reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Lekarz zalecił aminopunkcja inwazyjna metoda i poinformował co jest odpłatnie dostępne. Ja wybrałam NIFTY akurat w ten przychodni mieli ale gdyby to i 5 tyś kosztowało to i tak bym zrobiła. Wiem że każdy ma inna sytuacja finansowa ale dla mnie to było normalne że chce wiedzieć A nie ryzykować i wynik szybciej. Amonopunkcja wynik około 3 tyg A u mnie i tak już późno było i to mnie najbardziej dobijalo że do końca nie wiedziałam jaka decyzje bym podjęła jak by się okazało że wynik zły. Dlatego napisałam że przy kolejnej ciąży wykonam to od razu A są takie gdzie od 9 tyg można genetycznie badać A za rok czy dwa to jeszcze nie wiadomo co będzie. Smutne że nie jest to refundowane bo uważam że każda kobieta powinna noc wybrać czy chce czy nie A nie na zasadzie czy stać mnie czy nie. Może kiedyś się to zmieni.

Doskonale Cię rozumiem , nie mówię że to mała kwota ale też bym odrazu zrobiła jakby lekarz sugerował że lepiej zrobić i być pewnym . Też myślę że to powinno być albo tańsze albo bezplatne aby każda przyszła mama miała szansę
Lekarz zalecił aminopunkcja inwazyjna metoda i poinformował co jest odpłatnie dostępne. Ja wybrałam NIFTY akurat w ten przychodni mieli ale gdyby to i 5 tyś kosztowało to i tak bym zrobiła. Wiem że każdy ma inna sytuacja finansowa ale dla mnie to było normalne że chce wiedzieć A nie ryzykować i wynik szybciej. Amonopunkcja wynik około 3 tyg A u mnie i tak już późno było i to mnie najbardziej dobijalo że do końca nie wiedziałam jaka decyzje bym podjęła jak by się okazało że wynik zły. Dlatego napisałam że przy kolejnej ciąży wykonam to od razu A są takie gdzie od 9 tyg można genetycznie badać A za rok czy dwa to jeszcze nie wiadomo co będzie. Smutne że nie jest to refundowane bo uważam że każda kobieta powinna noc wybrać czy chce czy nie A nie na zasadzie czy stać mnie czy nie. Może kiedyś się to zmieni.


Powinno być bezpłatne albo tanie żeby każda przyszła mama mogła je zrobić i być spokojna o bobasa .
 
reklama
Chcialabym rodzic w simin, ale tam nie ma poradni, wiec do lekarza chodze niezwiązanego ze szpitalem. Mam problem z nadcisnieniem , wiec jeszcze mam wizyte w poradni patologii ciazy w Bytomiu , zeby zdecydowali czy przypadkien nie musze byc pod ich opieka i tam rodzic. Choc nie ukrywam, ze mieszkam jakies 400m od simini i maja tam super lekarzy i sprzet wiec zal byloby rodzic gdzie indziej ;p

No ja całe życie chodziłam do jednej ginekolog w przychodni w Katowicach bo tam wcześniej mieszkałam i niedawno mojego lekarza zwolnili i zatrudnili lekarza z siminu właśnie ..... byłam u niego pod koniec stycznia powiedział ze miałam cykl bezowulacyjny bo nie widać żadnych oznak owulacji. Tydzień później test ciążowy wyszedł mi pozytywny wiec na mnie zrobił okropne wrażenie.

Ale jak chcesz tam rodzic to może wybierz się do niego ? Stefan Bydlinski ma tez syna ginekologa Filipa bydlinskiego bodajże. Oboje pracuje w simin
 
No ja całe życie chodziłam do jednej ginekolog w przychodni w Katowicach bo tam wcześniej mieszkałam i niedawno mojego lekarza zwolnili i zatrudnili lekarza z siminu właśnie ..... byłam u niego pod koniec stycznia powiedział ze miałam cykl bezowulacyjny bo nie widać żadnych oznak owulacji. Tydzień później test ciążowy wyszedł mi pozytywny wiec na mnie zrobił okropne wrażenie.

Ale jak chcesz tam rodzic to może wybierz się do niego ? Stefan Bydlinski ma tez syna ginekologa Filipa bydlinskiego bodajże. Oboje pracuje w simin
A gdzie dokladnie przyjmuje , prywatnie czy nfz ??

Ja ogolnie nie mam jakiegos nacisku , zeby prowadził mnie lekarz w szpitalu , ktorym bede rodzic. Mialam takie plany, ale ile sie nasluchalan , ze ludzie placili za prywatne wizyty a potem ich lekarza akurat przy porodzie i tak nie bylo.... dlatego jak sie uda to fajnie, a jak nie to jakos przezyje ;)

Tak z ciekawości, Czy wszystkie was prowadza lekarze , którzy beda w szpitalu przy porodzie ??
 
No ja całe życie chodziłam do jednej ginekolog w przychodni w Katowicach bo tam wcześniej mieszkałam i niedawno mojego lekarza zwolnili i zatrudnili lekarza z siminu właśnie ..... byłam u niego pod koniec stycznia powiedział ze miałam cykl bezowulacyjny bo nie widać żadnych oznak owulacji. Tydzień później test ciążowy wyszedł mi pozytywny wiec na mnie zrobił okropne wrażenie.

Ale jak chcesz tam rodzic to może wybierz się do niego ? Stefan Bydlinski ma tez syna ginekologa Filipa bydlinskiego bodajże. Oboje pracuje w simin
Ja dwa razy bylam tam na badaniu raz u dr Sarnik a przy okazji badal mnie dyrektor / ordynator dr hab Nowosielski super ludzie. A drugi raz bylam u jakiegos lekarza ale on mial tylko dyzur i byl z czestochwy , ale tez milo wspominam
 
A gdzie dokladnie przyjmuje , prywatnie czy nfz ??

Ja ogolnie nie mam jakiegos nacisku , zeby prowadził mnie lekarz w szpitalu , ktorym bede rodzic. Mialam takie plany, ale ile sie nasluchalan , ze ludzie placili za prywatne wizyty a potem ich lekarza akurat przy porodzie i tak nie bylo.... dlatego jak sie uda to fajnie, a jak nie to jakos przezyje ;)

Tak z ciekawości, Czy wszystkie was prowadza lekarze , którzy beda w szpitalu przy porodzie ??

To ja tak wybrałam . Chodzę do lekarza ktory jest w szpitalu w którym chce rodzic . Prywatnie chodzę i płace . No zobaczymy mam nadzieję że on będzie przy porodzie . Oby......
 
A gdzie dokladnie przyjmuje , prywatnie czy nfz ??

Ja ogolnie nie mam jakiegos nacisku , zeby prowadził mnie lekarz w szpitalu , ktorym bede rodzic. Mialam takie plany, ale ile sie nasluchalan , ze ludzie placili za prywatne wizyty a potem ich lekarza akurat przy porodzie i tak nie bylo.... dlatego jak sie uda to fajnie, a jak nie to jakos przezyje ;)

Tak z ciekawości, Czy wszystkie was prowadza lekarze , którzy beda w szpitalu przy porodzie ??

Na NFZ przyjmuje ;) robi usg bez problemu ogólnie jest bardzo miły nawet nauczył mnie jak się bada piersi bo głupia baba ze mnie i w wieku 27 lat nie wiedziałam jak to robić .... ale tym usg mnie zraził.

Ja prowadzę teraz ciąże prywatnie w siemianowicach u lekarza pracującego tutaj w szpitalu miejskim! Chce tu rodzic bo ponoć są super babki które mega pomagają karmić piersią a na tym bardzo mi zależało. No i wiem se robi super CC a ja być może będę miałaś w względu na CIN3 i wykonana dwa razy konizacje szyjki macicy. Prawdopodobnie czeka mnie tez szew wiec fajnie ze mam lekarza który pracuje w szpitalu
 
reklama
Do góry