reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Moja ginekolog powiedziała mi, że mam nie brać Magne B6 3 razy dziennie po 2, bo to za dużo witaminy B6 będzie. Poczytałam oczywiście ile jest za dużo i można się martwić jak się przekroczy 50 (są stwierdzone niby przypadki, że ktoś już na to źle zareagował), a zazwyczaj 100 mg, a tutaj jest 30 mg w tych 6 tabletkach. Więc już sama nie wiem co myśleć. Narazie biorę Asmag forte, też jest zarejestrowany jako lek i nie ma tej Wit B6. Gin mówiła, że mogę co najwyżej brać Asmag z Magne po jednej tabletce każdego 3 razy dziennie.

Tak w ogóle i tak w nocy skurcz łydki mnie złapał :-)
 
reklama
Moja ginekolog powiedziała mi, że mam nie brać Magne B6 3 razy dziennie po 2, bo to za dużo witaminy B6 będzie. Poczytałam oczywiście ile jest za dużo i można się martwić jak się przekroczy 50 (są stwierdzone niby przypadki, że ktoś już na to źle zareagował), a zazwyczaj 100 mg, a tutaj jest 30 mg w tych 6 tabletkach. Więc już sama nie wiem co myśleć. Narazie biorę Asmag forte, też jest zarejestrowany jako lek i nie ma tej Wit B6. Gin mówiła, że mogę co najwyżej brać Asmag z Magne po jednej tabletce każdego 3 razy dziennie.

Tak w ogóle i tak w nocy skurcz łydki mnie złapał :-)
Co lekarz to inne zdanie najwyżej. Mnie kazała znów z b6 bo wszelkie problemy opryszczkowe czy wypadanie włosów(czyli wlosowo-skorne) biorą się w dużej mierze ze spadku tej witaminki,bo ciąża,bo dzidzia,bo tak...
Szczerze powiem,że już to kiedyś słyszałam i zawsze chlopakom moim dawalam i sobie brałam(moj wtedy 12latek mial siwe wlosy-okazalo się,ze to z braku wit b).
Ale ja w ogóle tak myślę czasem sobie,ze tyle tych leków bierzemy i one przecież też wpływają na malucha. I wtedy zaczynam się obawiać
 
Wiecie ze zhpke chinska jadlam ostatnio z 22 lata temu? Starsznie mi one nie smakuja :)

Ale w ciazy mam zachciewajke zawsze na coca cole.

Biorę tylko Wit. D, magnez i Wit dla ciężarnych. Przeraża mnie bardzo że ginekolodzy przepisują np Dhupaston (mogący powodować spodziectwo ) i no spe (obniża napięcie mięśniowe także u płodu) jak cukierki, bez wyraźnych wskazań medycznych.
 
reklama
Wiecie ze zhpke chinska jadlam ostatnio z 22 lata temu? Starsznie mi one nie smakuja :)

Ale w ciazy mam zachciewajke zawsze na coca cole.

Biorę tylko Wit. D, magnez i Wit dla ciężarnych. Przeraża mnie bardzo że ginekolodzy przepisują np Dhupaston (mogący powodować spodziectwo ) i no spe (obniża napięcie mięśniowe także u płodu) jak cukierki, bez wyraźnych wskazań medycznych.

Co to jest spodziectwo? Bo ja biorę duphaston
 
Do góry