reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Pewnie, że warto iść, tylko na spokojnie:) mnie w 12 tygodniu zaczął boleć ząb jak go podraznialam jedzeniem. Po tygodniu wreszcie poszłam do dentysty, wyleczyla mi go, sprawdziła pozostałe i na razie spokój. A też się stresowalam, czy mi nie zaszkodzi znieczulenie, ale dostałam takie specjalne, jak już któraś z dziewczyn pisała.


A jakie jest to specjalne znieczulenie ?
Cofałam się w postach ale nie mogę znaleźć o_O
 
reklama
A jakie jest to specjalne znieczulenie ?
Cofałam się w postach ale nie mogę znaleźć o_O
Takie, ktore nie obkurcza naczyń krwionośnych, czy jakoś tak. Jest chyba delikatniejsze, ja mimo znieczulenia trochę czułam ból w czasie borowania, no ale to było nic w porównaniu z tym, co by było bez znieczulenia;)
 
No z odbytu. Wkłada ci patyczek i bierze wymaz. Ale ja chodziłam prywatnie w 1 ciąży i nie wiem czy każdy lekarz to praktykuje i nie pamiętam na co ten wymaz był :/
Emol, wczoraj już nie pisałam, ale dzięki Twojej literówce smialam się chyba pół godziny :D zamiast posiew z pochwy i odbytu był powiew z pochwy i odbytu :D wiem, że to tylko literówka, ale ostatnio dziwne rzeczy mnie śmieszą... [emoji23]
 
Ja się zastanawiam nad testem potrójnym. Ostatnio gin mówił, że może jeszcze Pappę bym zrobiła, ale zaczęłam czytać i nie wiem już sama, o co w tym chodzi. Muszę się zastanowić.

Jak to z odbytu ?????
W III trymestrze robi się posiew z pochwy i odbytu w kierunku GBS - wymagają tego na porodówce. Teoretycznie, jeśli nie masz wyniku (albo jest pozytywny), to dostajesz antybiotyk kilka h przed porodem. Ale na pocieszenie napiszę, że mnie to pobieranie wymazu nie bolało, także może i ty nie zauważysz :)

Usuwanie to też robi się wówczas jak kobieta nie chce mieć juz dzieci .
Serio jest jakiś związek? Mam dwie koleżanki, które usuwały i żadna nie może teraz zajść w ciążę, chociaż by bardzo chciały. Ale one na pewno mają też choroby współtowarzyszące, choćby niedoczynność tarczycy.
 
Te wymazy na Gbs sa robione by sprawdzić czy nie jesteśmy nosicielkami paciorkowca z tego co pamiętam. U mnie lekarz brał ten wymaz tylko z pochwy dzięki Bogu ;) bo bałam się tego z odbytu. Ja niestety miałam wynik dodatni... I w takim wypadku jak odchodzą wody płodowe trzeba jechać do szpitala szybko, bo muszą nam podać antybiotyk.
 
Hej dziewczyny,z moim żołądkiem już wszystko ok, od południa zjadłam tylko jedna kanapkę, piłam herbatę z rumianku i siemię lniane. Wszystko przeszło :)

Dzisiaj są wielkie plany na sadzenie pomidorów, ziół i kwiatów :)
 
reklama
No z odbytu. Wkłada ci patyczek i bierze wymaz. Ale ja chodziłam prywatnie w 1 ciąży i nie wiem czy każdy lekarz to praktykuje i nie pamiętam na co ten wymaz był :/
Dokładnie:) też to miałam pod koniec 1. ciąży. W sumie nie pamiętam, żebym czuła jakiś dyskomfort. Raz dwa i po sprawie;)
 
Do góry