reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
I szczepili nawet tych, co przeszli chorobę? [emoji50] Przecież to kompletnie bezcelowe
Tak,a na pewno mówiłam,że chorowałam.
@Margonelka to miło że o mnie pamiętasz :) Mam podobne wrażenie... Czuję takie jakby rozciąganie i tylko z prawej strony. Raz wydawało mi sie że poczułam takie puknięcie poniżej pępka. Doczekamy się kopniaków, jeszcze trochę ;)
Oj wiem wiem,ale to czekanie zdaje sie byc coraz dłuższe...
 
Ja zaczynam 21 tydzień we wtorek i nie czuję za bardzo nic (czasami niby coś, ale to jest tak delikatne, że to mogą być jelita równie dobrze). Niby łożysko na przedniej ścianie, ale to już druga ciąża, a ja jestem szczupła, więc już się niepokoję. Na szczęście w środę połówkowe, więc wypytam też o te ruchy.
Ja mam na tylnej,tez nie pierwsza ciąza,ale czekam spokojnie do połówkowego

Ojej @Shaer co sie dzieje? Mogłam przeoczyc jakiś Twój post,wybacz...
 
Dzięki dziewczyny.Kluc mnie będą dopiero 16nastego najprawdopodobniej i 17 jak bedzie dobrze wypuszcza.
Ponoć zastrzyk z immuno boli bardziej. Mi po drugim porodzie jak podali to pół tyłka spuchło, ale mimo wszystko mam nadzieję, że będzie dobrze. Chciałabym po prostu moc sie chyba wyżalić i trochę to z siebie zrzucić.
Ciesze sie że mój młodszy synek je.Wlasciwie tak sie sie rozsmakowal że zre...Serio.Pochlania takie ilości że jestem w szoku jak taki mały brzuszek to mieści, ale jak nie dam więcej to krzyk...

Mieliśmy z nim powazne problemy z jedzeniem, bo nawet nie pozwolił sobie łyżeczki do ust włożyć, później znów miał ogromny odruch wymiotny. Nawet mieliśmy już umówiona wizytę do neurologopedy, ale na szczęście dzięki ćwiczeniom ruszyło.
Chociaż wiem, że nie będzie głodny jak cycki pojadą że mna
 
@Shaer Poradza sobie. Tym bardziej, ze dla dzieci Tato to pewnie atrakcja, skoro nie ma go na co dzień. Lepiej dla Ciebie i Najmlodzego, zebys polezala w szpitalu niz narazila sie na przedzwiganie. Zwłaszczaj, ze Ty chyba masz problemy hema?
 
@Shaer Poradza sobie. Tym bardziej, ze dla dzieci Tato to pewnie atrakcja, skoro nie ma go na co dzień. Lepiej dla Ciebie i Najmlodzego, zebys polezala w szpitalu niz narazila sie na przedzwiganie. Zwłaszczaj, ze Ty chyba masz problemy hema?


Mam w sumie niedonykajaca sie zastawkę i Vin Wilebranda.Co zabawne wyszło mi to dopiero w dorosłym życiu.
Mam lekka formę, więc w zasadzie nie dokucza mi to jakoś bardzo_Ot jak sie skalecze to bardzo brocze, podobnie przy porodzie czy zabiegach np u dentysty.
Poza raczej obfitymi miesiączkami, skłonnością do siniaczenia czy krwawieniami z nosa (głównie w ciąży) to nie ma to wpływu na moje życie.
Raczej bywało śmiesznie, gdy np zaczęłam sie w palec a wyglądało jakbym pol dłoni straciła.
Generalnie stanowi to największy problem przy np wyrwaniu zęba - muszę szpitalnie.Na szczęście nie mam tylko jednego.No i właśnie moja Rh ujemnosc plus inne bonusy są przyczyną dla ktoras nie mogę mieć amnio w trybie ambulatoryjnym
 
