reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Tak z masz rację w takiej sytuacji koniecznie kupię elektryczny laktator. Może się uda. A jak nie, to nie sądze aby to mleko sklepowe było jakoś mega szkodliwe i trujące. Ja jako dziecko, jadłam głównie grysik i mleko w proszku i jakoś dycham te 33 lata.:happy:
Nie nastawiaj sie ze nie bedziesz miala pokarmu. Ja po cc mialam, co prawda nie od razu, ale dziecko i tak dostalam dopiero po paru godzinach i pierwszy raz przystawialam do piersi 6 h od cc. Na poczatku troche tylko ciamkal, ale w koncu zaczelo leciec.

Bylam w szpitalu tydzien. Ze mna na sali najpierw dwie kobiety po cc przez trzy dni (obie z laktacja), pozniej kolejne dwie (jedna cc, druga sn kleszczowe) i tylko ta co miala kleszczowe karmila mm, bo za bardzo sie stresowala, dziecko bez przerwy płakało i ona odpuscila, przestala próbować i dawala butelke.
 
reklama
IMG_1211.JPG

Przyszło dzisiaj kilka drobiazgów dla dzidka :D biedny kurier wchodził 4 razy na trzecie piętro, jak widać starszy już wszystko zawinął dla siebie, łącznie z wiadrem do kapania...
 

Załączniki

  • IMG_1211.JPG
    IMG_1211.JPG
    472,8 KB · Wyświetleń: 333
Pytanie do bardziej doświadczonych mam. Ze względu na to że wielkimi krokami zbliża się pranie i przygotowanie ubrnek w czym je będziecie prały ? I do jakiego wieku dziecka używać tych specjalnych środków ? Chciałabym jak najszybciej później przejść na pranie w tych samych płynach/ proszkach co nasze ubrania. Myślicie że to dobry pomysł ?
Ja uzywam od poltora roku plynu lovella i bede przy maluchach rowniez, wiec bedzie sie pralo dzieciom razem. To jak dlugo uzywac to kwestia indywidualna. Moj ma AZS i baaardzo delikatna skore, nie wyobrażam sobie ze mialabym go narazac na dodatkowe podraznienia. Jak to powiedziala jedna z lekarek u ktorej z nim bylam "jaki delikatny, jak dziewusia" ;)

Mysle ze sama ocenisz kiedy przyjdzie odpowiedni moment na "dorosle" pranie. Poza tym zawsze bedziesz mogla sprawdzic, uprac jedna bluzeczke czy body ze swoimi bluzkami i po zalozeniu czy nie swedzi, czy nie ma wysypki itd. Ja nie polecam plynow do plukania w stosunku do dzieciecych ubranek, ale wiem ze niektore mamy nie wyobrazaja sobie zeby pranie nimi nie pachnialo i stosuja. Dopoki bez konsekwencji dla dziecka to ok ;)
 
Ja uzywam od poltora roku plynu lovella i bede przy maluchach rowniez, wiec bedzie sie pralo dzieciom razem. To jak dlugo uzywac to kwestia indywidualna. Moj ma AZS i baaardzo delikatna skore, nie wyobrażam sobie ze mialabym go narazac na dodatkowe podraznienia. Jak to powiedziala jedna z lekarek u ktorej z nim bylam "jaki delikatny, jak dziewusia" ;)

Mysle ze sama ocenisz kiedy przyjdzie odpowiedni moment na "dorosle" pranie. Poza tym zawsze bedziesz mogla sprawdzic, uprac jedna bluzeczke czy body ze swoimi bluzkami i po zalozeniu czy nie swedzi, czy nie ma wysypki itd. Ja nie polecam plynow do plukania w stosunku do dzieciecych ubranek, ale wiem ze niektore mamy nie wyobrazaja sobie zeby pranie nimi nie pachnialo i stosuja. Dopoki bez konsekwencji dla dziecka to ok ;)
No bo też właśnie nie wiem jak to jest z tymi płynami. Piore ubranka w środku dla dzieci ( proszek, płyn, mleczko) a płynu do prania się nie używa? Czy też są takie dla dzieci? Czy już wtedy jeśli się prało w środku delikatnym to można trochę dorosłego płynu do płukania?
 
No ja dziś dzień pytań chyba mam...
Czkawka u maleństwa to jak się objawia? Mam od kilku dni takie coś właśnie jakby czkawka Szymka,w rownych odstępach czasu,ale np w serii po 3 tylko. I nie wiem właśnie czy to jest to?
Nie wiem czy seria po trzy to czkawka. Moj miewal po 40 minut :D uczucie bylo takie ze rytmicznie, regularnie ale bardzo delikatnie podskakwial w brzuchu. Pozniej miewal czkawki przez caly roczek, nie dalo sie ich w zaden sposob zlikwidować, same musialy przejsc. No i co ciekawe, jesli dostal czkawki rano to potrafił tego samego dnia miec jeszcze 8 razy, czasem 15 minut, czasem 3 h :D przechodzila np jak zasypial.
 
Pytanie do bardziej doświadczonych mam. Ze względu na to że wielkimi krokami zbliża się pranie i przygotowanie ubrnek w czym je będziecie prały ? I do jakiego wieku dziecka używać tych specjalnych środków ? Chciałabym jak najszybciej później przejść na pranie w tych samych płynach/ proszkach co nasze ubrania. Myślicie że to dobry pomysł ?

Ja będę prać ciuszki na początek dla małego w płynie Lovela, nie chciałam proszku gdyż płyn się lepiej wypłukuje z ubranek. Jak długo będę prać to nie wiem, zależy czy dziecko będzie alergiczne (oby nie ;))
Niestety młodszej córce 10-letniej do teraz piorę w Loveli bo ma AZS , starsza od dawna już ma prane w naszych "dorosłych" proszkach.
 
No bo też właśnie nie wiem jak to jest z tymi płynami. Piore ubranka w środku dla dzieci ( proszek, płyn, mleczko) a płynu do prania się nie używa? Czy też są takie dla dzieci? Czy już wtedy jeśli się prało w środku delikatnym to można trochę dorosłego płynu do płukania?
Wg mnie płyny do płukania mają zwykle mocny zapach i to może denerwować małe dziecko. Są płyny do płukania z tych dziecięcych linii, np. Lovela. Ja nie używam w ogóle tego typu produktu, ale faktycznie czasem ubranka po tych proszkach dla dzieci są bardzo sztywne, więc jeśli ktoś widzi potrzebę, to raczej polecałabym kupić płyn do płukania dla dzieci. Przynajmniej na początek.
 
Ja używam nawet dla siebie płynu do płukania sensitive i taki też używałam dla dziecka. Nie wyobrażam sobie nic nie dawać do płukania, bo każdy proszek, czy płyn do prania ma środki piorące, które potem trzeba dobrze wypłukać, a sama woda nie zrobi tego tak dobrze.
 
reklama
Ja używam nawet dla siebie płynu do płukania sensitive i taki też używałam dla dziecka. Nie wyobrażam sobie nic nie dawać do płukania, bo każdy proszek, czy płyn do prania ma środki piorące, które potem trzeba dobrze wypłukać, a sama woda nie zrobi tego tak dobrze.
Ale normalny płyn do płukania tylko sensitive? W sensie dorosły ?
 
Do góry