTKO prać A zwłaszcza prasować. Nie nie nie. Wole znajdować sobie inne zajęcia. A poza tym mi się naprawdę nigdy nie nudzi, zawsze mam coś do zrobienia [emoji2]
 
Medela ma taka plansze, mozna spotkac w szpitalach wiszace:
wskazniki2.jpg

źródło: Link do: wskaźniki skutecznego karmienia | Bogusława Szajny

Podanie mam zaburzy laktację.Dziecko mniej ssie, więc cycusie produkują mniej.
Jeśli jeszcze podania jest butla to na ogół dziecko wybierze butle - jest inną techniką ssania, bo mleko wypływa łatwiej.

Dziewczyny nie dajcie sobie wbijać mitu, że.macie za mało mleka.Zaden ssak w naturze niedokarmia, a na początku bobaskow starcY tyle mleka co wisienka (gdzieś w necie był taki.obrazek)
Trzeba dać sobie i dziecku kilka dni na wyregulowanie laktacji, a nie zaburzać ja na początku.
O ile oczywiście chcecie karmić, bo jak nie to.sprawa.prosta.

I pamiętajcie mam to nie lekarstwo, które reguluje przyrosty i które się podaje w razie alergii.
Alergię trzeba zdiagnozować, a nie lekarz wydaje opinie na 'oko' a dzieci na cycki przybierają skokowo, jeśli nie przybierają należy szukać przyczyny, a nie sztucznie napędzać masę.
 
Kurczę mi się wydawało, że wszystko idzie ok. Położne sprawdzaly niby czy mały dobrze ssie [emoji21]był dziś bardzo niespokojny okazało się, że jest poprostu glodny. Gdy mu dałam mm natychmiast się uspokoił i poszedł spać.Bede próbowała pobudzić laktacje przystawiajac małego co 2-3h lub laktatorem ale wątpię , że coś z tego będzie [emoji21]położna stwierdziła, że pokarm po cc może się pojawić dopiero w 5 dobie. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Hej, nie nastawiaj się w taki sposób, że nic z tego nie będzie! Będzie, będzie, tylko pewnie więcej pracy i cierpliwości będzie to wymagać. Karmienie piersią jest trudne, ale nie daj się złym myślom, to podstawa! I to nie Twoja wina, że na razie masz mało pokarmu. Trzymam kciuki:)
 
reklama
Do góry