reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

dziewczyny ile Wasze maluszki ważyły w 20tc? pamiętacie? byłam dziś na wizycie zwykłej u lekarza na NFZ i jestem załamana.... dzidzius waży jedynie 186 gramów a to 20+4..... to mało..... mam stresa....... na 13:00 ide na połówkowe do lekarza z certyfikatem, mam nadzieję że lepiej pomierzy maluszka.....
U mnie w 19+1 mała ważyła 290g.. co lekarz powiedział?
 
reklama
Hej dziewczyny. Ja po połówkowym. Wszystko super. Dziecko według om 21,0 według usg 21,6. Waga 440, dlugi 20 cm. Syn - ale to wiem od 12 tc :)
Łożysko na scianie przedniej. Szyjka 33 mm. I to jest bardzo dobrze.
Tydzien temu na usg miałam niby 39mm, ale jak porównuje te dwa usg to tamten lekarz jakby pomierzył ją szerzej, a ten dzisiejszy bardziej precyzyjnie. To dla mnie ważne bo jeżeli ona by sie skróciła w tydzien 6 mm no to było by słabo. Ale bardzo dużo zalezy od badającego jak bardzo naciśnie sie na nią przy badaniu. Z synem na połówkowym miałam 35 mm. Wszystko sie wyjaśni przy okazji jakiegoś kolejnego usg. Ale oczywiście od dziś będę się oszczędzać ( dziś jeszcze sie nie udało bo rano byłam na pobraniu, w południe z dzieckiem u alergologa a później jeszcze i połówkowe).
P.s. twardnień brzucha mam zdecydowanie mniej! Chyba zajęłam głowę czym innym. Pół dnia bolał mnie brzuch ale to chyba ze stresu bo juz odpuściło.Zobacz załącznik 863811


Dziewczyny... Czyli wy macie badana szyjkę na każdej wizycie zeby wiedzieć jak się zmienia z tygodni na tygodnie na USG czy tylko miałyście na polowkowym badaniu USG ?

A dwa lekarz sam z siebie bada i mierzy ta szyjkę czy wy o to prosiscie ? Hmmmm
 
Oooo
A ile zajmuja na szerokosc wszystkie 3 foteliki razem....??? ..zmierze moje siedzenie z tylu... u mnie akurat najstarszemu bede kupowac fotelik jak bobas z brzucha bedzie samodzielnie siedzial.... tez bym chciala 3ojke z tylu zmiedcic.... co za.modele wybralas??? Co za auto macie?? Ja bede kombinowac 3ojke upchac w pegout 301
:)
Niestety nie zmierzę Ci tego. Mamy 3 osobne siedzenia z tyłu (to środkowe jest węższe i bez isofixa), auto to Scenic II (ponoć to trudne auto do dobrania fotelików, m.in. z powodu schowków w podłodze, ale widziałam w Internecie zdjęcie 3 fotelików RWF). U nas zmieściło się tak:
- fotelik 15-36, mierzyliśmy Recaro Milano, ale z zakupem wstrzymujemy się do przełomu roku
- fotelik 0-13 Kiddy dla trzeciego dziecka
- fotelik 0-25 Joie Stages, w tej chwili montowany tyłem dla środkowego dziecka.
Gdyby odpuścić wożenie 2-latki tyłem, to byłoby łatwiej upchać foteliki, bo nasze Joie jest o ok. 5 cm szersze niż foteliki do jazdy przodem z grupy 9-18.
Jeśli Wasze auto jest 5-osobowe, to prawo zezwala dziecko co najmniej 3-letnie wozić bez fotelika. Nie mówię, że namawiam do tego (ja już widzę oczami wyobraźni ten pas zaciskający się na szyi oraz głowę uderzającą o foteliki rodzeństwa), ale podaję info.

Ale mnie wkurzyła baba z warzywniaka. Poprosiłam o 0,5 kg truskawek, nałożyła mi 0,78 i gada, że słodkie są. Poprosiłam o odsypanie. To wyciągnęła 2 truskawki, wyszło 0,7 kg. No już wzięłam. Przyniosłam do domu i połowa wylądowała w kuble, bo takie zgniłki. Qrcze, ja rozumiem, że one takie niby mniej nawożone, więc łatwiej się psują, ale ta pani musiała doskonale wiedzieć, jakie sprzedaje. To niech podniesie cenę, ale wybiera zgniłki - naprawdę szkoda mojego brzucha na noszenie tego. Aha, i ani jedna słodka nie była. No oszustka po prostu.
 
Ostatnia edycja:
Gratuluję :) czasem na zdjęciu usg jest waga.


Czesc dziewczyny. Ciężko Was nadrobić. Od środy nie miałam czasu Was doczytać, próbowałam ale dopiero teraz się udało :D w środę miałam polowkowe. Wszystko jest ok. Córeczka potwierdzona :) tylko zapomniałam zapytać o wagę bo zapatrzylam się na Małą - tak pięknie rączkę do buzi wkladala :D szyjka dluga i zamknieta - czyli standard w moim przypadku ;) najwyraźniej u mnie wysiłek nic nie daje - mało leżę, ciągle w ruchu, ból w pachwinach czuje codziennie, niemal cały czas a mimo to nic sie nie dzieje...co oczywiscie jest dobra nowina. tylko pewnie znowu urodzę po terminie, taka najwyrazniej moja uroda [emoji23]
 
Jak was czytam to zastanawiałam się czy ja nie mam za mało wizyt. Chodzę co 4.5 tyg. Prywatnie. Byłam 21.05 a teraz idę dopiero 21.06.w między czasie robię badania z krwi aby mieć na wizytę. Jak wszystko ok to chyba starczy. Mam pakiet w lux med ale nie chce mi się tam chodzić, jak chodzę prywatnie....


No ja tylko prywatnie chodzę , a widzę że część z Was chodzi i prywatnie i na nzf czy tam Lux medy itp. z pracy np.

Ja mam co 3 tygodnie wizyty , teraz tylko pierwszy raz co 2 idę bo że względu na szyjkę i branie luteiny .
 
Hej kobietki, mam dzisiaj usg połówkowe 21 tydzień, strasznie się denerwuje :( 1 usg było ok i zrobilam jeszcze badanie NIFTY i też jest ok, ogolnie ciąża przebiega u mnie super ani nie krwawilam ani nie wymiotowalam czuje się super, oby było wszystko dobrze :( patka 22 lata
Witam ponownie kochane kobietki, właśnie jestem po badaniu usg połowkowym i wszystko super, wyniki wszystkie w normie. Zuzia sobie słodko spała przytulona do łożyska, tak bardzo się cieszę!!! Taka radość że szok, narzeczony też widzę szczęśliwy bardzo. Życzę wszystkiego dobrego :*
 
To może warto zrobić chociaż ma własną rękę tą morfologie? [emoji53] To dziwne że nie miała chociaż 2x będąc w ciąży.
W Niemczech niestety nie moge iscjak sama zrobic morfo. Laboratoria sa przy gabinetach lekarskich niestety nie samodzielnie dzialajace jednostki.
Upomne sie następnym razem, bo boje sie ze.znowu dopadnie mnie anemia a ja przy tym jeszcze mam mala na.piersi
 
reklama
@Mama2018 Dziewczyna, która ze mną leżała w szpitalu, została przyjęta na szew, bo szyjka miała 1,6 cm w 20 tc, a dzień później jej zmierzyli i wyszło 2,6 cm... Powiedzieli jej, że po pierwsze każdy lekarz ma trochę inną technikę mierzenia, a po drugie mogła mieć pełny pęcherz i wtedy szyjka wygląda na krótszą. Nie stresuj się tak tym. Mi podają długość szyjki na każdym usg, ale ja miałam tego krwiaka wiszącego nad ujściem szyjki i było ryzyko, że zacznie się poronienie. Teraz już ta nowa lekarka każe mi przychodzić co 4 tygodnie, nie wiem, czy na każdej wizycie będzie robiła USG przez pochwę. Natomiast ten mój poprzedni gin, z abonamentu, ani razu nie badał długości, bo nie ma USG w gabinecie, więc kobiety, które tam prowadzą ciążę, mają mierzone tylko na USG rozszerzonych. Myślę, że patrzy podczas wziernikowania, czy szyjka w miarę długa i zamknięta. A jakby wydawała mu się krótka, to pewnie napisałby skierowanie do poradni/szpitala.
 
Do góry