reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja sobie tak czytam i czytam i myslę,a co wypowiem sie,choć nie wiem czy ktokol.wiek na me wypociny spojrzy bo nie cytuje tu nikogo. Ale...
Z tą odpowiedzialnością to ja bym uważała Szalona,bo ludzie mają różne priorytety i różne pojęcie o odpowiedzialności. Ktoś np mógłby powiedzieć Tobie,że jesteś nieodpowiedzialna bo ciąza jedna za drugą,która kończy się cc albo,że jak to? nie mieliście mieszkania gotowego na przyjście dziecka albo ciągniesz ze sobą dziecko..etc etc...Mozna by wymieniać w nieskończonośc.
Monami,Sandra..ja Wam i sobie z całego życzę żebyście dały radę we wszystkim co sobie postanowicie. I tu macie rację,świat nie kończy się na dzieciach i z mojego zawodowego doświadczenia wynika,że jeśli ten dystans(w sensie rozplanowanie czasu) zostaje zachowany to relacja rodzic-dziecko jest zdrowsza w późniejszych etapach rozwoju(szczególnie czas nastoletni).
Karolina Ś.(nie pamietam dokładnie cyferek przy nicku :p ) odważnie piszesz i mnie sie to strasznie podoba. Nie pieprzysz durnot tylko wprost:"u mnie będzie mm" :D

A poza tym to g***o komu do tego czy ktoś nie będzie karmił cyckiem bo tak chce czy jest to jego wymówką... Żadna krzywdy dla swojego dziecka nie chce i forsowanie na siłę swojego przekonania,które w swoim mniemaniu się ma za dobre,jest po prostu stratą czasu i nerwów.
My tutaj pytamy o zdanie w określonym temacie a nie kurde jak żyć ;)

Mialam swiadomosc ze nie wszystkim sie spodoba moje zdanie liczylam sie z tym,...nigdy nie bedzie tak ze we wszystkim sie bedziemy tu zgadzać... trzeba sie z tym liczyc :) ja nie mam nic wiecej do dodania :) temat wyczerpalam :)
Mieszkanie mam, a dzieci póki co bede ciagac za sobą po calym świecie..uwazam to za rozwojowe a nie nieodpowiedzialne... tak jak piszesz ludzie maja rozne pojecia odpowiedzialności
 
reklama
Ja używałam tej lanoliny przed porodem do zmiękczenia i zahartowania sutków i masowała tak by wyciągnąć sutek ,bo miałam płaski.
 
Uwazam ze mozna laktatorem sobie ulżyć...nie do zera sie mleko odciaga...tylko do ulgi...aby nie rozkrecac laktacji..... przy drugiej ciąży...ta laltacja ciut inaczej wygladala u mnie... na plus ... nie wiem jak inne mamy..ale ja karmiac drugie dziecko.. nie mialam bolu w pierwszych dniach... Nie mialam nawalow czy zastojow......jest moment ze dziecko przesypia noc....11 ~12 h...i przy pierwszym dziecku w srodku nocy musialam ulzyc sobie laktatorem....a przy drugim juz nie......
U mnie nie bylo do 18 mc przespanych nawet 7h ciagiem hehe
 
Właśnie jak to jest w okresie połogu?
Sex po 6 tygodniach od porodu ?
Aby się wszystko wygoiło ?
A jak jest przy cesarce ?
Kurczę coś czuje, że sex będę miała w grudniu

:D
Włąsnie mialam pytać o to samo. o ile z seksem wytrzymamy to jak to rzeczywiscie jest z tym połogiem. Doświadczone mamy mam do was kilak pytań odnośnie tego:
1. Ile czasu krwawiłyście (po SN i CC)
2. Czy w którejś z kolejnych ciąż połóg był gorszy/lepszy?
3. po jakim czasie miałyście okres?
4. Ile czasu zajęło wam stuprocentowe dojście do siebie, nie chodzi mi o chudnięcie a bycie w takiej formie jak przed ciażą?
i 5. chyba to mnie najbardziej przeraża: Czy tak jak niektóre matki to opisuja okres połogu jest najgorszy ze wszystkich okresów ciąży? że wtedy czuje się oddalona, opuszczona przez innych bo cała uwaga skupia się na nowonarodzonym dziecku? T. już zapewnił mnie że bedzie przytulał, pomagał i robił jak najwięcej żebym odpoczywała bo organizm w końcu w maxi krótkim czasie będzie przechodził coś straszliwego w postaci powrotu do stanu sprzed ciaży, ale i tak się boję że mi się w głowie cos popierdzieli.
 
Przykro mi ale do mnie tłumaczenie o hormonach nie trafia.
Nie mam 7 lat, nie jestem osobą upośledzona emocjonalnie i intelektualnie, że nie jestem w stanie przewidzieć, że głupimi tekstami mogę komuś zrobić przykrosc albo krzywdę.
Słowa mają to do siebie, że mogą zranić, a głupie płoty i teksty powtarzane w kolko i powielane jeszcze bardziej.

Jest to oczywiście moje zdanie i macie prawo się nie zgadzać.
 
U mnie nie bylo do 18 mc przespanych nawet 7h ciagiem hehe
Dzieciaczki są bardzo rozne
1 syn ladnie w tydzien po kolei zrezygnowal z pobudel nocnych. ( o 22 o 1 o 3 i o 6) nie lecialam jak sie poruszy...jal plakal to tulilam ..glaskalam.. woda....etc..drugi syn 3 podejscia robilam... w 6.....w 7 w 9 i w 10 miesiacu zalapal ze noc od spania :)
Jak nie dalo sie utulic..glasnac..to rezygnowalam.i probowalam za miesiac...
U mnie takie cos zadzialalo w skrócie
 
reklama
Właśnie jak to jest w okresie połogu?
Sex po 6 tygodniach od porodu ?
Aby się wszystko wygoiło ?
A jak jest przy cesarce ?
Kurczę coś czuje, że sex będę miała w grudniu

:D
Ta już o seksie oczywiście :D
Mialam swiadomosc ze nie wszystkim sie spodoba moje zdanie liczylam sie z tym,...nigdy nie bedzie tak ze we wszystkim sie bedziemy tu zgadzać... trzeba sie z tym liczyc :) ja nie mam nic wiecej do dodania :) temat wyczerpalam :)
Mieszkanie mam, a dzieci póki co bede ciagac za sobą po calym świecie..uwazam to za rozwojowe a nie nieodpowiedzialne... tak jak piszesz ludzie maja rozne pojecia odpowiedzialności
Jeszcze mi się źle kliknelo za pierwszym podejściem,sorka :D

A ja nie uważam,że te dyskusje(nawet nieprzyjemne) są zbyteczne. Wolę powiedzenie sobie wprost,danie sobie wirtualnie w pysk niż tiutiurutiu i spijanie z dziobkow. Dobrze,że jesteśmy różne.
 
Do góry