reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja nic nie czułam przy nacinaniu. Zszyła mnie bardzo ładnie bo nigdy nie czułam tej rany po zagojeniu. O za tym naprawdę malutko mnie nacięły...miałam chyba z 5 szwów.

Ja przy drugim porodzie nie czułam bólu, ot takie lekkie ciągnięcie skóry.Nie miałam żadnych problemów.Moglam się załatwiać, po porodzie usiadłam na pupę i jadłam śniadanie (po pierwszym usiąść mogłam dopiero po ok 4miesiacach, siadałam tylko jednym poldupkiem albo pozycja poleżeć Nb itd)
 
reklama
Hmmm. ...yo bardzo mnie ciekawi że pomiar masz po 2h od posiłku. Ja mam mierzyć 1h od momentu jak zaczynam jeść. [emoji17] Wtedy to różnie mi wychodzi. Moja koleżanka też mierzyła 2h po i za nim poszłam do diabetologa też tak mierzyłam...wtedy był cukier wzorowy.
Teraz doszło do tego że mam na noc insulinę bo zdaniem diabetolog mam za wysokie wyniki na czczo bo ponad 90 miałam 5x na całe 2 tyg. [emoji50]
Teraz mam zawsze mniej niż 90.
A w sumie nic mi nie zaszkodzi jak parę dni pomierze sobie po godzinie. Na czczo nie miałam nigdy więcej niz 70, wczoraj jadłam specjalnie o północy żeby mi cukier jakoś drastycznie nie spadl i miałam 64

Dzięki za odpowiedzi [emoji173] dam znać po kilku dniach mierzenia po godzinie od posiłku
 
A w sumie nic mi nie zaszkodzi jak parę dni pomierze sobie po godzinie. Na czczo nie miałam nigdy więcej niz 70, wczoraj jadłam specjalnie o północy żeby mi cukier jakoś drastycznie nie spadl i miałam 64

Dzięki za odpowiedzi [emoji173] dam znać po kilku dniach mierzenia po godzinie od posiłku
Nie no, cukier na czczo masz do pozazdroszczenia:)
 
Dziewczyny te które się boją lub nie chcą być nacinane lub pęknięte polecam Wam balonik do ułatwiania porodu by przyśpieszyć drugą fazę porodu epino lub anibal u mnie się udało.
 
Dziewczyny te które się boją lub nie chcą być nacinane lub pęknięte polecam Wam balonik do ułatwiania porodu by przyśpieszyć drugą fazę porodu epino lub anibal u mnie się udało.
Ponoc tak samo działają a duzo tansze są pompowane zabawki erotyczne. Mozna tez masowac przedsionek pochwy olejkiem migdalowym. Ale to wszystko od odpowiedniego wysokiego tygodnia ciazy.
 
Położna mi powiedziała, że po Cc będę musiała brać zastrzyki przeciwzakrzepowe z heparyny
Dziewczyny! Szukam tych rekomendacji do zastrzyków po CC, bo chciałam wydrukować i dać jutro henatologowi, żeby mi ustalił dawkę i dał papier do szpitala. I biegam po Internecie i nigdzie nie mogę czegoś takiego znaleźć. Czy któraś z Was trafiła na to?
 
Moja lekarka też o tym mówiła, że napewno do ściągnięcia szwów czyli 7 dni potrzyma mnie zastrzykach, że tak się robi przy ciąży na acardzie ale wiele zależy do wyników, może wystarczą leki. Znajoma miała Cc w maju to dostała 4 zastrzyki, tyle ile dób była w szpitalu.

Widzę że cześć lekarzy też tak uważa, ale będę to omawiać na wizycie 16.08 jak będę mieć kwalifikacje do cc.

Link do: Czy po CC należy stosować leki przeciwzakrzepowe? - Na pytanie odpowiada KatarzynaSzymczak

Znajoma brała clexane.



Dziewczyny! Szukam tych rekomendacji do zastrzyków po CC, bo chciałam wydrukować i dać jutro henatologowi, żeby mi ustalił dawkę i dał papier do szpitala. I biegam po Internecie i nigdzie nie mogę czegoś takiego znaleźć. Czy któraś z Was trafiła na to?
 
Moja lekarka też o tym mówiła, że napewno do ściągnięcia szwów czyli 7 dni potrzyma mnie zastrzykach, że tak się robi przy ciąży na acardzie ale wiele zależy do wyników, może wystarczą leki. Znajoma miała Cc w maju to dostała 4 zastrzyki, tyle ile dób była w szpitalu.

Widzę że cześć lekarzy też tak uważa, ale będę to omawiać na wizycie 16.08 jak będę mieć kwalifikacje do cc.

Link do: Czy po CC należy stosować leki przeciwzakrzepowe? - Na pytanie odpowiada KatarzynaSzymczak

Znajoma brała clexane.
Mysle, ze ta hematolog mi napisze, ale myslalam, ze jest jakas nowa rekomendacja na rok 2018, a jedyne co znalazłam to z 2011 (ja mam niektóre z tych czynnikow):
"Do czynników ryzyka należą m.in.: zaawansowany wiek ciężarnej, wysokie BMI, trombofilie (niedobór białka C, S, mu tacja czynnika V Leiden, mutacja G20210A genu protrombiny), operacja cięcia cesarskiego – szczególnie wykonywana w try bie pilnym, znaczne żylaki kończyn dolnych, unieruchomienie ponad 4 dni, stan przedrzucawkowy, zakażenia, odwodnienie, poród przedłużony.
(...)
Cięcie cesarskie jest wskazaniem do zastosowania profilaktyki przeciw zakrzepowej w przypadku współistnienia innych czynników ryzyka, m.in. cięcie cesarskie w trybie nagłym – po rozpoczęciu porodu, do czasu wypisania ze szpitala."
 
Ja nie slyszalam o nowych rekomendacjach ale też nie szukałam ale ta położna mówiła że od tego roku te zastrzyki daje się prawie profilaktycznie, nawet bez wskazań tylko wtedy 3, po 1 na każdy pobyt w szpitalu. I że ona jak chodzi po domach i pyta, to mało kto nie dostaje po cc.
Moze zmienili zalecenia, pewnie heparyna zalega z krótkim terminem w szpitalach i jest akcja jak z imuglubuliną. W myśl zasady lepiej dać niz wyrzucic:-) :)




Mysle, ze ta hematolog mi napisze, ale myslalam, ze jest jakas nowa rekomendacja na rok 2018, a jedyne co znalazłam to z 2011 (ja mam niektóre z tych czynnikow):
"Do czynników ryzyka należą m.in.: zaawansowany wiek ciężarnej, wysokie BMI, trombofilie (niedobór białka C, S, mu tacja czynnika V Leiden, mutacja G20210A genu protrombiny), operacja cięcia cesarskiego – szczególnie wykonywana w try bie pilnym, znaczne żylaki kończyn dolnych, unieruchomienie ponad 4 dni, stan przedrzucawkowy, zakażenia, odwodnienie, poród przedłużony.
(...)
Cięcie cesarskie jest wskazaniem do zastosowania profilaktyki przeciw zakrzepowej w przypadku współistnienia innych czynników ryzyka, m.in. cięcie cesarskie w trybie nagłym – po rozpoczęciu porodu, do czasu wypisania ze szpitala."
 
reklama
Ja nie slyszlam o nowych rekomendacjach i nie szukałam ale ta położna mówiła że od tego roku te zastrzyki daje się prawie profilaktycznie nawet bez wskazań tylko wtedy 3, po 1 na każdy pobyt w szpitalu. I że ona jak chodzi po domach i pyta mało kto nie dostaje po cc.
Moze zmienili zalecenia, pewnie heparyna zalega z krótkim terminem w szpitalach i jest akcja jak imuglubulina. W myśl zasady lepiej dać niz wyrzucic
Imuglobuline wpisali w schemat opieki, a z ta heparyna chyba wisi w powietrzu jako wg uznania.
 
Do góry