reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Mamy, dziś taka piękna pogoda że polazlam w góry a tym samym zaczynam długi weekend
:-D
1524822114343.jpg
 

Załączniki

  • 1524822114343.jpg
    1524822114343.jpg
    50,8 KB · Wyświetleń: 338
Ja nienawidzę balsamowania, więc tego nie robię. Z naturalnych alternatyw polecany jest olej ze słodkich migdałów. Jak mnie w poprzedniej ciąży swędziała skóra, to smarowałam jakimś balsamem dla ciężarnych Babydream - był niedrogi a miał przyzwoity skład.

A miałaś w przeszłości jakieś problemy z ciśnieniem wewnątrzgałkowym? Pytam, bo ja właśnie miewałam na wizytach u okulisty podwyższone, miałam nawet robione badania pod kątem jaskry (wyszły ok) i ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy to nie będzie przeciwwskazanie do porodu sn...
Tak, miałam podobnie jak Ty - podwyższone ciśnienie i podejrzenie jaskry, dokładnie przebadane i wyniki prawidłowe poza ciśnieniem. Mam też krótkowzroczność ok. -4 (rodziłam już 2 razy sn i wada mi się nie zmieniła, więc o to w ogóle jestem spokojna). U mnie dzisiaj OK, zatem się nie martwię. Na pewno jeszcze w III trymestrze pójdę na badanie okulistyczne, ale w każdej ciąży chodzę (gin mnie wysyła). W necie piszą, że samo ciśnienie to nie jest przeciwskazanie do sn, że ważny jest stan siatkówki. I tak mi kiedyś jakaś okulistka powiedziała, że wg niej powinno się przychodzić w niższej ciąży, żeby jeszcze zdążyć zrobić zabieg laserowy, ale wydaje mi się, że świrować nie ma co. Mi dzisiaj okulistka powiedziała: "bardzo się cieszę pani ciśnieniem, niech się pani teraz zajmuje ciążą".
 
Ja smaruje się olejem kokosowym. Podobnie w pierwszej ciąży, tylko że teraz czasem zapomnę i smaruje tylko wieczorem. A w pierwszej dwa razy dziennie. Nie miałam żadnego rozstępu.
 
reklama
Do góry