reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczyny jestem w kropce i potrzebuje waszej opinii...
Jak juz kiedyś pisałam mam w planie z synkiem pojechać na 3-4 tygodnie do Polski (ok 5-6 h drogi) do moich rodziców. Synek tęskni za dziadkami i zawsze dzielnie odlicza dni do kazdej wizyty. Czas pobytu to prawie cały Sierpień to jest moj 8 miesiąc ciąży.
Dwie moje koleżanki ostatnio mi szczerze powiedziały że one by się bały na moim miejscu jechać... i dało mi to do myślenia :szok::baffled::errr: wiem że to już ryzyko bo samo siedzenie w aucie to już duże obciążenie no i teraz nie wiem. Mam wizyte u gina przed samym ewentualnym wyjazdem i jego opinia jest dla mnie decydująca, ale co wy o tym myślicie? Zdecydowały byście się? Dodam jeszcze że tutaj jestem bez rodziny i sama ze wszystkim (mąż sporo pracuje i to na zmiany) a u mamy to jak w hotelu na wakacjach i do tego młody będzie mial ciągle zajęcie. No ja widzę mnóstwo plusów które przeważają strach i w ogóle. Ale już nie jestem taka przekonana jak wcześniej... proszę was o szczerą opinię :confused:
Nie wiem co Ci doradzić, napewno opinia lekarza, tak jak mówisz jest ważna.
Czy z Toba i maleństwem wszystko ok.
Ja w takiej sytuacji, gdzie u mamy mogłabym sie zrelaksować i odpocząć, to bym planowala wyjazd.
Ale myślę, że dobrym wyznacznikiem bedzie to jak się bedziesz czuła, dzien-dwa przed wyjazdem.
Bo w trasie mozna robić przerwy.
Ja bym sie powoli przygotowala, ale decyzje podjęła" w ostatniej chwili".

Ale to tylko moje zdanie.
 
reklama
Może i to jest pomysł,ale na początek chyba wezmę zwykłe. Mam jeszcze nadzieję,że jednak troszkę mleka kp się uda,choć miesiąc.

A może na rączkę zamowisz/uszyjesz taki ochraniacz jak na palak do wózków? Można zdjąć i wyprać,a chyba taniej wyjdzie niz obszycie.
Albo kupisz skaj w pasmanterii i faktycznie obszyjesz. Ja tak obszywalam słuchawki mlodego:)
Rączka jest troche poobdzerana, bądź pogryziona :D, bo straszy jeździł na dostawce i "nudziło" mu sie.
Te obszycie mąż wymyślił, w jakimś punkcie, gdzie obszywaja kierownice do samochodów, ale faktycznie musze się dowiedzieć ile to kosztuje, czy jie przeplace za bardzo.
 
Np ja tez mam problem z nadrabianiem. W ciagu dnia z dziecmi ciezko mi dotknac telefon, bo corka chce zaraz bajki lub piosenki i jest placz, ze nie dostaje. A wieczorem to ledwo juz na oczy widze. Dzis 3 kawa mnie trzyma na nogach i jeszcze nie spie. Co do butelek to nie kupowalabym takiego zestawu od razu. Jesli nie wiadomo czy bedziemy karmic mm. A dwa dziecko moze nie polubic takiej butelki akurat. Wiec warto miec 2/3 roznych firm i sprawdzic co nam pasuje i dziecku. Tak samo z niekapkami. U nas sprawdzil sie jeden najprostszy a potem butelka ze slomka. @aspekt tak ja pisalam o lansiloh. Jak dla mnie nr 1. Tak samo jak wkladki laktacyjne. Mialam rozne firmy testowane, ale ta jest nr 1. Co do uczenia oddawania to tez zalezy jakie dziecko i jak to powiemy. Nikt z nas nie chce by nasze bylo bite ale i nie chcemy by ono tez biło. A ja jutro mam sesje. Jestem tak podeskcytowana, ze moze dlatego tez nie spie jeszcze. Zazwyczaj to ja jestem po deugiej stronie aparatu a teraz sama bede na zdjeciach.

No u mnie zestaw na pewno prędzej czy później się przyda bo dziecko będzie karmione w niektóre dni butelka bo mnie nie będzie.
 
Hej dziewczyny. Do pierwszej w nocy wybieralam z mężem kolejne rzecz do sypialni, w końcu kurde doszliśmy do porozumienia w sprawie materaca, szafy i lampy [emoji23] ale ja z pytaniem. Stwierdziłam, że co jak co, ale na materacach oszczędzać nie będę i wzięliśmy lateksowy dla nas i dla córki. I teraz moje pytanie. Córka alergik - również na pleśni, grzyb i roztocza. Z czego najlepiej wypełnienie kołdry? Już się pogubiłam w tych internetowych poradnikach
 
Hej dziewczyny. Do pierwszej w nocy wybieralam z mężem kolejne rzecz do sypialni, w końcu kurde doszliśmy do porozumienia w sprawie materaca, szafy i lampy [emoji23] ale ja z pytaniem. Stwierdziłam, że co jak co, ale na materacach oszczędzać nie będę i wzięliśmy lateksowy dla nas i dla córki. I teraz moje pytanie. Córka alergik - również na pleśni, grzyb i roztocza. Z czego najlepiej wypełnienie kołdry? Już się pogubiłam w tych internetowych poradnikach
Wypełnienia chyba mogą być różne. Polecam stronę Link do: Specjalistyczny sklep dla Alergika. Pościel Antyalergiczna. tam można zobaczyć te składy, a potem ewentualnie na allegro poszukać taniej.
Ja dodatkowo wybieram taką, którą można prać w wysokich temperaturach.
 
reklama
Dzień dobry:)
Wczoraj długo nie mogłam zasnąć,a jak juz się udało to całą noc śniły mi sie butelki :D Niby przyjemnie,ale....:D
Wczoraj stwierdziłam,że kupię dwie z różnych firm i zobaczę czy młodemu wszystko jedno czy jednak coś pasować mu będzie bardziej.
@NaturalnaMama ja kupuje po prostu antyalergiczne,ale widzę,że biznes kołdrowy ma wiele odgałęzien :D
 
Do góry