reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Ola 9090 używałam babydream i byłam zadowolona. W sumie nadal jestem. I będę w tym samym kapala małą. Są tanie i dobre. Jak będzie problem to dopiero na coś drozszego będę zmieniać.

Majka2300
Ja rodzilam w praskim. Jestem bardzo zadowolona z pobytu i chodziłam do lekarza który tam pracuje. Niestety w pierwszej ciąży chodziłam do niego prywatnie i było ok, ale wyzyty co 2 tygodnie i on nie ma certyfikatu fmf, o którym nawet nie wspomni a za usg prenatalne będziesz płacić po 500 zł (a u lekarza z certyfikatem tylko 300) teraz chodziłam do niego na NFZ w przychodni to w ogóle się mną nie opiekował, miał Focha ze nie przychodzę prywatnie. Więc polecam ci Martyne Micek z tamtego szpitala (przyjmowała mój poród, ale nie wiem czy pracuje gdzieś w przychodni, na pewno ma prywatną praktykę) nie polecam bohdana dzwigaly
Babydream jest w miarę ale zawiera emolient którego chce uniknąć.
 
Z moją starszą przez półtora roku wstawałam, ale nie dałam rady dłużej, bo ona się budziła często co godzinę... 3-4 godziny snu, a potem już co chwilkę pobudka. A ja chodziłam później do pracy i musiałam być jakkolwiek wyspana. Teraz ma 3,5 roku i będzie się musiała nauczyć spać sama. Budzi się czasami tylko raz, więc żaden problem, ale dalej zdarzają się gorsze noce, a ja nie mam siły migrować po parę razy w nocy... Więc teraz nic nie zakładam - poczekam i zobaczę jakie jest to drugie dziecko i się dostosuję ;-)
U nas było dużo łatwiej. Tymek był wyłącznie na piersi 6 miesięcy. Po tym czasie na noc zaczął dostawać mm i przesypiał nam ok 5 h ciurkiem. Po kilku dniach przenieśliśmy łóżeczko do drugiego pokoju i spał nawet lepiej i często dłużej. Cycuś był po nocy i w dzień. W nocy nie dostawał. Tylko ze smoczkiem zasypiał... czasem się przebudził coś zakwękał...ale podałam smoka i zasypiał.
Wiem że dzieci są różne. Wiem i rozumiem że nie zawsze jest możliwość by tak sobie to poukładać. Też nie wiem jak to będzie tym razem. Ale cieszy mnie fakt, że raz spróbowałam i mimo kryzysu zmęczeniem nie podałam się...będę teraz też próbować.
 
Musisz ćwiczyć. Poszukaj na necie ćwiczen. Naprawdę bardzo pomaga. Robi się takie uuuu i ooo ustami, uśmiechy itp. Naprawdę pomaga. I uważaj żeby Cię nie zawialo. Mi pomagala ciepła szmatką tylko bez wody ale taki kompres ciepły i sobie przykładalam.

Czasem zaciskanie zębów w nocy też wywołuje zapalenie nerwu bo obciąża staw skorniowo zuchwowy a ten nerw.


A co kosmetyków to ja używam min. Ekoderm, Polska firma i bardzo prosty skład. Bardzo tanie.

Ech... nie wie co to będzie. Jedna noc zarwana. .. teraz pewnie czeka mnie kolejna. Lekarz mówił, żeby uzbroić się w cierpliwość. Nie wychodzić z domu,żeby tego nerwu dodatkowo nie podraznic słońcem czy wiatrem. Dał mi krople do ucha,bo z nim mam największy problem. Dużo leżeć,odpoczywać...
 
Musisz ćwiczyć. Poszukaj na necie ćwiczen. Naprawdę bardzo pomaga. Robi się takie uuuu i ooo ustami, uśmiechy itp. Naprawdę pomaga. I uważaj żeby Cię nie zawialo. Mi pomagala ciepła szmatką tylko bez wody ale taki kompres ciepły i sobie przykładalam.

Czasem zaciskanie zębów w nocy też wywołuje zapalenie nerwu bo obciąża staw skorniowo zuchwowy a ten nerw.


A co kosmetyków to ja używam min. Ekoderm, Polska firma i bardzo prosty skład. Bardzo tanie.
Te kosmetyki kupujesz przez internet ?
 
U nas było dużo łatwiej. Tymek był wyłącznie na piersi 6 miesięcy. Po tym czasie na noc zaczął dostawać mm i przesypiał nam ok 5 h ciurkiem. Po kilku dniach przenieśliśmy łóżeczko do drugiego pokoju i spał nawet lepiej i często dłużej. Cycuś był po nocy i w dzień. W nocy nie dostawał. Tylko ze smoczkiem zasypiał... czasem się przebudził coś zakwękał...ale podałam smoka i zasypiał.
Wiem że dzieci są różne. Wiem i rozumiem że nie zawsze jest możliwość by tak sobie to poukładać. Też nie wiem jak to będzie tym razem. Ale cieszy mnie fakt, że raz spróbowałam i mimo kryzysu zmęczeniem nie podałam się...będę teraz też próbować.
Wiadomo, że zawsze się próbuje uśpić to dziecko na jak najdłużej i samemu przy tym nie zwariować [emoji1] Ja musiałam się dostosować do potrzeb dziecka, ale trzeba też myśleć o sobie i jak dziecko udaje się przekonać do spania osobno, czy do rzeczy, które nam pasują to super. Niestety u nas nie dało się spotkać pośrodku i ja się w końcu poddałam :-)
 
reklama
Rzeczywiście czytam o hipp na srokao.pl i tam nie ma ale kurde w sklepie miałam w łapie i naprawdę był jakiś jeden z pegów, to jak to jest [emoji848][emoji848][emoji848]

DSC_0276-1035x1380.JPG

Mój kupowany w Niemczech ma taki skład
 

Załączniki

  • DSC_0276-1035x1380.JPG
    DSC_0276-1035x1380.JPG
    123,7 KB · Wyświetleń: 289
Do góry