reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja też jakby mnie dziś pociąg przejechał... super pogoda, a mi zimno, oczy mi się same zamykają, głowa boli i tez czuje sie jakby mnie grypa brała, ale nie wiem czy to grupa czy ciąża.
Dobrze, ze dziś w pracy względny spokój.
Mi w pierwszej ciąży na przeziębienie pani w aptece dała syrop z cebuli, bo tylko to można bez konsultacji z lekarzem. [emoji23] To juz wole mleko z miodem.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hejka dziewczyny. Mam za sobą paskudna noc. Prawie nic nie spalam, kręciłam się z boku na bok, wszystko mnie boli [emoji20] rozkłada mnie choroba jak nic [emoji20] jakie leki bierzecie w ciąży?
1487841104-aaaaaa.jpeg


Stosowałam w poprzedniej ciąży i trochę pomagało

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty. [emoji110][emoji110][emoji110]
Ja od wczoraj dziwnie się czuję. Dziwnie jak na mnie. Mam mdłości ,od południa, i w nocy i teraz. Nie jakieś dokuczliwe,ale nieznośne. A dziwne,bo nigdy nie miałam. I nie wiem czy coś wczoraj zjadłam, czy to ciąża [emoji23][emoji23][emoji23]
Kasia ja też mam co rano baterię, ale to jeszcze nie ciążowe. Choć przypadkiem jest tam kwas foliowy i gin się ucieszył[emoji6]
1487839597-aaaaaa.jpeg


yuuds65g6asr4q49.png

zrz6ru1dqdg0h02r.png

tb73kqi1x9u60141.png
Dziewczyny u mnie podobnie

1487841225-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny!! z tej strony Ania, jestem mamą 8 letniej Oli i teraz prawdopodobnie dołączam do grona październikowych mam :) dwa razy test pokazał 2 kreseczki, dziś rano pobrano mi krew a wieczorem idę na USG :)
pozdrawiam :)
 
Trochę to dziwne, bo u nas te badania finansuje kasa chorych, tylko w grupach ryzyka, ale zawsze. Jakiś akupunktur i takich rzeczy nie płaca. Wiec myśle, ze jakby mieli jakiekolwiek watpliwości czy te testy z krwi działają to by na pewno za to nie płacili.
To raczej odwrotnie jest: testy pappa dają prawdopodobieństwo: ze np. na 1000 kobiet z takimi wynikami jedno dziecko było chore. Wiec w sumie dalej możesz być ta jedna.
Ten z krwi to wyłapują komórki dziecka z krwi matki i na tych komórkach robią badanie, wiec sprawa jest jasna.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Badanie jest zalecane w grupie ryzyka, czyli u kobiet powyżej 35 r.ż i po in vitro, bądź jeżeli w rodzinie występowały choroby genetyczne. Lekarze o nich nie mówią, bo badanie kosztuje 2500zł i mało kto się na ne decyduje. To badanie daje 99% wynik, więc jeżeli wystąpi duże prawdopodobieństwo wystąpienia trisomii to kierują na badania genetyczne w celu dokładnej weryfikacji.
 
Hej, ja już po wizycie Dzidziolek rośnie i ma już 8,7 mm, serducho pięknie bije Wg usg 6t6d a wg om 7t3d, czyli różnica niewielka.
Co do objawów, to jeszcze czasem mdłości dopadną, ale jest o niebo lepiej pod tym względem.
Jestem trochę do tyłu z forum, bo choròbsko mnie dopadło i cały dzień śpię. Robię tylko inhalacje, herbata z miodem i cytryną i trochę czosnku na kanapkę. mam nadzieję, że do końca tygodnia będzie lepiej, wzięłam urlop w pracy.
No a w poniedziałek mieliśmy niemałą przygodę Sąsiadka nas porządnie zalała, a mieszkanie nawet rok po remoncie nie jest. Masakra, czekam na pana z ubezpieczalni.
Gratuluję udanych wizyt, a za te które dopiero idą trzymam kciuki.
Idę dalej leżeć
 
Ostatnia edycja:
Hej, ja już po wizycie Dzidziolek rośnie i ma już 87 mm, serducho pięknie bije Wg usg 6t6d a wg om 7t3d, czyli różnica niewielka.
Co do objawów, to jeszcze czasem mdłości dopadną, ale jest o niebo lepiej pod tym względem.
Jestem trochę do tyłu z forum, bo choròbsko mnie dopadło i cały dzień śpię. Robię tylko inhalacje, herbata z miodem i cytryną i trochę czosnku na kanapkę. mam nadzieję, że do końca tygodnia będzie lepiej, wzięłam urlop w pracy.
No a w poniedziałek mieliśmy niemałą przygodę Sąsiadka nas porządnie zalała, a mieszkanie nawet rok po remoncie nie jest. Masakra, czekam na pana z ubezpieczalni.
Gratuluję udanych wizyt, a za te które dopiero idą trzymam kciuki.
Idę dalej leżeć

Gratuluje!!!! Ale masakra z tym remontem.... [emoji35]



Dziewczyny które mieszkacie w Polsce powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi wizytami na NFZ? Robią wam tam usg na wizycie normalnie? Ja mieszkam w Warszawie, jestem zapisana do jednego z lepszych szpitali a tam nawet ultrasonografu nie maja w gabinecie [emoji53] i tak się zastanawiam czy zrobią mi dzisiaj usg czy nie?? Idę normalnie jak na pierwsza wizytę chociaż już byłam wcześniej prywatnie... ale nie mam zamiaru się przyznawac


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gratuluje!!!! Ale masakra z tym remontem.... [emoji35]



Dziewczyny które mieszkacie w Polsce powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi wizytami na NFZ? Robią wam tam usg na wizycie normalnie? Ja mieszkam w Warszawie, jestem zapisana do jednego z lepszych szpitali a tam nawet ultrasonografu nie maja w gabinecie [emoji53] i tak się zastanawiam czy zrobią mi dzisiaj usg czy nie?? Idę normalnie jak na pierwsza wizytę chociaż już byłam wcześniej prywatnie... ale nie mam zamiaru się przyznawac


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Moja pani ginekolog na nfz przyjmuje w przychodni. Też tam nie ma aparatu do usg, za to zapisuje do swojego prywatnego gabinetu w ramach wizyty, czyli też nic nie płacę za to
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry