reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Nie przeszło by mi przez gardło mówić do Teścia po imieniu.
Dla mnie to brak szacunku.
Dla mnie.
Dostałam propozycję Tato i tak mówię.
Nie mam z tym problemu zwłaszcza, że Tata P jest człowiekiem do rany przyłóż i od początku lubimy się.

Dla mnie to trudny temat ale nie mam tej drugiej Mamy. Teściowa zmarła. Podobno była wspaniałą Kobietą. Ciepła. Nauczycielka.
I pewno byłaby lepsza Mamą niż moja własna ..
Ale to znacie temat z Forum zamkniętego...
Z wyboru nasz Synek i ogóle Dzieci nie będą miały Babci

A myślę, że jak ta druga Mama ma dystans do siebie i poczucie humoru to i słowo Teściowa i nawet żart przyjmie z uśmiechem ale to też wszystko zależy od stopnia zażyłosci.
Bo jest i Teściowa ale też Synowa. W dwie strony żarty działają.

Kurde wiecie myślałam, że Dzidek będzie szalał w brzuszku po tej glukozie a On śpi jak zaczarowany. Cisza z brzuszka.
Przytłoczył Dzidzie nadmiar słodkości [emoji1]
 
Jak zwracacie się do rodzicow swojego meża/ niemeża??
1 bezosobowo
2 tesciu / tesciowo
3 mamo / tato
4 Pan / Pani
5 Babcii / Dziadku
6 po imieniu....

Ja na samym poczatku wiadomo.. Pan/ Pani
Blizej wesela bezoosobowo
Zaraz po weselu mowilam tesciowo..lub bezosobowo...... bo jakos nie moglam sie przelamac by mowic mamo / tato..~a z taka propozycja wyszla tesciowa...

Tesciowa nie za bardzo chyba lubi jak sie mowi tesciowa bo ma to wydźwięk negatywny....
Jak 5 lat po naszym slubie pojawil sie narzeczony mlodszej siostry meza...to padla propozycja od tesciowej by mowic po imieniu.... po imieniu zwraca sie juz ten przyszly czlonek rodziny... tak i ja i mąż uważamy że do rodzicow naszych nie bedziemy sie zwracac... ( w firmie mam podwladnych 40, 50 i w wieku przedemerytanlym..i do wszysykich po imieniu mowie, takie zasady firmy) ale tesciowa rodzina to co innego
teraz ja czasem powiem mamo..ale sie czuje nieswojo..czasem powiem babciu... czasem bezosobowo...
Nie mam jakichs super bliskich relacji z tesciowa, zle tez nie jest...widujeny sie 2 razy w roku na 3~5 dni..bo odleglosc nas dzieli.... tesciowa jest wporzadku... rozmawiamy normalnie etc.... nie wiem czemu tak jest.. na pewbo by jej milo było
. a wy jak ??
Ja zaczęłam od razu mówić mama tata. Bo czym później tym gorzej. Ale ty szalona nie mogłaś się przełamać? Taka wygadana jestes
 
My 24 sierpnia idziemy na wesele i mam ten sam problem co Ty...chyba bede szyć sukienke. Zobacz załącznik 876727
Piękna !!! Co prawda nie mój kolor ten róż,a w białej nie moge iść. Tylko czy w długiej nie będę wyglądałą jak stary i gruby(dobrze,że nie łysy) mnich? :oo2:


Ja do teściów,ktorzy teściami właściwie nie są formalnie mówię w większości bezosobowo. Do teściowej walę na "Ty",a do teścia jeszcze nijako :-D ale on jest taki luz chłop,za granica sie poznaliśmy i co najlepsze,jego znałam najpierw a dopiero po roku mojego K:-Dkto by pomyslał,że z jego synem wnuka mu zmajstrujemy:D

Kobitki,kupiłam łóżeczko turystyczne. Wiadomo-dwa domy i drewnianego łóżeczka nie wezmę ze sobą,a nie chcę żeby mały spał w wózku czy ze mną. Fuksa miałam jak nie wiem bo za nówkę nieśmiganą wcale, zapłaciłam 120 zł. Oczywiście 2 poziomy. Allegro przeszukałam już dawno,ale za takie trzeba dać min 200 zł
 
Ostatnia edycja:
Hej ja do mojej tesciowej tez staram sie bezosobowo albo mama a do tescia nie odzywalabym sie wcale jak juz vos.to bezosobowo chyba ze sie nie da no tato ale przez 5 lat moze z 3 razy tak do niego powiedzialam
 
reklama
Do góry