reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Alkihisa bardzo mi przykro, że znalazłaś się w tak niepewnej sytuacji. Ale może choć troche pocieszy Cię moja historia. Zaczęłam plamić 21.01. Myślałam, że to może mój pierwszy okres po porodzie. W tym też dniu zrobiłam test, który był negatywny. Plamienie trwało kilka dni a normalny okres nie nadchodził. Czułam, że mogę być w ciąży. Ale zaczęłam krwawić. Trwało to 1 dzień, potem znów plamienia i krwawienia na zmiane. 30.01 zrobiłam kolejny test, który tym razem pokazał 2 kreske. Ogólnie testów zrobiłam ze 6 od tego momentu bo nadal plamiłam. Pojawiała się i żywa krew. Trwało to 4 tygodnie. Kreski na testach ciemniały więc wiedziałam, że to nie poronienie. Dodam, że brzuch pobolewa mnie cały czas. Niestety na usg muszę czekać do 12tc czyli jeszcze 5 tyg. Na szczęście plamienie skończyło się 3 dni temu, a pojawiły sie dolegliwości. Jak wyczytałam na forach ginekologicznych mógł to być okres. Część macicy gdzie nie nastąpiło zagnieżdżenie może się złuszczać. Ostatni test robiony 2 dni temu pokazał piękne krechy więc ciąża jest :) Bądź dobrej myśli! Trzymam mocno za Was kciuki [emoji5]
 
reklama
Od którego tygodnia lekarz zakłada kartę ciąży ?
Chyba po usg na którym widać serduszko... W pierwszej ciąży założyli mi w 8tc [emoji5]

hchy3e3klmq5cy16.png
 
Ja hcg miałam robione na samym początku, widzę że wy je powtarzacie, mi lekarz nic nie mówił, w sumie serduszko już bije to chyba nie trzeba, jak to jest ?
U mnie jeszcze wczesna Ciąża, 5t1d więc tylko pęcherzyk był widoczny... Myślę że właśnie dlatego zrobiliśmy hcg- dla pewności że się rozwija [emoji5] Jak jest już serduszko to na podstawie usg stwierdzają czy wszystko jest ok [emoji5] i wtedy hcg chyba nie jest potrzebne... Dla porównania w pierwszej ciąży w ogóle nie miałam badanego HCG [emoji6]

hchy3e3klmq5cy16.png
 
Mnie powiedzieli, ze karta ciazy na drugiej wizycie. Na pierwszej potwierdza, ze cks sie tam zagniezdzilo a na kolejnej dopiero zakladaja karte. Zlecil mi na nastepna wizyte jedynie badanie moczu, morfologie i glukoze... Kolejna wizyta poczatkiem 10 tygodnia.

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z ciekawostek lezalam na sali z kobietka, ktora mieszkala w anglii i tam urodzila dwojke dzieci. W anglii uwazaja, ze bol glowy jest objawem zwiastujacym poronienie i na kazdej wizycie lekarz pytal ja wlasnie o bol glowy...

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
W UK w ogóle dziwne mają podejście do ciąży...słyszałam co nieco.:no:
O ile pamiętam,bo córkę urodziłam w Polsce,to kartę ciąży mi założyli na drugiej wizycie,jakoś w 9 albo 10 tc...A w Niemczech w 12 tc,ale ja się dopiero wtedy dowiedziałam o ciąży.:)
Ale mi się dluzy,jutro do 8.30 chyba zwariuję.:szok:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry