reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

A co do chrzcin to lepiej nie mówię jakie są stawki u mnie w okolicy :-D tzn wysokie .
Wiadomo każdy daje ile chce ile go stać ;)

Wesele chrzesni 2000 -3000 , komunia chrzesni ( do rodzeństwa 2000 , 1000-1500 dalsza rodzina ) chrzciny chrzestna do rodzeństwa 1000 zł ( dalsza rodzina mniej 400- 500 ok. )

Wiem że to dużo , ale im mniejsze miasto i każdy się zna to stawki u mnie są znane . .
I to nie że jak biedni to dają mało , to oszczedzaja x czasu bo wiedzą że jest dana impreza i trzeba dać do koperty :)

Z reguły jest koperta u mnie w okolicy na chrzciny i potem zakładają np. konto oszczędnościowe w banku dla bobaska .

Dla dziewczynek u mnie w okolicy słynne jest kupowanie złota ( łańcuszek , przywieszka , pierścionek ) , a złoto mega drogie za gram przeciez ;)
Jak to mówią "zastaw się A postaw się" [emoji2] dla mnie to jest głupota takie dawanie nie wiadomo ile bo nie daj Boże na wsi albo w rodzinie obgadają. Jak nie mają większych problemów to niech se gadają A mi to tito i zawsze daje tyle na ile mnie stać. A jak ktoś jest taktowany i ogarnięty to nie będzie trąbić na prawo i lewo ile goście dali np. Dziecku na chrzest.
 
reklama
Niby tak ale medalika nie przetopie bo babcia palpitacji serca dostanie. A ja nie czuje się na tyle wierzaca żeby co nosić. Więc leży. A pierścionki kupiła malutkie (a ja za mama mam duże palce). Szkoda trochę przetapiac bo ładne są i jeszcze z jakimś kamyczkiem w środku. Obrączkę mam a jakoś nie wpadłam na to przed ślubem :) chociaż nam z mężem zależało na jednakowych obraczkach, a jeśli tego złota by starczylo to tylko na jedną.
Pierścionek możesz dać córeczce np. Na jej komunię i będzie przechodził z pokolenia na pokolenie [emoji2]
 
A niby czemu mój mąż tak się cieszy ze ma 2 synów? [emoji14] zabawa jest niezależnie od wieku z lego, nie wspomnę o hot wheelsach a teraz nerfy jeszcze na tapecie. Nie powiem bo mnie reż takie rzeczy wciągają (choć nie tak jak meza). Ale ja to raczej męskie zajęcia wolę aniżeli damskie :) sto razy bardziej wolę grę komputerową aniżeli film romantyczny, i tak że wszystkim
Tak jak u nas dzisiaj na zakupach w Dziecięcym sklepie. Ja w dziale łóżeczek i materacy A M w dziale Lego [emoji6]
 
Widziałam dziś identycznych w sklepie ze wszystkim dla bobasów. Też nad takim myślę. Ma z tyłu dziury do pasów. Fajne rozwiązanie i dziecku chyba wygodniej jak w kombinezonie jak się jedzie w dłuższą trasę. Tylko tamten nowy kosztował 49zł. Może ten jest większy, nie wiem.
O popatrz...to ja też może popatrze w sklepach najpierw. Ten szyty w kombinacji jakiej się chce,może stąd cena
 
Aż mnie zatkało .... Na forum wrześniowym już 3 mamusie urodzily :eek: ( koncem czerwca , 12 i14 lipca :o

wiem że to zadkie przypadki , ale mimo wszystko mnie to ruszylo :o

2 z nich to ciążę książkowe bez żadnych dolegliwości zadnych !!! a 1 z problem z przeplywami...

Oby nikogo to nie spotkało i każdej ( w tym mnie samej ) zycze donoszenia ciąży do końca do terminu porodu :rolleyes2:
Jedną taką sytuacje mam za sobą, byłam wtedy na majówkach, a K wyskoczył pod koniec lutego.
Mimo tej 'przeżywalności' w jakichs tam procentach wolałabym drugi raz tego samego nie przechodzić...
To są miesiące w inkubatorze, lata rehabilitacji i jeżdzenia po specjalistach, często jakieś wylewy mózgowe porażenie, naprawdę się tego znów boję.
Lepiej wysiedzieć do tego 36 tygodnia i uniknąć niepotrzebnego
Wtedy też kilka z nas rozpakowało się dużo wczesniej :/
Jakoś podświadomie zagęszczam ruchy z wyprawką.
 
Ostatnia edycja:
U mnie w najbliższej rodzinie jest odgórnie przyjęte, że kwoty na chrzciny są symboliczne. 100-200 zł. + jakas pamiątka. Chrzestni dodatkowo kupują szatkę i swiece. Zadanie chrzestnych to pomoc w wychowaniu dziecka w wierze a nie dawanie pieniędzy. Ja mam 4 chrzesniakow,mąż też 4. Modlimy się za nich, pamiętamy o urodzinach i służymy pomocą gdy tego potrzebują, staramy się być tez dla nich wzorem. Gdybyśmy mieli dawać na chrzciny i komunie po 1000-2000 to byśmy musieli wszystkie oszczędności wydac na cudze dzieci. :)
Ja mam dwóch chrześniaków. Dla mnie najważniejsze jest żeby po prostu być z nimi. Odwiedzać, pomóc rodzicom np jak trzeba przypilnować. To jest rola chrzestnego A nie kasa na chrzest, komunie i ślub i tyle.
 
Ja leżę, pojechałam po wózek ale był kiepski i nie wzielam. Zjadłam pyszny rosół z domowej kaczki a teraz naszło mnie na jakieś ciastko tortowe.Przyszly tydzień czeka mnie intensywny więc odpoczywam w weekend. Mały dzisiaj bardzo ruchliwy, jakby się inaczej ulozyl, cały czas się rozciąga i kopie nóżkami po pęcherzu. W środę genetyczne już nie mogę się doczekac :-)
 
O popatrz...to ja też może popatrze w sklepach najpierw. Ten szyty w kombinacji jakiej się chce,może stąd cena
Pewnie tak. Tamte miały kolory narzucone odgórnie [emoji2] nawet się zdziwiłam,że taki tani bo w tym sklepie takie ceny,że nawet bodziaki zwykłe potrafią więcej kosztować.
 
reklama
Do góry