Męża mi nie żal.Zobaczu co to jest samodzielna, bez niczyjej pomocy opieka nad dwoma pomiotami.A jeszcze powiedział że będą sprzątać, żebym ja nie musiała.
A w sobotę mamy mieć gości :)
Także użyje jak pies w studni i może zakoduje sobie, że siedząc w domu z dziećmi to miodów nie spinam, jak to mu wmawia mamusia.Ze mam życie high life - kawka, spacerki i ksiazeczki, zakupy i koleżaneczki.
Moje zakupy to głównie spożywka w Biedrze,a kawę zawsze spijam zimna :p
 
Męża mi nie żal.Zobaczu co to jest samodzielna, bez niczyjej pomocy opieka nad dwoma pomiotami.A jeszcze powiedział że będą sprzątać, żebym ja nie musiała.
A w sobotę mamy mieć gości :)
Także użyje jak pies w studni i może zakoduje sobie, że siedząc w domu z dziećmi to miodów nie spinam, jak to mu wmawia mamusia.Ze mam życie high life - kawka, spacerki i ksiazeczki, zakupy i koleżaneczki.
Moje zakupy to głównie spożywka w Biedrze,a kawę zawsze spijam zimna :p
Oj tak. Każdemu facetowi trzeba od czasu do czasu zafundować taki dzień "siedzenia" z dziećmi.
 
W Krakowie najlepiej szukać wizyty przez portal pacjenta dzień wcześniej, wtedy zawsze ktoś odwoła. Albo dzwonić na infolinię tak po 14 jak przychodząca SMSy. Napewno coś znajdziesz.

Na jutro jest 10 wolnych wizyt. :)


Tak udało mi się na jutro umówić hihi ktoś zrezygnował chyba , szukałam też placówki żeby daleko nie jechać .... Chodź i tak to podróż dla mnie z mężem 50 km :rolleyes: bardziej o korki mi chodzi .
 
reklama
U położnej masz wszystko oprócz usg. Ja do ginekologa do lux med nie chodzę tylko prywatnie i lekarks wpisuje mi wyniki. Ale u położnej mogę się zwazyc, zmierzyć ciśnienie, ona pobiera mi wymazy, sprawdza też szyjke czy jest ok, oglądała sutki, słucha słuchawka przez brzuch, ostatnio nawet metrem zmierzyła mi brzuch:-) .
Dala mi też wiele rad na zaparcia, zgage, ból głowy, generalnie lekarz pewnie też by to zrobil ale ona miała czas. Ostatnio byłam 45 min, bo dyskutowalam o przyjęciu immuglubuliny w ciąży. Powiedziała że za 4 tygodnie pokaże mi jak ćwiczenia kegla, i powie jak przygotować jelita do porodu. Co jeść wcześniej itp. Będę mieć najprawdopodobniej cc i ma to duży wpływ.
Ogólnie w przychodni do której ja chodzę są dwie panie i obie bardzo pomocne i serdecznie, jedna jest większa gadula i wizyty trwają długo. Ale muszę przyznać że moja koleżanka była u położnej w lux med i ta zbyla ją szybko, zrobiła podstawowe badania i tyle, gadać nie chciała i zainteresowana nie była. Ja do położnej umawiam się tylko na wymaz ale jak chce sobie podejść to ide nie umówiona i zawsze jakaś jest, a placówkę mam blisko więc jest ok. Ostatnio nawet oglądała mi stopy i dłonie bo mówiłam że mnie skóra swędzi mam atopowe zapalenie skóry i patrzyła czy nie mam objawy cholestelazy. Ja naprawdę, jestem bardzo zadowolona mimo że na temat lux medu ogólnie mam złe zdanie i dzięki temu że wiele mi wyjaśnia to na wizycie już nie mam tyle pytan do lekarza i idzie szybko. Skupiamy się głównie na badaniu ginekologicznym i usg.


@Kocurek i @ranny.ptaszek

Dzownilam dziś na infolinie lux med , odnośnie badań pytałam , mam teraz zrobić posiew z pochwy na bakterie grzyby mykoplazma i ureoplazma i powiedzieli mi że nie robią posiewu z pochwy tylko wymaz z szyjki macicy a to są 2 różne badania ...

Wy jakie tam wymazy czy posowy robicie w lux med czy nic z tego tylko z krwi i moczu ?
 
Do góry